24

04.2024

21:33

VIDEO | Naiste karikavõistluste viimane poolfinalist selgus lisaajal

Naiste karikavõistlustel peeti sel nädalal, 23. ja 24. aprillil veerandfinaalkohtumisi, kust teenisid edasipääsu JK Tabasalu, Tallinna FC Flora ja Saku Sporting. Viimane neist tagas koha poolfinaalis alles kohtumise lisaajal.

JK Tabasalu sai möödunud aasta karikavõistluste 0:1 kaotuse eest Tartu JK Tammeka vastu revanši ning teenis kindla 3:0 võiduga pääsme poolfinaali. Seejuures vormistas kõik Tabasalu väravad Anne-Grethe Pajuviidik. Esimesel poolajal kahel korral skoorinud ründaja lisas mängu lõpptabamuse tabloole 84. minutil.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Tallinna FC Flora alustas karikateekonda suureskoorilise võiduga, kui Flora duubelnaiskonna väravavõrku sahistati ühtekokku kümnel vastuseta korral. Kübaratriki vormistas Lisette Tammik, kaks tabamust kirjutas enda nimele nii Maarja Saulep kui Eline Ruth Häberli, ühel korral näitasid täpsust Jaanika Volkov, Egle-Eliise Kurg ja Kristina Teern.

Viimase poolfinalisti selgitamiseks läks vaja lisaaega, sest Viimsi JK ja Saku Sporting leppisid normaalajal 1:1 viigiga. Lisaajal näitas viimane enda paremust ning jättis 3:1 võidutulemusega Viimsi naiskonna poolfinaali ukse taha. Väravavõrk sahises 24. minutil ning Sporting haaras Viimsi omavärava järel kohtumises juhtpositsiooni. Viigiväravaga vastas Viimsi 75. minutil, kui Gerli Israel ise löögile läks ning palli väravavahi selja taha saatis. Sportingul oli suurepärane võimalus otsustada lõpptulemus kohtumise esimesel üleminutil, kui naiskond teenis penaltilöögi. Seda toimetama läinud Katriin Saulus suunas palli vasakusse äärde, kuid Viimsi puurilukk Liisa Liimets aimas suuna ära ning tegi otsustava tõrje.

Lisaaja alguses teenis Sporting teisegi penalti, mille Kairi Himanen kindlalt realiseeris. 103. minutil näitas Sportingu eest täpsust Triin Satsi. Kuigi 112. minutil jäi Sporting ühemängijalisse vähemusse, suudeti viimased kaheksa minutit kaitse paigas hoida ning Viimsi üle kaheväravaline võit kindlustada.

Loosi tulemusel pääses ilma mänguta edasi JK Tallinna Kalevi naiskond. Karikavõistluste poolfinaalpaarid selguvad homme, 25. aprillil.

Pildil Sportingu mängija Merily Toom ja Viimsi mängija Mia Martina Kaalma. Foto: Jana Pipar