22

04.2024

14:10

Esiliiga seitsmenda vooru järel tõusis liidriks Harju JK Laagri

Reedel, 19. aprillil ja pühapäeval, 21. aprillil mängiti Esiliiga seitsmenda vooru kohtumised. Viimsi JK alistas 3:1 Tallinna FC Flora U21 meeskonna, Harju JK Laagri 4:1 JK Tallinna Kalev U21 meeskonna, Tartu JK Welco 3:2 Tallinna FCI Levadia U21 võistkonna, FC Tallinn 1:0 Paide Linnameeskonna U21 võistkonna ning FC Elva 3:1 JK Tabasalu.

Esiliiga seitsmenda vooru avasid reedel, kell 19.00 Sportland Arenal Tallinna FC Flora U21 ja Viimsi JK. Mängu alustasid paremini külalised, kes sundisid juba esimestel minutitel Flora väravavaht Silver Rebast tõrjetööd tegema. Terve poolaja jooksul paremaid võimalusi omanud Viimsi läks kohtumist juhtima 43. minutil kui Flora kaitseliini lahti harutamise tulemusena lõi palli paarilt meetrilt väravasse Oskar Mägi. Tabamus Flora väravavõrku oli Viimsi ääreründajale hooaja kolmas. 51. minutil suurendas Viimsi eduseisu Nevil Krimm, kes lõi palli rikošetist väravasse Gregor Lehtmetsa ja Joonas Lutsu eeltöö tulemusena. 59. minutil sai Viimsi penalti, kui Rebane tõmbas oma karistusalas maha Rasmus Laidvee. Lehtmetsa penaltile sai Rebane käe ette, kuid pall võttis tõrje järel sisse vindi, mille järel ületas mänguvahend väravajoone. Lehtmetsa jaoks oli tegemist Esiliiga hooaja teise tabamusega. 83. minutil sai ka Flora penalti, kui Karl Erich Kaljuvere rikkus Viimsi karistusalas Tristan Pajo vastu määrusi. Pajo realiseeris 11 meetri karistuslöögi ning lõi sellega kodumeeskonna auvärava. Vaatamata Flora hilisele väravale teenis Viimsi siiski 3:1 tulemusega hooaja teise võidu. Flora sai aga hooaja teise kaotuse.

Mängu tipphetked:

Pühapäeval toimus Esiliigas kell 12.30 samaaegselt neli kohtumist. Sportland Arenal läksid vastamisi JK Tallinna Kalev U21 ja Harju JK Laagri. Mänguskoori avas juba 4. minutil Harju ründaja Kristjan Kriis, kes võttis rinnaga omaks Reinhard Reimaa tõste ning teise puutega vajutas otse õhust palli väravasse. Seitse minutit hiljem oli Harju juba kahe väravaga ees, kui taaskord eelnes väravale Reimaa eeltöö. Seekord lõi palli võrku Ander-Joosep Kose, kes sai kirja oma hooaja kolmanda värava. Marten Henrik Kelemendi 34. minuti kauglöögist oli lähedal Harju kolmas värav, kuid tema üritus läks veidi raamist mööda. 58. minutil sai Kalev mängu tagasi, kui Kenlou Laasneri läbisöödu realiseeris Joosep Põder. 72. minutil suurendas Kriis Harju eduseisu taas kaheväravaliseks, kui Harju ründaja täpne löök tagumisse nurka jäi Miron Vetkalile Kalevi väravasuul püüdmatuks. 76. minutil viis Harju 4:1 ette Reimaa, kes toksas meisterliku pette järel palli varbaga väravasse. Neljandal üleminutil tabas Daniil Sheviakovi karistuslöök posti ning pärast seda momenti kõlas ka kohtumise lõpuvile. Harju sai 4:1 tulemusega hooaja neljanda võidu ja jätkab tänavu endiselt kaotuseta. Kalevi jaoks oli tegu hooaja kolmanda kaotusega.

