08

05.2024

15:18

Eestlased välismaal: Repkin ja Lillemäe jõudsid esimese võiduni, Viidas näitas taas resultatiivsust

Möödunud nädalaga olid välismaal mängivad Eesti koondislased võistlustules mitmetes liiga- ja karikakohtumistes. Nädal oli märkimisväärne Rahel Repkinile ja Mari Liis Lillemäele, kes teenisid naiskonnaga Austria kõrgliigas esimese võidu.

Kokkolan Palloveikoti (KPV) jalgpallur Sten Jakob Viidas oli meeskonna eest juba neljandat mängu järjest resultatiivne. Koduväljakul võõrustati Keski-Uusimaa meeskonda, kelle üle teeniti 3:2 võit – seejuures lõi KPV otsustava võidutabamuse just eestlane. Viidas tegi kaasa terve kohtumise. Nelja vooru järel on liigatabeli neli eesimest meeskonda kogunud 10 punkti, sealhulgas KPV, kes hoiab praegu kolmandat positsiooni.

Võiduseeria jätkub Ferencvarose jalgpallur Vlada Kubassoval, kes alistas naiskonnaga Szekszardi tulemusega 2:1. Algkoosseisu kuulunud Kubassova kogus kohtumisest 85 mänguminutit. Liigatabelis liidripositsioonil olev Ferencvaros edestab lähimat jälitajat endiselt nelja silmaga.

Eestlastest võttis ülekaalukaima võidu Lee Man FC ridades palliv Henri Anier, kes teenis meeskonnaga 4:0 võidu Golik North Districti üle. Anier kuulus algkoosseisu ning sai kohtumisest kirja 65 mänguminutit. Võidusoonel olev Lee Man on 18 vooru järel liidripositsioonil, jättes lähimad jälitajad kuue punkti kaugusele.

Mari Liis Lillemäe ja Rahel Repkin teenisid Innsbrucki Wackeriga esimese võidu, kui võõrsil alistati Neulengbach 2:1. Mõlemad eestlased tegid kaasa terve kohtumise. Kuigi liigatabelisse teenis Innsbrucki Wacker võidu, paikneb naiskond endiselt viimasel ehk kümnendal positsioonil.

Viigitulemusega pidi leppima Rocco Robert Shein ja tema koduklubi Dordtecht, kes mängisid koduväljakul Willem II meeskonnaga 1:1 viiki. Sealjuures viigistas vastane seisu alles kohtumise kolmandal üleminutil. Shein vahetati väljakule 58. minutil. Liigatabelis paikneb eestlase klubi endiselt neljandal real. Voor enne hooaja lõppu ei ohusta meeskonda viie punkti kaugusel olev lähim jälitaja, samas pole Dordtechtil võimalust enam püüda ka kolmandat kohta, millest lahutab meeskonda neli silma.

1:1 viigitulemusega lõppes ka Erik Sorga ja tema koduklubi Sumqayiti kohtumine Käpäzi vastu. Kuigi Sumqayit haaras kohtumises eduseisu, vastas ühemehelises vähemuses mänginud vastane viigiväravaga kohtumise viiendal üleminutil. Eestlane kuulus kohtumises algkoosseisu ning kirjutas enda nime taha 68 mänguminutit. Liigatabelis on Sumqayit neljandal positsioon ning jääb kolmandast kohast vaid ühe punkti kaugusele.

Pescara ja Georgi Tunjov mängisid sõelmängus 2:2 viiki Pontedera meeskonnaga. Algkoosseisu kuulunud Tunjov kogus kohtumisest 81 mänguminutit. Järgmisena võisteldakse edasipääsu eest kõrgemasse liigasse Juventus Next Gen-ga.

Katrin Kirpu koduklubi Aland United lasi kaheväravalise eduseisu käest ning leppis Vantaa PK-35 vastu 2:2 viigiga. Eestlane sekkus vahetusest 73. minutil. Liigatabelis paikneb Kirpu klubi kuuendal positsioonil.

Väravateta viiki leppis Joonas Tamme koduklubi Plovdivi Botev, kes läks koduväljakul vastamisi Sofia CSKA 1948-ga. Tamm kogus kohtumisest täismängu. Kui meistriliiga lõpuni on jäänud veel neli vooru, paikneb eestlase koduklubi kaheksandal real.

Pärast paarimängulist vigastuspausi naasis väljakule Markus Poom, kes sai Shamrock Roversi eest kohe kirja kaks kohtumist. Esmalt mindi võõrsil vastamisi Bohemianiga, kellega lepiti 1:1 viiki, teises kohtumises tunnistati kodumurul Waterfordi 3:1 paremust. Poom sekkus Bohemiani vastu vahetusest 35. minutil, Waterfordi vastu kuulus eestlane algkoosseisu ning sai kohtumisest kirja 78 mänguminutit. Mängitud 15 vooru järel paikneb Shamrock Rovers liigatabelis teisel positsioonil, olles kogunud 24 silma. Esikoht jääb meeskonnast kolme punkti kaugusele.

Teised Iirimaal pallivad eestlased Michael Lilander, Sten Reinkort ja Martin Miller olid Bohemiani eest tegudel ühes kohtumises. Seda Galway United vastu, kellele alistuti napilt 0:1. Lilander tegi kaasa kohtumise esimese poolaja, Miller sekkus vahetusest teiseks poolajaks ning Reinkort vahetati väljakule 80. minutil. Liigatabelis on Bohemian 14. vooru järel viiendal positsioonil.

Karol Metsal ja St. Paulil oli liigavoorus võimalus kindlustada endale edasipääs Saksamaa kõrgliigasse, kuid võimalus jäi kasutamata, sest võõrsilväljakul alistuti HSV meeskonnale 0:1. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. St. Pauli jaoks pole veel midagi katki, sest liigatabelis paiknetakse teisel positsioonil, meeskonda lahutab esikohast vaid üks punkt ning lähim jälitatav jääb nelja punkti kaugusele. Ees on ootamas veel kaks mängu, mis võivad meeskonnale kindlustada koha esikahes ning pääsu kõrgemasse liigasse.

Minimaalse kaotusega pidi leppima ka Bukaresti Rapidi jalgpallur Mattias Käit, kes alistus 2:3 CFR Clujile. Käit tegi kaasa terve kohtumise. Kaotusega langes eestlase koduklubi liigatabeli viiendalt realt kuuendale reale.

Vlasiy Sinyaskiy ja Slovacko pidid kodumurul tunnistama Praha Sparta 4:2 paremust. Eestlane sekkus vahetusest 68. minutil. Liigatabelis paikneb Slovacko kuuendal positsioonil, olles kogunud 41 punkti ning jäädes lähimast jälitatavast kolme silma kaugusele.

Karel Mustmaa oli Benfica meeskonna eest võistlustules Portugali U23 karikasarjas, kus 2:2 tulemusega lõppenud lisaaja järel sai otsustavaks penaltiseeria. Eestlase koduklubi kaotas selle Santa Clarale 2:4. Mustmaa mängis kõik 120 minutit, kuid penaltiseerias ei osalenud.

Pildil naiste koondise ning Innsbrucki Wackeri mängijad Rahel Repkin (vasakul) ja Mari Liis Lillemäe (paremal). Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee