10

05.2024

15:28

Viimsi läheb noorte Balti liigas püüdma kohta poolfinaalis

Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendavas Balti liigas ootab Viimsi MRJK U15 vanuseklassi noori ees kaalukas kohtumine, kui veerandfinaali teises vaatuses minnakse vastamisi Kaunase Žalgirise (Leedu) eakaastlastega.

Laupäeval, 11. mail Leedus toimuvas vastasseisus on trumbid käes Viimsi MRJKl, kes suutis aprillikuus peetud veerandfinaali esimeses kohtumises Žalgirise eakaaslased alistada koguni 5:1. See tähendab, et poolfinaali pääsemiseks vajaks Leedu meeskond eesolevast mängust viieväravalist võitu, Viimsi noorte jaoks on aga tõenäosus nelja parima sekka pääsemiseks oluliselt kõrgem.

Kaunases VDU spordikeskuse staadionil pannakse pall mängu kell 10.00 ning kohtumisele saab otsepildis kaasa elada Leedu jalgpalliliidu videoplatvormi vahendusel.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis olid alagrupifaasis vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules olid Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osales kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda. Praeguseks on Eesti meeskondadest pääsu poolfinaalidesse taganud FC Nõmme United, kes sai U16 vanuseklassis kahe mängu kokkuvõttes kindalt jagu SK Super Novast (Läti). Veerandfinaalidesse pääses ka Tallinna FC Flora U15 meeskond, ent kahe mängu kokkuvõttes jäi omavahelistes mängudes peale FS Metta (Läti).

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.

Viimsi ja Žalgirise veerandfinaali esimene vaatus lõppes Eesti noormeeste ülekaaluka võiduga. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee