18

10.2023

12:37

VIDEO | Harjumaa ja Tartumaa pidasid maha väravaterohke maavõistluse

Tänavusel Eesti maavõistluse hooajal peeti teine kohtumine, kui Tallinnas TNTK staadionil läksid vastamisi Harjumaa ja Tartumaa. Väravaterohkes kohtumises võidutses Tartumaa tulemusega 5:3.

Mäng algas kohe Tartu domineerimisega. Skoor avati juba teisel minutil, kui Joonas Lepp söötis vasakul äärel palli vastaste kaitseliini taha ja Karl Albert Türn lõi selle vasakule ristnurka. 18. minutil eksisid Harju kaitsjad palli klaarimisel ning Tartu suutis palli enda valdusesse võtta. Paremalt äärelt tuli tsenderdus ning taga posti juures seisnud Lepp lisas oma resultatiivsele söödule ka värava.

Umbes poolaja keskelt hakkas Harjumaa kohtumist kontrollima ning suudeti luua positsioonimängust ka mitu head võimalust. 24. minutil tuli vastaste nurgalipu lähistelt tsenderdus karistusala keskele, kust Sander Pado selle peaga väravasse suunas. Seisuks 2:1 Tartule. 40. minutil said värava kirja aga taas tartlased, kui Raiko Randlahe end vastaste väravavahist mööda mängis ja palli värava poole suunas. Harjumaa kaitsja küll üritas nahkkera joonelt ära tuua, kuid kohtunik vilistas seisuks 3:1 Tartule.

Teine poolaeg algas taaskord Tartu taktikepi all. 53. minutil mängiti edukas seinasööt vastaste kastis ning Alfred Tammiksaar suunas palli võrku. Vaid kolm minutit hiljem sai palli enda valdusesse Rene Püvi, kes kaitsest mööda mängis ning vaid vastaste väravavahiga silmitsi jäi. Püvi realiseeris olukorra edukalt ja lõi palli väravasse.

Mängutemposse tõi muutuse 63. minut. Tartu meeskonna alustala Kristofer Johan Arro sai kaitsemängu olukorras vigastada. Kuna vahetuspingilt polnud kedagi mängu sekkumas, mängiti kohtumine lõpuni ühemehelises vähemuses. Seepärast sai Harju oma rünnaku tempot tõsta ning vahe kahandati kaheväravaliseks: nurgalöögijärgselt andis Targo Parkala söödu Jüri Müüriseppale, kes meetrilt peaga löögile sai. Kohtumise lõppvärava kirjutas enda nimele Tartu mängija Mattias Viirma.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Mängu protokoll:

17. oktoober kell 16.00 TNTK staadionil

HARJUMAA JA TARTUMAA 3:5 (1:3)

Väravad: 24. Sander Pajo, 75. Jüri Müürsepp, 87. Mattias Viirma - 2. Karl Albert Türn, 18. Joonas Lepp, 40. Raiko Randlahe, 53. Alfred Tammiksaar, 56. Rene Püvi
Hoiatused: -

Tartumaa: 22-Andri Viinapuu, 18-Karl Sten Kõks (46. 15-Kristofer Johan Arro), 12-Karl Albert Türn, 14-Karlis Karro (46. 11-Markus Must), 13-Mikk Raid (46. 8-Oskar Põldmaa), 10-Rasmus Vahtra, 9-Georg Lillo, 19-Alfred Tammiksaar, 20-Joonas Lepp, 17-Raiko Randlahe (46. 7-Rene Püvi), 21-Karl Erik Ott (46. 4-Rait Jansen).
Varusse jäi: 2-Oskar Raidvee.
Esindajad: Albert Erepuu, Aaron Kants.

Harjumaa: 1-Mait Kiigemägi, 21-Kermo Muraveiski (46. 13-Kristo Käver), 12-Andry Rahu (46. 2-Mathias Villemsoo), 19-Raven Ojala (46. 20-Targo Parkala), 18-Peeter Jaanus (46. 10-Vladimir Ivanuško), 15-Adrian Moor (46. 6-Patrick Kobakene), 5-Erik Toomet (46. 22-Renno Soosaar), 3-Oskar Karu (46. 8-Aleksandr Bardovski), 14-Heigo Valtri (46. 33-Karl-Erik Välba), 17-Kasper Karl Epner (46. 9-Mattias Viirma), 44-Sander Pabo.
Vahetusest sekkusid ka 41-Jüri Müürsepp, 69-Priit Ingeland.
Esindajad: Mark Kolk, Andres Vahemaa, Taur Tamkin.