06

05.2024

14:11

Tammeka U21 tõusis derbivõiduga Esiliiga B liidriks

Möödunud nädalavahetusel mängiti Esiliiga B-s üheksanda vooru kohtumised. Jõhvi FC Phoenix tegi Pärnu Jalgpalliklubiga 0:0 viigi, Läänemaa JK alistas 2:0 Tallinna JK Legioni, Tartu JK Tammeka U21 oli 4:1 parem FA Tartu Kalevist, JK Narva Trans U21 võitis 2:0 Viljandi JK Tulevikku ning FC Kuressaare U21 jäi 5:1 peale Nõmme Kalju FC U21 vastu.

Laupäeval mängiti Esiliiga B-s algusega kell 12.30 kolm kohtumist. Kohtla–Järve kunstmuruväljakul läksid vastamisi Jõhvi FC Phoenix ja Pärnu Jalgpalliklubi. Väravateta viigiga lõppenud kohtumises jagati 12 kaarti, millest üks oli ka punane. 75. minutil pidi väljakult lahkuma vägivaldse käitumise tõttu Phoenixi poolkaitsja Deniss Kulikov. Mõlemale meeskonnale oli 0:0 seisuga lõppenud kohtumine hooaja teine viik.

Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis võõrustas Läänemaa JK Tallinna JK Legioni. Kodumeeskond läks 15. minutil mängu juhtima, kui Arti Viispert tegi mänguseisuks 1:0. Teisel poolajal suurendas Läänemaa eduseisu Mario Konks, kes lõi 71. minutil oma hooaja teise värava. 2:0 tulemusega sai Läänemaa tabelisse oma hooaja neljanda võidu, Legion aga viienda kaotuse. Ühtlasi tegi Läänemaa teise järjestikuse nullimängu.

Vooru keskses kohtumises mängisid Tartu Annelinna kunstmurustaadionil linnarivaalid FA Tartu Kalev ja Tartu JK Tammeka U21. 260 pealtvaataja ees läks Tammeka 39. minutil Akaki Gvineria penaltist mängu juhtima. Poolaja eel suurendas Tammeka eduseisu, kui minut hiljem oli täpne Devid Lehter ning 44. minutil lõi Gvineria penaltipunktilt oma mängu teise värava. 17–aastane Gruusia ründaja on tänavu kaheksa mänguga löönud üheksa väravat. Teisel poolajal läks Tammeka 4:0 mängu juhtima, kui 58. minutil skooris Karl Kiidron. Kalevi auvärava lõi 72. minutil 11 meetri karistuslöögist Andre Varusk. Penaltirohke kohtumise järel väljus 4:1 tulemusega Tartu derbist võitjana Tammeka, kes tõusis ühtlasi Esiliiga B liidriks. Tammeka sai tabelisse hooaja kuuenda võidu, Kalev teise kaotuse.

Pühapäeval mängiti Esiliiga B–s kaks kohtumist. Esmalt võtsid algusega kell 12.30 Narva Kalev–Fama staadionil omavahel mõõtu JK Narva Trans U21 ja Viljandi JK Tulevik. Esimese poolaja lõpuminutitel läks kodumeeskond kohtumist juhtima, kui 44. minutil saatis Denis Poliakov palli väravasse. Transi teine värav sündis teise poolaja esimesel üleminutil, kui vahetusest sekkunud Nikita Muravljov kindlustas Transile 2:0 võidu. Piirilinlased said hooaja viienda võidu, viljandlased seitsmenda kaotuse.

Esiliiga B üheksanda vooru lõpetasid kell 17.00 Kuressaare kunstmurustaadionil alanud kohtumises FC Kuressaare U21 ja Nõmme Kalju FC U21. Kodumeeskond jäi 16. minutil Joosep Kobina omaväravast kaotusseisu, kuid üheksa minutit hiljem oli Andero Kivi värava järel mänguseis viigis. 37. minutil viis Kuressaare ründaja saarlased ka juhtima. Teise poolaja esimesel minutil lõi Kobin seekord palli vastaste võrku, tehes mänguseisuks 3:1. See oli Kuressaare kaitsja kolmandaks tabamuseks see hooaeg. 64. minutil suurendas võõrustajate eduseisu Kivi, kes vormistas penaltipunktilt kübaratriki. 72. minutil lõi Kuressaare mängu viienda värava Anton Volossatov. 5:1 võiduga sai Kuressaare hooaja kuuenda võidu, Kalju viienda kaotuse.

Esimese ringi järel on tabeliseis Esiliiga B–s tasavägine. Tartu JK Tammeka on liider 20 punktiga, FC Kuressaare U21 jääb neist maha vaid ühe punktiga. Neile järgnevad 17 punktiga FA Tartu Kalev ja JK Narva Trans U21. Viiendal, kuuendal ning seitsmendal real on vastavalt Läänemaa JK 13, Nõmme Kalju FC U21 12 ja Pärnu Jalgpalliklubi 11 punktiga. Tallinna JK Legion on 10 punktiga kaheksas ning tabeli lõpus jätkavad Jõhvi FC Phoenix viie ja Viljandi JK Tulevik nelja silmaga.

Tartu JK Tammeka U21 tõusis derbivõiduga Esiliiga B liidriks. Foto: Renate–Ly Mehevets