07

05.2024

11:56

Harju JK Laagri lõpetas Esiliiga esimese ringi kaotuseta

Esiliigas mängiti laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval üheksanda vooru kohtumised. FC Tallinn alistas 3:2 FC Elva, Viimsi JK oli 1:0 parem JK Tabasalust, Tallinna FC Flora U21 leppis 1:1 viiki Tartu JK Welcoga, Harju JK Laagri võitis 8:2 Paide Linnameeskond U21 võistkonda ning Tallinna FCI Levadia U21 mängis 3:0 seisuga üle JK Tallinna Kalev U21 võistkonna.

Laupäeval, 4. mail mängiti Esiliigas kolm kohtumist. FC Elva võõrustas kell 12.30 kohalikul Nike Arenal FC Tallinnat. Mängu esimene ohtlik šanss tekkis külalistel 7. minutil, kui Viktor Plotnikovi löök nõudis tõrjet Elva väravavaht Karl Kruusilt. 15. minutil oli Elva värava all sama vastasseisu teine vaatus ning taas jäi peale Elva väravavaht. Tallinna surve jätkus 17. minutil, kui Aleksandr Volkovi terav löök tabas latti ning seejärel põrkas üle värava. Seejärel tekkis paar head võimalust Kirill Nesterovil mänguskoor avada, kuid ka tema ei suutnud Kruusi üle mängida. Tallinna järjestikused väravavõimalused päädisid 21. minutil Volkovi väravaga, viies külalised kohtumist 1:0 juhtima. Nesterovil oli juhtvärava järel veel kaks võimalust esimesel poolajal värav lüüa, kuid esimesel juhul ei saanud ta palli raami ning teine kord fikseeriti talle suluseis. Teise poolaja alguses oli Tallinna kapten Albert Taar lähedal pealinlaste eduseisu kahekordistamisele, kuid tema löök tabas mängus teist korda latti. Vastu mängu käiku sai Elva 63. minutil kätte viigivärava, kui Mauris Villems tegi nurgalöögist seisuks 1:1. Neli minutit hiljem oli Tallinn aga taas juhtpositsioonil, kui Nesterovi löögi järel saatis Plotnikov palli tagumisse ristnurka. 85. minutiks juhtis Tallinn kohtumist kahe väravaga, kui vahetusest sekkunud Nikita Shevchuk viis külalised 3:1 juhtima. Elva vähendas mängu lõpu eel kaotusseisu minimaalseks, kui taaskord nurgalöögist sündinud tabamuse sai enda nimele Martin Thomson, kes saatis efektse sooritusega palli väravasse. Vaatamata sellele pidi Elva siiski 2:3 tulemusega võtma vastu hooaja neljanda kaotuse. Tallinn sõitis Lõuna–Eestist koju aga hooaja neljanda võiduga.

Mängu tipphetked:

Samaaegselt võõrustas Viimsi JK Viimsi staadionil JK Tabasalu. Mängu esimene ohtlik olukord tekkis Esiliiga aprillikuu parimal mängijal Gregor Lehtmetsal, kes saatis vasakult äärelt tulnud tsenderduse üle värava. Tabasalu esimese poolaja ohtlikuim olukord oli 26. minuti nurgalöök, kui otse värava peale tulnud palli pidi Karl–Romet Nõmm näppudega üle värava lükkama. Teise poolaja alguses oli Tabasalul võimalus mängu juhtima asuda, kui Art Albert Anepaio eeltöö järel pääses Sander Salei Viimsi karistusalas löögile, kuid tema lähilöögi blokeeris Nõmm. 64. minutil oli Viimsi võõrleegionär Lorougnon Gohi karistuslöök lähedal mänguskoori avamisele, kuid tema üritus tabas posti. 69. minutil pidi Kaupo Koort Tabasalu väravasuul tegema Karl Mägi vastu tähtsa tõrje, et mänguseis viigis hoida. 79. minutil läks Viimsi siiski mängu juhtima, kui Joonas Lutsu ja Lehtmetsa nurgalöögi kombinatsioon lõpetas väravas ning Lehtmets sai kirja hooaja kuuenda Esiliiga tabamuse. Mängu lõpp läks aga tuliseks, kui mõlemad meeskonnad teenisid kordamööda punaseid kaarte. Esmalt saadeti 87. minutil väljakult minema Johann Kõre, minut hiljem sai teise kollase kaardi Tabasalu mängija Raivo Saar. Esimesel üleminutil jättis kodumeeskonna üheksakesi Rasmus Laidvee, kes takistas Tabasalul kiirrünnakusse minemast. Mängu neljandat punast kaarti nägi Art Albert Anepaio, kes pidi väljakult lahkuma mängu neljandal üleminutil. Lõpuks sai Viimsi 1:0 võiduga kaartiderohkes kohtumises hooaja neljanda võidu, Tabasalu kuuenda kaotuse.

Esiliiga laupäeva lõpetasid kell 19.00 Sportland Arenal Tallinna FC Flora U21 ja Tartu JK Welco. Külalised läksid kohtumist juhtima juba 5. minutil, kui Niikal Roosi pealöök läks latipõrkest üle väravajoone. Seejärel tabas aga tartlasi tagasilöök, kui Mark William Mugra sai 20. minutil Andero Kaaresele tehtud tõsise vea eest punase kaardi. Teisel poolajal oli vähemuses mänginud Welcol võimalus eduseisu suurendada, kuid Miikal Roosi kauglöök läks veidi väravast mööda. Initsiatiivi omanud Flora viigistas mänguseisu 69. minutil, kui Rico Randväli jõudis esimesena Marcus Agarmaa tõrje järel lahtise pallini ning lõi selle väravasse. Mängu lõpetasid kümnekesi mõlemad võistkonnad, kui 90. minutil sai teise kollase kaardi Artur Dyakiv. 1:1 tulemusega lõppenud kohtumise järel sai Flora oma hooaja esimese ning Welco teise viigi.

Pühapäeval kell 12.30 Paide kunstmuruväljakul alanud kohtumises sai näha väravatesadu. Paide Linnameeskond U21 ja Harju JK Laagri vahelises kohtumises haarasid külalised eduseisu juba 4. minutil, kui Harju väravavaht Maico Rimmeli pikk sööt Paide kaitseliini taha leidis Andres Järve, kes omakorda jagas palli Kristjan Kriisile, kes tegi mänguseisuks 1:0. Harju oli mitmel korral lähedal eduseisu suurendamisele, kui 27. minutil viigistas kohtumise Paide ründaja Abega Enyang Ngu, kes realiseeris Harju oma poolel tehtud eksimuse rünnaku ülesehitusel. Vaatamata lastud väravale jätkus Harju surve, mille tulemusena viis Kriis külalised 38. minutil taas kohtumist juhtima. Kolm minutit hiljem sai Harju ründaja kirja kübaratriki, lahendades 11 meetri karistuslöögi. Vaheajale läks Paide siiski üheväravalises kaotusseisus, kui 42. minutil oli täpne taas Ngu. Teisel poolajal läks aga Harju oma teed. 4:2 värav oli koopia mängu esimeset tabamusest, kui seekord leidis Rimmel sarnase sööduga Kriisi, kes mängis palli tühja värava peale Karel Eermele, kes lükkas palli võrku. Peale seda jäi Harjul paaril korral napilt puudu viiendast väravast, kui esmalt tabas Ander–Joosep Kose 54. minuti karistuslöök posti ning seejärel said 58. minutil väravaraamile järjest pihta nii Kriis kui Eerme, kuid kumbki ei saanud palli väravasse. Harju viiendat väravat pidi ootama 65. minutini, kui Eerme sai kirja oma mängu teise tabamuse. 70. minutil lõi Kriis Eerme söödust oma mängu neljand värava ning neli minutit hiljem sai ka Eerme kirja kübaratriki. Mängu lõppskoori vormistas kohtumise esimesel ülemintil Reinhard Reimaa, kelle täpne kauglöök maandus Paide värava allnurgas. Harju sai 8:2 tulemusega hooaja kuuenda võidu, Paide seitsmenda kaotuse.

Esiliiga üheksanda vooru ja esimese ringi lõpetasid esmaspäeval kell 19.00 Infoneti Lasnamäe staadionil Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalevi duubelmeeskonnad. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima juba 12. minutil, kui Levadia kombinatsiooni lõpetuseks lõi värava Nikita Kondratski. Levadia surve jätkus ka ülejäänud poolajal, kui Sander Lepp pidi 16. ja 34. minutil tegema korralikud tõrjed, et pall väravast eemal hoida. Kalevi poolaja parim võimalus väravaarve avamiseks sündis Kenlou Laasneri 42. minuti kaugest karistuslöögist, mis läks veidi raamist mööda. Minut hiljem oli aga pall mängus teist korda Kalevi väravas, kui Levadia eduseisu suurendas Sergei Mošnikov. Ka teisel poolajal oli Kalevi parim šanss väravaks Laasneri karistuslöök, mis seekord nõudis Levadia väravavaht Martin Žukovilt tõrjet. Teise kolmveerandtunni lõpus lõi Levadia mängu kolmanda värava, kui 83. minutil sai jala valgeks Aleksander Filatov. 3:0 tulemusega lõppenud kohtumisest teenis Levadia hooaja viienda võidu, Kalev viienda kaotuse.

Esiliiga esimese ringi lõpetas 21 punktiga esikohal Harju JK Laagri, kellele järgneb 17 punkti kogunud Tartu JK Welco. Seejärel on kolm võistkonda, kes on seni teeninud 16 silma ehk Viimsi JK, Tallinna FC Flora U21 ja Tallinna FCI Levadia U21. Kuuendal kohal on 14 punktiga FC Tallinn. Seitsmendal, kaheksandal ja üheksandal real on vastavalt FC Elva üheksa, JK Tallinna Kalev U21 kuue ning JK Tabasalu viie punktiga. Tabeli lõpus on nelja punktiga Paide Linnameeskond U21.

Harju JK Laagri on esimese ringi järel Esiliiga liider. Pilidl Harju kapten Andres Järve. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee