17

04.2024

14:04

Eestlased välismaal: Poom andis väravasöödu, Viidas sai kirja liigadebüüdi ja kaks väravat

Möödunud nädalaga teenis 11 välismaal pallivat eestlast koduklubidega punktilisa. Head minekut näitas Iirimaa kõrgliigas palliv Markus Poom, kes sai enda nimele väravasöödu. Noortekoondislastest oli edukaim Sten Jakob Viidas, kes tegi liigadebüüdi ning lõi Soome karikavõistlustel kaks väravat.

Shamrock Roversi ridades mängiv Markus Poom sai kohtumises Sligo Roversi vastu kirja 3:0 võidu, väravasöödu ja täismängu. Kirsiks tordile valiti ta ka nädala sümboolsesse koosseisu. Üheksa vooru järel on eestlase koduklubi liigatabelis 15 punktiga neljandal real, lähimad jälitatavad, kel on üks mäng enam peetud, jäävad Roversist vaid punkti kaugusele.

Veebruari lõpus Kokkolan Pallo-Veikotiga laenulepingu sõlminud noortekoondislane Sten Jakob Viidas teenis hooaja esimesest liigakohtumisest RoPSi vastu 2:1 võidu ja täismängu. Eestlane oli klubi eest võistlustules ka Soome karikasarjas, kui Kiisto alistati 5:2. Seejuures kandis KPV kahe viimase tabamuse eest hoolt just Viidas.

Kaitsja Joonas Tamm jätkab nullimängude lainel, olles hoidnud Plovdivi Botevi eest neljas järjestikus kohtumises enda seljataguse puhtana. Sel korral oldi kodumurul üle Vratsa Botevist, kes alistati tulemusega 2:0. Eestlane teenis kohtumisest tavapäraselt täismängu. Liigatabelis ollakse 29. vooru järel 41 punktiga kaheksandal positsioonil, samapalju punkte on teeninud ka kuuendal kohal paiknev Krumovgrad.

Dordrechti jalgpallur Rocco Robert Shein pikendas koduklubiga võiduseeria kolmevooruliseks, kui võõrsil alistati NAC Breda tulemusega 4:1. Eestlane vahetati väljakule kohtumise 63. minutil. Liigatabelis paikneb Dordrecht endiselt neljandal positsioonil, olles 34 mänguga teeninud 63 punkti ning jäädes lähimatest jälitatavatest nelja ja seitsme punkti kaugusele.

Suureskoorilise võidu teenis Ferencvaros ja seal palliv Vlada Kubassova, kes alistasid Haladas-Viktoria 6:0. Kubassova kuulus naiskonna eest algkoosseisu ning kirjutas enda nimele 68 mänguminutit. Liigatabelis paikneb Ferencvaros esikohal, lähim jälitaja jääb ühe punkti kaugusele.

Georgi Tunjov ja Pescara said võõrsil kirja 3:0 võidu 23. minutist ühemehelises vähemuses mänginud Olbia üle. Eestlane teenis kohtumisest 83 mänguminutit. Liigatabelis paikneb Pescara kuuendal positsioonil, olles 36 mänguga teeninud 52 punkti. Lähim jälitatav jääb meeskonnast kolme, lähim jälitaja ühe punkti kaugusele.

Bohemiani jalgpallurid Michael Lilander, Sten Reinkort ja Martin Miller said tunda võidurõõmu, kui meeskond alistas Dundalki tulemusega 1:0. Lilander kogus kohtumisest täismängu, Miller tegi kaasa esimese poolaja ning Reinkort sekkus väljakule kohtumise 81. minutil. Bohemian on 10 vooru järel liigatabelis kolmandal positsioonil, olles teeninud 16 punkti. Teisel kohal paikneval Derry Cityl on samapalju punkte.

Thessaloniki PAOKi duubelmeeskonna mängumees Aleksandr Šapovalov sai möödunud nädalaga tegutseda kahes kohtumises. Esmalt mindi võõrsil vastamisi Kampaniakosega, kellele alistuti 2:4. Teises kohtumises Anagennisi Karditsase vastu tehti aga vigade parandus ning teeniti 2:0 võit. Šapovalov sekkus vahetusest vastavalt 72. ja 80. mänguminutil. Pärast tabeli poolitamist on eestlase koduklubi kerkinud üldarvestuses kuuendale kohale.

Ainsa viigitulemuse sai eestlastest kirja Martin Vetkal, kes leppis AS Roma U19 ridades Juventuse eakaaslaste vastu 3:3 viigiga. Eestlane sekkus kohtumisse 58. minutil. Liigatabelis on Roma meeskond teisel positsioonil, olles 29 mänguga kogunud 54 punkti. Esikoht jääb Romast kolme punkti kaugusele.

FC Slovacko jalgpallur Vlasiy Sinyavskiy sai meeskonnaga kirja valusa 0:1 kaotuse Hradec Kralove vastu. Eestlane sekkus väljakule teiseks poolajaks. Slovacko paikneb liigatabelis 28 vooru järel kuuendal positsioonil, olles teeninud 39 punkti. Lähim jälitatav ja lähim jälitaja jäävad meeskonnast ühe silma kaugusele.

Maksim Paskotšil tuli samuti võtta vastu napp 0:1 kaotus, kui eestlase koduklubi Grasshoppers võõrustas koduväljakul Lugano meeskonda.  Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu. Liigatabelis paigutub Grasshoppers 30 punktiga 11. kohale.

Konini Medyki ridades pallival Eva-Maria Niidul tuli vastu võtta 0:3 kaotus Katowice vastu. Niit tegi kaasa terve kohtumise. Liigatabelis paikneb eestlase koduklubi 11. positsioonil, olles kogunud 10 punkti.

St. Pauli ridades pallival Karol Metsal tuli meeskonnaga tunnistada teises järjestikuses kohtumises vastase paremust, kui koduväljakul alistuti väravaterohkes kohtumises Elversbergile 3:4. Eestlane sai kohtumisest kirja täismängu, kuid liigatabelis kukkus St. Pauli teisele kohale – liidrikohast lahutab meeskonda vaid üks punkt.

Innsbrucki Wackeris mängivad Rahel Repkin ja Mari Liis Lillemäe said St. Pölteni vastu kirja küll täismängu, kuid 0:8 kaotuse niisamuti. Liigatabelis paikneb eestlaste koduklubi viimasel ehk kümnendal kohal.

Pildil Eesti koondise ja Shamrock Roversi poolkaitsja Markus Poom. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee