15

04.2024

02:19

VIDEO | Kalju alistas Paide ning tõusis teiseks, Flora sai Vapruse vastu hooaja esimese võõrsilvõidu

A. Le Coq Premium liiga kuues voor jätkus pühapäeval, kui Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul läksid vastamisi Pärnu JK Vaprus ja Tallinna FC Flora. Külalised võitsid mängu 3:1 tulemusega. Nõmme Kalju FC tuli Paide Linnameeskonna vastu kaotusseisust välja ning pööras 0:1 kaotuse 2:1 võiduks.

Mängu esimene ohtlik šanss tekkis Vaprusel, kui Ronaldo Tiismaa läbisööt vabastas Sander Kapperi, kes sai Evert Grünvaldiga silmitsi, kuid Flora väravavaht suutis löögi tõrjuda. Seejärel Flora ärkas ning 14. minutil viis Maksim Kalimullin valitseva meistri juhtima, kui Uku Kõrre ebaõnnestus palli klaarimisega ning Kalimullini ühe puute löök maandus ristnurgas. 31. minutil läks Flora mängu 2:0 juhtima, kui Mark Anders Lepiku vasaku jala karistuslöök jäi Ott Nõmmele püüdmatuks. Kolm minutit hiljem lisas Flora ka kolmanda tabamuse, kui Danil Kuraksini tsenderdus leidis tagapostist Rauno Alliku, kes suunas palli paarilt meetrilt tühja väravasse. 3:0 Flora eduseisus läksid meeskonnad veerandtunnisele vaheajale.

Teine kolmveerandtund möödus üsna rahulikult: kolmeväravalises eduseisus olnud Flora säästis jõuvarusid ning Vaprus ei leidnud valemit, mis aitaks neid 45 minutiga 0:3 kaotusseisust välja. Poolaja alguses oli Floral paar võimalust Vapruse karistusalas, mis nõudsid Nõmmelt tõrjetööd, kuid sealt väravalisa ei tulnud. Vaprus sai auvärava Kevin Kauberi 86. minuti penaltist, mille peakohtunik Karl Koppel määras Mihhail Kolobovi käega mängu eest. Penalti realiseerimine lõpuks midagi oluliselt ei muutnud – Flora teenis hooaja esimese võõrsilvõidu 3:1 tulemusega.

Rohevalged tõusid enne Kalju-Paide kohtumist teise järjestikuse võidu ja 11 punktiga kolmandale kohale, Vaprus jätkab kuuenda vooru järel 3 punktiga viimasel kohal.

Mängu parimaks valitud Maksim Kalimullin mängu järel: “Väga head emotsioonid, olulised kolm punkti meie jaoks. Praegu oleme kolmandaks tõunud. Järgmised mängud on ka olulised Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju, seal kindlasti tulevad veel hullemad mängud. Tahaks neid ka võita.”

Pärnu JK Vapruse peatreener Igor Prins pärast kolmandat järjestikust kaotust: “Meil ei ole elu kergemaks läinud – vead tulevad, kaotused tulevad. Tuleb sellest olukorrast kuidagi välja saada, peame mingisuguse rõõmu üles leidma, et siit edasi minna.”

Tallinna FC Flora peatreener Norbert Hurt: “Meie jaoks oli tähtis kiiresti minema saada, sest meil oli ka nädala sees mäng. Teadsime, et kui saame ruttu minema, siis selle võrra on lihtsam teha vahetusi. Teadsime, et rotatsiooni on vaja tekitada ja õnneks saime seda teha.”

Mängu tipphetked:

Maksim Kalimullini intervjuu:

Igor Prinsi intervjuu:

Norbert Hurda intervjuu:

Premium liiga kuues voor lõppes Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonna vahelise kohtumisega, mida läksid juba 10. minutil juhtima külalised. Henri Perk tõrjus Robi Saarma kauglöögi väravast eemale, kuid Andre Frolovi suunas, kes lõi ühe puutega palli Perki jalast väravasse. Kalju vastas aga kümme minutit hiljem, kui Aleksandr Nikolajevi tsenderdus vaskault äärelt leidis Promise Davidi, kes lõi pöördelt palli Ebrima Jarju väravavõrku ning tegi mänguseisuks 1:1. Pärast viigiväravat olid mõlemal meeskonnal mitu head võimalust mängu juhtima minna, kuid poolajale läksid Kalju ja Paide viigiseisul.

Teise kolmveerandtunni alguses läks Kalju kiirelt kohtumist juhtima. Taaskord Nikolajevi vasaku ääre tsenderdusest sündinud olukorras ei suutnud Jarju madalat tsenderdust püüda ning tema kätest põrkas pall vastu Nikita Baranovi jalga ja sealt Paide väravasse, mis viis Kalju kohtumist 2:1 juhtima. Pärast eduseisu haaramist oli nõmmekatel mitu soodsat võimalust ka eduseis kahekordistada, kuid nendest olukordadest väravalisa ei tulnud. Mängu lõpus tekkis Paidel arvestatav surve Kalju väravale, kuid viigiväravat selle tulemusel ei sündinud ning nii teenis Kalju kaotusseisust välja tulles magusa 2:1 võidu.

Kuuenda vooru järel tõusis Kalju 13 punktiga teisele kohale, Paide on ühe punktiga vähem kolmandal tabelireal.

Paide Linnameeskonna ründaja Robi Saarma: "Mäng oli küll meie kontrolli all, kuid reaalselt ohtlikke väravavõimalusi meil väga ei olnud. Esimene poolaeg rebound – lõime ära ja mõned lahtised pallid kastis, aga midagi konkreetset otseselt ei olnud."

Nõmme Kalju FC ründaja Alex Matthias Tamm: "Meeskonna üle on hea meel, et pärast 5:1 sauna [Levadia vastu] oleme sellest väga hästi välja tulnud. Nüüd on vaja hoida seda head tsooni edasi."

Robi Saarma intervjuu:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Nõmme Kalju kaitsja Danil Maštšenko (paremal) ja Paide Linnameeskonna poolkaitsja Dimitri Jepihhin (vasakul) palli eest heitlemas. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee