20

10.2023

11:30

Flora kindlustas kuuenda meistritiitli, Tammeka liigub medalikursil

Naiste Meistriliiga voorus teenisid tabelisse otsustavad võidupunktid Tallinna FC Flora ja Tartu JK Tammeka. Üleminekuturniiril noppis oma esimese võidu Tallinna FC Ararat.

Kuigi Sportland Arenal peetud Tallinna FC Flora ja JK Tabasalu kohtumises suutis külalisnaiskond Marta Liisa Staalfeldti tabamusest juhtima asuda, oli lõpptulemuseks 6:1 Florale. Esimesest ehmatusest toibunud Flora lõi esimesel poolajal kaks väravat tagasi ning vaheajale mindi tulemusega 2:1. Täpsed olid Getter Saar ja Kelly Rosen. Pausilt tagasi tulles jätkas Flora hea hooga: Saar sai kirja oma teise tabamuse, Jaanika Volkov sahistas võrku kahel korral ning resultatiivsust näitas ka Lisette Tammik. Nii oli Flora alistanud Tabasalu 6:1 ning kindlustanud viis vooru enne hooaja lõppu oma kuuenda järjestikuse meistritiitli. Tabasalu jätkab võistlemist tabeli viiendal real.

Viimsi JK ja Tartu JK Tammeka omavaheline kohtumine lõppes esimesel poolajal löödud väravate toel tartlaste 4:0 võiduga. Jala said valgeks Kirkeliis Lillemets, Renate-Ly Mehevets, Marie Kiivit ja Rahel Repkin. Teenitud võiduga jätkab Tammeka kolmandal positsioonil, kuid lähim jälitaja JK Tallinna Kalev hiilib kuue punkti kaugusel, sealjuures on Kalevil mängitud voor vähem. Viimsi on 17 punktiga tabeli kuues.

Üleminekuturniiril läksid vastamisi Tallinna FC Ararat ja Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskond. Ajaloo esimeses omavahelises kohtumises võidutses just esiliigaklubi, kes lõi ühendnaiskonnale neli vastuseta väravat. Esimesel kolmveerandtunnil sahistas kahel korral vastase võrku Ilona Savitskaya, kord oli täpne Luiza Ghazaryan. Teisel poolajal lisas lõpptabamuse Darja Uzjukina.

Meistriliiga jätkab järgmise vooru kohtumistega pärast koondisepausi, 3. novembril.