19

05.2024

23:23

VIDEO | Kalev teenis võidulisa Kadriorus, tabeliliider Levadia Pärnus

A. Le Coq Premium liiga 11. voor jätkus pühapäeval, 19. mail. JK Tallinna Kalev alistas koduväljakul 2:0 FC Nõmme Unitedi. Tallinna FCI Levadia sai tagasi võidulainele, alistades võõrsil 2:0 tulemusega Pärnu JK Vapruse.

Premium liiga pühapäev algas kell 14.30 Kadrioru staadionil, kus JK Tallinna Kalev võõrustas FC Nõmme Unitedit. Kodumeeskonnal oli 16. minutil suurepärane võimalus mängu juhtima asuda, kui Marko Meerits eksis väljatulekuga ning Taavi Jürisool oli umbes 20 meetrilt ees tühi värav. Ääreründaja ei saanud aga palli raamidesse ning lõi mänguvahendi üle tühja värava. Kalevil tekkis uus šanss mänguskoori avamiseks 24. minutil, kui Jakub Luka käitus karistusalas hooletult Jürisoo vastu ning põhjustas Kalevi kasuks penalti. 11 meetri karistuslöögi realiseeris täna 21. sünnipäeva tähistanud Kalevi kapten Tristan Toomas Teeväli, kes viis oma meeskonna 1:0 juhtima. Meerits aimas küll poole ära ja sai ka löögile näpud vahele, kuid Teevälja sooritus oli piisavalt tugev ja täpne, et pall leiaks tee väravasse. Kaks minutit pärast penaltit oli Lukal võimalus oma eksimus tasandada, kui keskkaitsja kerkis nurgalöögi ajal kõrgeimale. Unitedi kahjuks suunas slovakk palli peaga üle värava. Esimese poolaja lõpus läks Kalev mängu kahe väravaga juhtima, kui Aleksander Švedovski nurgalöök leidis tagapostist Teevälja, kes lõi nii meeskonna kui enda kohtumise teise tabamuse. Enne vaheajale minekut oli Kalevil mitu soodsat olukorda ka kolmas värav lüüa, kuid nii Ats Purje 43. minuti lähilöögi kui sellele järgnenud Vadim Mihhailovi ürituse nurgalöögist Meerits tõrjus.

Teisel kolmveerandtunnil oli United mängus paremini sees. Paaril puhul ohustati ka Kalevi väravat, kui 63. minutil proovis karistusala tagant oma jalga Oleksandr Musolitin ning 81. minutil pääses karistusalast löögile Trevor Hint. Mõlemad üritused lõppesid Kalevi väravavaht Oskari Forsmani tõrjega. Teise poolaja parim võimalus kuulus siiski kodumeeskonnale, kui Purje mängis keskjoone juures läbisöödu Švedovskile, kes pääses silmitsi Meeritsaga. Endine Unitedi poolkaitsja ei suutnud vana koduklubi vastu skoorida, sest Meerits tegi taas hiilgava tõrje, säilitades Unitedi kaheväravalise kaotusseisu.

Kalev teenis 2:0 tulemusega hooaja neljanda võidu ning tõusis 15 punktiga viiendale kohale. United jätkab 11 mängu järel viie punktiga tabeli viimasel, kümnendal real.

Mängu tipphetked:

JK Tallinna Kalevi petareener Daniel Meijeli intervjuu:

FC Nõmme Unitedi peatreener Randin Rande intervjuu:

Telemängu parimaks valitud Tristan Toomas Teevälja intervjuu:

Premium liiga 11. voorule tõmmati joon alla Pärnu Rannastaadionil, kus läksid algusega kell 17.00 vastamisi Pärnu JK Vaprus ning Tallinna FCI Levadia. Mängu esimene ohtlik võimalus tekkis külalisvõistkonnale, kui 12. minuti nurgalöögist pääses esmalt löögile Heitor ning jätkuolukorras maandus pall ette Mihkel Ainsalule. Mõlema mehe üritus lõppes Vapruse väravavaht Ott Nõmme tõrjega. Oodatult initsiatiivi haaranud Levadia ei suutnud esimesel poolajal siiski pärnakate väravalukku lahti muukida.

Levadia läks mängu juhtima 47. minutil, kui Vapruse pallikaotuse järel sai külalisvõistkond joosta vasturünnakule ning selle tulemusena lõi Felipe Felicio oma meeskonna 1:0 juhtima. 21–aastane Brasiilia ründaja sai kirja hooaja kaheksanda tabamuse ning lõpetas ühtlasi Levadia kaks mängu kestnud väravapõua. Eduseisu haaramise järel jätkas Levadia survestamist: 57. minuti nurgalöögini küündis Bourama Fomba, kelle pealöök läks napilt postist mööda. 11 minutit hiljem oli Levadia eduseisu suurendamisele lähedal Richie Musaba, kelle löök Vapruse karistusalast tabas Ott Nõmme värava posti. Minut hiljem pidi Vapruse puurivaht tõrjuma Ainsalu kauglöögi, mis oli suundumas alumisse nurka. Külalised said lõpuminutitel siiski teise värava kätte, kui kauni kombinatsiooni tulemusena mängiti Nõmmega silmitsi Mark Oliver Roosnupp, kes lükkas palli väravavahist mööda võrku.

Pärast kahes viimases mängus saadud viiki ja kaotust naasis Levadia Vapruse 2:0 alistamisega taas võidurajale. Tabeliliidril on hooaja kümnenda võidu järel tabelis 32 punkti ning lähim jälitaja, Paide Linnameeskond, jääb maha seitsme silmaga. Pärnakad on 11 mänguga kogunud 11 punkti ning nemad jätkavad kaheksandal real.