21

12.2023

15:25

Järelvaadatav | U14 vanuseklassi turniiri võitis FCI Tallinn I

Täna, 21. detsembril olid Kalevi Spordihallis toimuval Aastalõputurniiril võistlustules noormeeste U14 vanuseklassi meeskonnad. Ülipõnevas finaalmängus teenis üldvõidu FCI Tallinn I.

Kell 8.00–15.00 toimunud turniiril osales kokku 16 meeskonda, kes võistlesid esmalt neljaliikmelistes alagruppides. Seejärel läksid poolfinaalides vastamisi alagruppide võitjad, peeti kolmanda koha mäng ja finaal.

Turniiri esimene poolfinaal viis vastamisi A- ja C-alagrupi parimad Tallinna FC Flora Rohelised ja Tallinna FC Levadia. Mängu saatuse otsustanud värav sündis viimasel minutil, kui Levadia poolelt realiseeris penalti Kennert Kõiv.

Teises poolfinaalis pani FCI Tallinn I oma paremuse kindlalt maksma, alistades JK Tallinna Kalev Valge võistkonna seisuga 6:0. Kolme värava autor oli Artjom Timakov, ühe lisasid Ruslan Turabov ja Nikita Kurtšak ning üks tabamus läks kirja Kalevi omaväravana.

Eriti põnevaks kujunes FCI Tallinna ja Levadia vaheline finaalkohtumine. FCI Tallinn oli viiendaks minutiks kolmeväravalises eduseisus, ent Levadia suutis omalt poolt kolmega vastata. FCI Tallinn haaras viimasel minutil 4:3 eduseisu, ent 10 sekundit enne lõpuvile kõlamist taastas Levadia taas viigiseisu. Võitja selgitati seega penaltiseerias, kus saatis edu FCI Tallinnat.

Kolmanda koha mängus oli edukam JK Tallinna Kalev Valge, kes sai kirja 4:0 võidu Tallinna FC Flora Roheliste üle.

Turniiri parimaks mängijaks valiti FCI Tallinn I mängija Artjom Timakov, kes lõi koguni 14 väravat ning oli sellega ka turniiri suurim väravakütt. Parima väravavahi tiitli teenis Roman Skultšus (Tallinna FC Levadia).

Turniir on täispikkuses järelvaadatav siit:

Piletilevis on saadaval soodushinnaga turniiripassid, mis tagavad sissepääsu kõikidele Aastalõputurniiri kohtumistele. Kalevi Spordihallis on kohapeal võimalik soetada nii päevapileteid kui turniiripasse. 2017. aastal ja hiljem sündinutele on sissepääs tasuta.

Kõikidele turniiridele saab otsepildis kaasa elada jalgpall.ee veebilehe või EJLTV YouTube’i kanali vahendusel. Turniiride tulemuste, võistkondade ja koosseisudega saab tutvuda veebilehel aastaloputurniir.jalgpall.ee.