13

04.2024

22:20

Viimsi alustas noorte Balti liiga veerandfinaale võidukalt

Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendavas Balti liigas pidas Viimsi MRJK Punane meeskond täna, 14. aprillil veerandfinaali esimese vaatuse. Kohtumises Kaunase Žalgirisega (Leedu) teeniti koduväljakul kindel võit.

Viimsi alustas mängu initsiatiivikalt ning juhtima asuti juba 5. mänguminutil: eduka rünnaku tulemusena saatis tsenderdusest palli võrku Markus Kaalma. Vaheajale mindi siiski 1:1 viigiseisul, sest vahetult enne pausi õnnestus vastasel pall Viimsi väravasse toimetada. Teisel kolmveerandtunnil pöörasid Eesti noormehed aga mängu selgelt enda kasuks: avavärava autor Kaalma vormistas kübaratriki ning kaks väravat lõi Aston Visse, mille tulemusena sai Viimsi avamängust kirja ülikindla 5:1 võidu.

Meeskondade vahelise veerandfinaali teise vaatuse toimumisaeg on selgumisel ning jalgpalliliit teatab selle esimesel võimalusel.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis olid alagrupifaasis vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules olid Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osales kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda. Praeguseks on Eesti meeskondadest pääsu poolfinaalidesse taganud FC Nõmme United, kes sai kahe mängu kokkuvõttes kindalt jagu SK Super Novast (Läti).

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.

Pildil kübaratriki autor Markus Kaalma. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee