13

04.2024

22:50

VIDEO | Levadia võitis Unitedit ning jätkab täiseduga, Kuressaare alistas Tammeka ning teenis hooaja teise võidu, Trans ja Kalev leppisid viiki

A. Le Coq Premium liiga kuues voor algas täna, 13. aprillil, kui FC Kuressaare alistas võõrsil 2:1 Tartu JK Tammeka ning teenis hooaja teise võidu. JK Narva Trans ja JK Tallinna Kalev tegid piirilinnas 2:2 viigi. Tallinna FCI Levadia jätkas suurepärast hooaja algust, alistades FC Nõmme Unitedi tulemusega 2:0.

Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul skooris esimesena Kuressaare, kui Mattias Männilaane 12. minuti pika audisisseviske pikendas Karl Rudolf Õigus tagapostis vabaks jäänud Gleb Pevtsovile, kes lõi mõnelt meetrilt palli lati alla väravavõrku. Vaid kaks minutit varem vahetusest mängu sekkunud Pevtsovile oli see hooaja esimene tabamus. Koduvõistkonna esimese poolaja parimad võimalused väravaks tekkisid tartlaste esiründajal Ahmed Adebayo Basheril, kellel oli 31. minutil kasutada ka penalti, kui Artjom Jermatšenko astus nigeerlasele karistusalas jala peale. Basheri 11 meetri karistuslöök aga ebaõnnestus ning saarlaste väravavaht Kaur Kivila sai kirja penaltitõrje. Neli minutit hiljem löödi uuesti pall hoopis Tammeka väravasse, kui Kuressaare tehtud kõrge surve tulemusena leidis Õigus taas Pevtsovi, kes lõi nii enda kui Kuressaare mängu teise värava. Saarlaste 2:0 eduseisus läksid meeskonnad ka veerandtunnisele vaheajale.

Teise poolaja algus möödus võimalustevaeselt. Viimased 20 minutit hakkas Tammeka Kuressaare väravat tõsisemalt survestama ning 76. minutil lõi kodumeeskond ühe värava tagasi, kui saarlaste kaitseliini lahti harutamise tulemusena lükkas Basher palli paarilt meetrilt väravasse, lüües sellega oma hooaja neljanda värava. Värava järel jätkusid Tammeka ohtlikud võimalused, kui Basher oli kohe lähedal mänguseisu viigistamisele ning moment pärast seda tabas ka Mairo Miil väravaraame. Lõpuks siiski tartlased ühele väravale lisa ei leidnud ning kohtumine lõppes Kuressaare 2:1 võiduga.

Tammeka on teiste kuuenda vooru kohtumiste eel endiselt kaheksa punktiga neljandal kohal, Kuressaare tõusis võiduga kuue punkti peale ning kuuendale kohale.

FC Kuressaare kahe väravasöödu autor Karl Rudolf Õigus: "Kahjuks võtsin kolmapäeval Evald Tipneri karikasarjas enam-vähem vaba päeva tiimi arvelt. Olin selle võrra rohkem motiveeritud, et tiimile midagi head tagasi teha, super meel selle [kahe väravasöödu] üle."

Tartu JK Tammeka äärekaitsja Mairo Miil teise järjestikuse kaotuse järel: "Kriisi kindlasti ei ole. Meilt muidugi hea hooaja algus, aga [punkte] ei tule nii lihtsalt, nagu arvame. Peame võitlema, mitte ühegi vastase vastu pole kerge."

Mängu tipphetked:

Karl Rudolf Õiguse intervjuu:

Mairo Miili intervjuu:

Teises laupäevases kohtumises läksid Narva Kalev-Fama staadionil vastamisi JK Narva Trans ja JK Tallinna Kalev. Esimene poolaeg möödus võimalustevaeselt. Sander Sinilaid oli külalilsvõistkonna ja Landry Kabore kodumeeskonna eest kõige lähemal skoori avamisele, kuid kumbki üritus väravas ei lõpetanud.

Kuigi teist poolaega alustasid elavamalt narvakad, siis vastu mängu käiku läks kohtumist juhtima hoopis Kalev, kui 58. minutil määras Grigori Ošomkov külaliste kasuks penalti Mark Maksimkini käega mängu eest karistusalas. Eelmises voorus Pärnu Vapruse vastu penalti realiseerinud Aleksander Švedovski tegi seda ka nüüd, viies Kalevi mängu 1:0 juhtima. Transi surve jätkus, vaatamata kaotusseisu jäämisele. Kui Kabore 63. minuti võimaluse suutis Kalevi väravavaht Oskari Jussi Forsman tõrjuda, siis 68. minutil lõi Zakaria Beglarishvili karistuslöögist mänguseisuks 1:1. Transi poolkaitsja saatis meisterliku sooritusega palli üle müüri posti kõrvale, avades oma tänavuse hooaja väravatearve. Pärast viigiväravat oli Denis Poljakovil šanss Trans ka juhtima viia, kuid Forsmani jalatõrje jättis viigi tabloole. 78. minutil sai Kalev taas penalti, kui German Šlein tõmbas karistusalas maha Onni Suutari. Soome ründaja läks ise 11 meetri karistuslööki lahendama ning tegi seda kindlalt, viies pealinlased taas 2:1 juhtima. Trans vastas aga taas, kui Beglarishvili 84. minuti nurgalöögist oli täpne meeskonna kapten Irie, kes viigistas mänguseisu. Mängu lõpus oli nii Transil kui Kalevil võimalus mängu saatus enda kasuks pöörata, kuid kohtumise lõppedes pidid meeskonnad 2:2 viigiga leppima.

Transil on kuue vooru järel neli ja Kalevil kuus punkti, millega ollakse vastavalt seitsmendal ja üheksandal kohal.

JK Tallinna Kalevi keskkaitsja Georg Pank 2:2 viigi järel: "Täna jäi igas osas meie mängust natuke puudu, nii ründes kui kaitses. Ma ei taha ühte kohta ainukesena välja tuua, aga ma arvan, et natuke jäi kõigest puudu."

JK Narva Transi poolkaitsja Zakaria Beglarishvili viimaste voorude paranenud mängupildi kohta: "Kui vaatame esimest kolme mängu, siis saime null punkti ja lõime null väravat. Viimased kolm mängu oleme saanud seitse väravat ja neli punkti. Tunneme, et läheme paremaks."

Georg Panga intervjuu:

Zakaria Beglarishvili:

Premium liiga laupäeva lõpetasid Sportland Arenal Tallinna FCI Levadia ja FC Nõmme United. Mängu alguses haaras tabeliliider Levadia oodatult initsiatiivi. Esimesed kaks head võimalust paremkaitsjal Edgar Turill, kuid kumbki üritus ei lõppenud väravaga. Mängu esimest väravat tuli oodata 26 minutit, kui Michael Schjønning-Larsen leidis karistusalast vabana Felipe Felicio, kes viis Levadia 1:0 juhtima. See oli Brasiilia ründaja viies värav tänavu. Minut hiljem oli Felicio lähedal eduseisu kahekordistamisele, kuid tema vasaku jala löök läks napilt tagapostist mööda. Levadia 1:0 eduseisust läksid meeskonnad poolajapausile.

Teine kolmveerandtund jätkus Levadia taktikepi all. Kolm minutit pärast poolaja algust oli Richie Musaba lähedal, et viia oma meeskond kahe väravaga juhtima, kuid tema ristnurga suunas vihisenud kauglöök lendas veidi üle värava. Minut hiljem proovis hollandlane taas kaugelt õnne, siis tõrjus löögi Unitedi väravavaht Marko Meerits. 51. minutil sai Musaba siiski oma värava kätte, kui nurgalöögi jätkuolukorras tsenderdas Tur palli uuesti kasti ning Musaba suunas Heitori pikenduse Unitedi väravasse, lüües oma hooaja neljanda tabause. 60. minutil jäi Joao Pedrol mõni sentimeeter puudu, et lisada Levadia kolmas värav, kui tema karistuslöök tabas latti. Mängu viimane kolmandik möödus suuremate sündmusteta ning lõpuvile kõlades olid tablool Levadia 2:0 võidunumbrid.

Levadia jätkab kuuenda vooru järel hooaega täisedu ja liidrina ning nende väravatevahe on muljet avaldav 23:1. United on enne homset eelviimasel kohal nelja punktiga.

FC Nõmme Unitedi ääremängija Murad Velijev: "Andsime hea võitluse, kuid kahjuks ei olnud see täna piisav. Levadial on praegu hea vorm. Raske oli, aga andsime endast parima."

Tallinna FCI Levadia poolkaitsja Mihkel Ainsalu: "Teadsime, et Nõmme on noor ja intensiivne punt ja nad üritavad meid kõrgelt pressida. Oli ka teada, et nad terve mängu ei suuda seda teha. Õnneks saime esimesel poolajal värava kätte ja teisel poolajal tuli [teine värav] kohe kiirelt järgi ning siis oli juba mäng tehtud."

Murad Velijevi intervjuu:

Mihkel Ainsalu intervjuu:

Michael Shjønning-Larsen sai Nõmme Unitedi vastu kirja väravasöödu. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee