18

12.2023

20:47

Järelvaadatav | Rahvaliiga A-tasandi turniiri võitis FC Lebo Ülesanne

Täna, 18. detsembril olid Kalevi Spordihallis Aastalõputurniiril võistlustules meeste Rahvaliiga A-tasandi meeskonnad. Turniiri üldvõidu teenis FC Lebo Ülesanne.

Rahvaliiga A-tasandi turniirist võttis osa 8 meeskonda, kes võistlesid esmalt omavahel neljaliikmelistes alagruppides. Poolfinaalidesse pääsesid kummagi alagrupi kaks parimat, pärast alagrupikohtumisi mängiti välja ka kõik kaheksa kohta.

Esimeses poolfinaalmängus läksid vastamisi A-alagrupi parim FC Tartu Goats ning B-alagrupi teine AFC Eyjafjallajökull. Tartu Goats haaras mängu juhtohjad viimasel minutil sündinud karistuslöögi järel, mille vormistas otsustavaks väravaks Nikita Rokachevskiy. 1:0 võidu toel teenisid tartlased koha finaalis.

Teine poolfinaal viis vastamisi A-alagrupi teise FC Pelgu City ja B-alagrupi parima FC Lebo Ülesanne. Mattias Siimar lõi kohtumise peale kolm väravat ning tõi seeläbi Lebo Ülesandele kindla võidu, mis tagas meeskonnale koha finaalis.

Suures finaalis pani FC Lebo Ülesanne oma paremuse kindlalt maksma, alistades FC Tartu Goatsi seisuga 2:0. Meeskonna viis 7. minutil juhtima Marko Pähklamägi, lõppseisu vormistas lõpuminutite vasturünnakust Kennet Starkopf.

Kolmanda koha mängus läksid vastamisi poolfinaalide kaotajad AFC Eyjafjallajökull ja FC Pelgu City. Pelgu City jõudis Freddie Anton Turulinna jalast juba avaminutil juhtväravani, ent 10. minutil suutis vastane mänguseisu viigistada ning kolmanda koha omanik selgitati seega penaltiseerias, kus oli edukam AFC Eyjafjallajökull.

Eriti väravaterohkeks kujunes 5.-6. koha mäng, kus läksid vastamisi FC Tamper ja FC TRT77. Mõlemal meeskonnal õnnestus kaotusseis seljatada ja vastase värava all teravust näidata, mistõttu lõppes normaalaeg 4:4 viigiga. Kohtade lõplik jaotus selgitati seega penaltiseerias, kus edu saatis FC Tamperit.

7.-8. koha mängus läksid vastamisi FC Drakon ja OFK Frajeri. Drakon asus mängu 3. minutil juhtima, kui jala sai valgeks Artur Holodov. Frajeri vastas kiirelt kahe väravaga ning asus mängu juhtima, ent Drakon kallutas lõppseisu 3:2 enda kasuks ning teenis sellega 3. koha.

Rahvaliiga A-tasandi turniiri parimaks mängijaks valiti Mattias Siimar (FC Lebo Ülesanne), parima väravavahina tunnustati German Sokolovi (AFC Eyjafjallajökull). Turniiri suurima väravaküti tiitli teenis Nikita Rokachevskiy (FC Tartu Goats), kes lõi neli väravat.

Kõikidele turniiridele saab otsepildis kaasa elada jalgpall.ee veebilehe või EJLTV YouTube’i kanali vahendusel. Turniiride tulemuste, võistkondade ja koosseisudega saab tutvuda turniiri erilehel.