18

12.2023

15:22

Järelvaadatav | Aastalõputurniiril krooniti U13 vanuseklassi võitjaks Viimsi MRJK Punane

Aastalõputurniiril astusid täna, 18. detsembril väljakule U13 vanuseklassi noormehed. Turniiri üldvõitjaks krooniti Viimsi MRJK Punane.

Turniiril osales kokku 16 meeskonda, kes võistlesid esmalt omavahel neljaliikmelistes alagruppides. Pääsme poolfinaalidesse tagasid alagruppide võitjad, kelleks olid Viimsi MRJK Punane, Harju JK Laagri, FC Nõmme United ja Rae Spordikool.

Esimeses poolfinaalis läksid omavahel vastamisi Viimsi MRJK Punane ja FC Nõmme United, kes teenisid mõlemad alagrupifaasis kaks võitu ja ühe viigi. Omavahelise mängu kallutas enda kasuks MRJK: 3. minutil viis meeskonna juhtima Yaroslav Ryabov ning 2:0 edu tõi tabloole võistkonna suurim väravakütt Kaspar Lehtmets. Matthias Kontus lõi küll Nõmme Unitedi poolt ühe väravat tagasi ning viiki jahiti viimaste sekunditeni, ent rohkem väravaid esimeses poolfinaalmängus ei sündinud.

Teine poolfinaalmäng viis vastamisi Harju JK Laagri ja Rae Spordikooli, kellest viimane läbis alagrupifaasi ainsa meeskonnana täiseduga. Tasavägises ja pingelises mängus avati väravate arve alles viimasel minutil, kui Harju JK poolelt saatis palli latipõrkest võrku Sebastian Erin. Kuivõrd rohkem väravaid ei löödud, tagas pääsme finaali Harju JK.

Finaalmängu eel selgitasid omavahelises mängus kolmanda koha omaniku poolfinaalide kaotajad. Rae Spordikool haaras kiirelt eduseisu, kui juba avaminutil teenitud penalti realiseeris Lucas Grauberg, ent mõned minutid hiljem tõi Gustav Gans tabloole viigiseisu. Kuna mängu normaalaeg lõppeski viigiseisul, mängiti 3. koha selgitamiseks penaltiseeria, kus saatis edu Nõmme Unitedit.

Viimsi MRJK Punase ja Harju JK Laagri finaalmängus haaras MRJK Mattias Kõrmi väravast kiirelt eduseisu, mõned minutid hiljem duubeldas selle Alari Arulaane ning meeskonna kolmanda värava lõi 7. minutil Kennert Männiste. Kuigi Karl Maripuu jalast avas oma väravate arve ka Harju JK, jäi viimane sõna MRJKle: 4:1 lõppseisu vormistas teise värava autor Arulaane.

Noormeeste U13 turniiri parimaks mängijaks valiti Alari Arulaane (Viimsi MRJK Punane), parima väravavahi tiitli teenis Edward Ollin (Harju JK Laagri). Suurima väravaküti tiitli teenis Kaspar Lehtmets, kes lõi kokku neli väravat.

Aastalõputurniiri kõikide mängude tulemuste ja võistkondade koosseisudega saab tutvuda turniiri erilehel