20

10.2023

14:43

Coolbet rahvaliiga A-tasandi finaalmäng peetakse Annemõisa jalgpallihallis

Sel aastal selgitavad Coolbet rahvaliiga A-tasandi võitja FC Kohvile ja JK Pärnu Sadam. Algselt 25. oktoobril A. Le Coq Arenal toimuma pidanud finaalkohtumine leiab aset 29. oktoobril kell 16 Tartus Annemõisa jalgpallihallis.

Mängukoha muudatus tehti arvestades A. Le Coq Arena muru praegust seisukorda ja selle aastanumbri sisse jäävate mängude arvu. Oktoobri lõpus peetakse A. Le Coq Arenal naiste koondise Rahvuste liiga kohtumine Armeeniaga ja novembri keskpaigas meeste koondise EM-valikmäng Austria vastu. Lisaks toimuvad murul Premium liiga kohtumised, mis võivad otsustada kohtade jaotuse hooaja lõpuks.

Mängu viimine A. Le Coq Arenalt teisele väljakule oli meie viimane valik. Arutasime erinevalt võimalusi, aga paraku pidime tänavu sellise lahenduse kasuks otsustama. Kuna A. Le Coq Arenal mängida ei saanud, siis oli mõlema finaalvõistkonna soov mängida Tartus, kus võimalikest variantidest jäi valikusse Annemõisa jalgpallihall," rääkis rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas.

Nii FC Kohvile kui JK Pärnu Sadam kindlustas enda alagrupis võidu ning mõlemad meeskonnad liikusid edasi 1/8-finaali. Kohvile alistas seal tulemusega 8:1 GSE meeskonna, Pärnu oli 4:3 parem FC Taritust. Veerandfinaalis ootas Kohvile meeskonda FC TRT77/RA BBQ, kes alistati 5:2, poolfinaalis võeti 1:0 võit FC Lebo Ülesanne üle. Pärnu tiim oli veerandfinaalis vastamisi JK Saare Lattega, kes alistati suureskooriliselt 9:0, poolfinaalis ootas neid Kena Jalgpalliklubi, kellele löödi kuus vastuseta väravat.

FC Kohvile jõudis ka eelmisel aastal finaali, kuid seal tuli tunnistada Lebo Ülesanne paremust. Pärnu Sadam on varasemalt kahel korral rahvaliiga võitjaks kroonitud, seda 2018. ja 2020. aastal.

Neil, kel staadionile tulla ei ole võimalik, on finaalile võimalik kaasa elada Soccernet TV otseülekande vahendusel.