21

04.2024

17:16

Väravaterohke Esiliiga B seitsmenda vooru järel tõusis liidriks Tammeka U21

Neljapäeval, 18. aprillil alanud Esiliiga B seitsmes voor lõppes täna, 21. aprillil. Tallinna JK Legion alistas JK Narva Transi 3:1, FC Kuressaare Jõhvi FC Phoenixi 5:2, Viljandi JK Tulevik Nõmme Kalju FC U21 samuti 5:2, FA Tartu Kalev Läänemaa JK 7:3 ja Tartu JK Tammeka U21 Pärnu Jalgpalliklubi 4:2.

Neljapäeval kell 18.00 Sportland Arenal alanud kohtumist Tallinna JK Legioni ja JK Narva Trans U21 vahel läksid juba 13. minutil juhtima võõrustajad, kui Vsevolod Pochekutov lõi oma hooaja kolmanda tabamuse. Teise poolaja alguses suurendas Legion oma edu veelgi Andre Balta 51. ja Martin Eensalu 59. minuti väravatest. Baltale oli see hooaja teine, Eensalule neljas tabamus. Transi auvärava lõi 78. minutil Aleksei Stepanov. 3:1 võiduga sai Legion hooaja kolmanda võidu, Trans teise kaotuse.

Laupäeval kell 15.00 läksid Kohtla-Järve kunstmuruväljakul vastamisi Jõhvi FC Phoenix ja FC Kuressaare U21. Saarlased haarasid eduseisu juba 6. minutil, kui täpne oli Sten-Egert Paap. 21. minutil suurendas Maarek Suursaar eduseisu kaheväravaliseks. Teise poolaja alguses lõi Eerik Poopuu 49. minutil Kuressaare 3:0 ette ning viis minutit hiljem lisas Suursaar enda mängu teise tabamuse, tehes mänguseisuks 4:0. Phoenixi poolt lõi 66. minutil ühe värava tagasi Vadim Velikanov, kuid 76. minutil vormistas Suursaar kübaratriki, viies Kuressaare taas nelja väravaga ette. 89. minutil skooris Phoenixi poolelt Deniss Kulikov, kuid mäng lõppes siiski Kuressaare 5:2 võiduga. See oli saarlaste viies võit tänavu, Phoenixile aga viies kaotus.

Seni võiduta olnud Viljandi JK Tulevik võõrustas laupäeval kell 19.00 kohalikus Männimäe Jalgpallihallis Nõmme Kalju duubelmeeskonda. Kodumeeskond läks varakult kohtumist juhtima, kui 8. minutil sai palli väravasse Jan Lukas Mätlik. Kalju olukord läks hullemaks 13. minutil, kui Alex Boronilštšikov jättis meeskonna vähemusse. 31. minutil duubeldas Tuleviku eduseisu Jarmo Resen ning poolajale läksid meeskonnad 3:0 tulemusega, sest 35. minutil oli täpne ka Eric Levit. Teise poolaja lõpus sai Kalju hetkeks kahe järjestikuse värava järel mängu tagasi, kui Tuleviku eduseisu vähendasid minimaalseks Alfred Jüriöö 78. ja Igor Subbotin 80. minutil. Minut hiljem tegi aga Tulevik Kristen Kähri esituses mänguseisuks 4:2 ning lõppskoori vormistas 87. minutil Kaimar Saag. Tulevikule oli tegemist hooaja esimese võiduga, Kalju sai kolmanda järjestikuse ning hooaja neljanda kaotuse.

Samaaegselt Tuleviku ja Kaljuga võtsid Tartu Annemõisa jalgpallihallis mõõtu FA Tartu Kalev ja Läänemaa JK. Võõrustajad läksid kohtumist juhtima Gregor Kruusla 17. minuti tabamusest. 31. minutil suurendas tartlaste eduseisu Kristofer Kaasik ning kolm minutit hiljem oli Kalevi poolt täpne Kris Edvard Kohv. Veerandtunnise vaheaja eel realiseeris 41. minutil Läänemaa kasuks penalti Martin Valkiainen, tehes mänguseisuks 3:1. 59. minutil lõi täpne taas Kohv, kelle jaoks oli see hooaja kaheksas värav. 70. minutil pani Kalevi penalti väravasse Andre Varusk ning viis minutit hiljem lõi Kalevi kuuenda tabamuse Henri Lehtmaa. Minut hiljem oli Läänemaa poolt täpne Kaspar Kariste, kuid sellega ei olnud veel väravad lõppenud. 90. minutil lõi Kaasik oma mängu teise ning Kalevi seitsmenda. Minut hiljem sai kohtumise viimase tabamuse kirja Andreas Tiits, tehes mängu lõppseisuks 7:3. Kümmet väravat näinud mängu järel sai Kalev hooaja neljanda võidu, Läänemaa aga neljanda kaotuse.

Esiliiga B seitsmes voor lõppes pühapäeval Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul, kui kell 12.30 kõlas avavile Pärnu Jalgpalliklubi ja Tartu JK Tammeka U21 vahelises kohtumises. Tartlased läksid 14. minutil Georg Kaarel Kõrgvee väravast juhtima, kuid pärnakad viigistasid mänguseisu Marko Mardiste 30. minuti väravast. 56. minutil haaras Pärnu ise eduseisu, kui värava lõi Silver Õismets. 67. minutil skooris taas Tammeka, kui Akaki Gvineria hooaja seitsmes tabamus tegi mänguseisuks 2:2. Romet Silov viis kaheksa minutit hiljem tartlased taas juhtima ning mängu lõppskoori vormistas Robin Mathias Müüri kolmanda üleminuti värav.

Viie mänguga 34 väravat löödud seitsmenda vooru järel on tabeli tipus taas Tartu JK Tammeka U21 16 punktiga. Neile järgnevad FC Kuressaare U21 15, FA Tartu Kalev 14 ja JK Narva Trans U21 13 punktiga. Viiendal, kuuendal ja seitsmendal kohal on vastavalt Tallinna JK Legion 10 ning Nõmme Kalju FC U21 ja Läänemaa JK üheksa punktiga. Kaheksandal tabelireal on seitsme silmaga Pärnu Jalgpalliklubi ning tabeli lõpus nelja punktiga Jõhvi FC Phoenix ja Viljandi JK Tulevik.

Tartu JK Tammeka U21 tõusis taas Esiliiga B tabeliliidriks. Foto: Renate-Ly Mehevets