Holm Jalgpallipargis võõrustas Tartu JK Welco Tallinna FCI Levadia duubelmeeskonda. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima 19. minutil, kui sööduga liini taha vabastati Erki Mõttus, kes pani palli väravasse. 37. minutil kordus esimesele väravale sarnane olukord, kui liini taha sööstnud Mõttus oli jälle silmitsi Levadia väravavaht Oliver Aniga ning Welco ründaja tegi mänguseisuks 2:0. 56. minutil oli Levadia taas hädas Mõttuse avanemisega kaitseliini taha ning ka seekord ründaja ei eksinud. Mõttus viis väravaga Welco 3:0 ette ning vormistas ühtlasi oma kübaratriki. 64. minutil vähendas Maksimillian Skvortsov Levadia kaotusseisu kaheväravaliseks ning 15 minutit hiljem lõi Nikita Vassiljev karistuslöögist tehtud kombinatsiooni järel Levadia mängu teise värava. Teisel üleminutil oli Levadial karistuslöögist võimalik kohtumisest endale üks viigipunkt päästa, kuid Marcus Agarmaa tõrje jättis kolm punkti tartlastele. Welco sai 3:2 tulemusega hooaja neljanda võidu, Levadia kolmanda kaotuse.

Paide kunstmuruväljakul võtsid mõõtu Paide Linnameeskond U21 ja FC Tallinn. Terve esimese poolaja oli üritavam pool külalisvõistkond, kes asus kolmveerandtunni lõpu eel ka kohtumist juhtima. Kirill Nesterovi 43. minuti löök karistusala tagant maandus Paide väravavaht Mattias Sapi eksimuse tõttu väravas. Teisel poolajal oli ka Paide rohkem mängus sees ning mängupilt võrdsustus. 67. minutil oli Vladimir Ištšenko lähedal Tallinna eduseisu duubeldamisele, kuid seekord tegi Sapp korraliku tõrje. Kuus minutit hiljem oli Vladimir Malininil suurepärane võimalus Tallinna teine värav lüüa, kuid ta ei suutnud palli Sapist tühjaks jäänud väravasse suunata. 78. minutil jättis Ištšenko oma meeskonna vähemusse, kui sai vea eest teise kollase kaardi. Vaatamata ühemehelisele vähemusele tekkisid paremad võimalused endiselt Tallinnal, kuid nendest olukordadest väravalisa ei tulnud. 1:0 tulemusega sai Tallinn hooaja kolmanda võidu, Paide viienda kaotuse.

Elva Nike Arenal kohtusid FC Elva ja JK Tabasalu. Mängu esimesed teravamad võimalused tekkisid Tabasalul, kuid väravat neist ei sündinud. Mängu läks 30. minutil juhtima hoopis Elva, kui Georg Lani pikk sööt liini taha leidis Mauris Villemsi, kes tõstis palli üle Tabasalu väravavaht Rihard Kristjan Kristeli ning tegi mänguseisuks 1:0. Poolajapausi eel tegi suurendas Kristo Põldsaar kodumeeskonna eduseisu kaheväravaliseks, lüües palli Kristeli jalgade vahelt väravasse. 67. minutil sai Tabasalu penalti, kui Henri Härm tegi karistusalas vea Sigvard Suppile. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Raivo Saar. 74. minutil oli Lani lähedal Elva kaheväravalise eduseisu taastamisele, kuid Kristel tõrjus madala nurka suunatud löögi. Kolm minutit hiljem sai aga Lani mäng läbi, kui äärekaitsja sai tehtud vea eest teise kollase kaardi. Mängu lõppsõna jäi siiski Elvale, kui Villems pääses 88. minutil jooksu ning vormistas kohtumise lõppseisuks 3:1. Tabamusega sai Villems kirja hooaja kuuenda värava, mis tõi Elvale hooaja teise võidu. Tabasalu jaoks oli 1:3 allajäämine hooaja viies kaotus.

Mängu tipphetked

Seitsme vooru järel juhib Esiliigat 15 punktiga Harju JK Laagri. Teisel kohal on sama palju punkte kogunud Tallinna FC Flora U21 ning kolmas on Tartu JK Welco 13 silmaga. Esikolmikule järgnevad FC Tallinn 11 ja Tallinna FCI Levadia ning Viimsi JK 10 punktiga. Seitsmendal, kaheksandal ja üheksandal tabelireal on vastavalt FC Elva üheksa, JK Tallinna Kalev U21 kuue ja Paide Linnameeskond U21 nelja punktiga. Liigatabeli viimane on jätkuvalt võiduta JK Tabasalu kahe punktiga.

Harju JK Laagri peatreener Victor Manuel Gomes da Silva on tõstnud oma juhendatavad Esiliiga liidriks. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee