12

09.2022

12:02

VIDEO│Kalev oli lähedal üllatusele, kuid Flora võttis lõpuks oma

Naiste Meistriliiga 18. voor pakkus põnevaid vastasseise, kui esineliku naiskondade heitlustes sai näha põnevaid kohtumisi.

Soccernet TV ülekandemängus võõrustas kolmandal kohal olev Tallinna Kalev Sportland Arenal tabeliliidrit Tallinna Florat. Kohtumine algas võõrustajate jaoks väga hästi, kui Kalevil õnnestus juba kuuendal minutil mängu juhtima minna. Flora väravavaht Victoria Vihman eksis sööduga ning pall jõudis täpselt Maria Orava jalale, kes selle kindlalt ka võrku saatis. Asjad läksid Kalevi jaoks veelgi paremaks, kui Orav suurendas 27. minutil naiskonna eduseisu. Mõlemal võistkonnal oli häid variante skoorimiseks, kuid avapoolaeg lõppes siiski Kalevi kaheväravalise eduga. Teisel poolajal otsis Flora oma auväravat, ent esialgu see edu ei toonud. Mängu 66. minutil teenis Kalevi kaitsja Johanna Marie Link punase kaardi, kui mängis karistusalas palli käega. Sellele järgnenud penalti realiseeris Mari Liis Lillemäe. Arvulises ülekaalus Flora jätkas survestamist ning viis minutit hiljem oli Lillemäe taas täpne, tuues tabloole viigi. Flora läks kohtumist juhtima 81. minutil, kui Kalevi väravavaht Birgit Rammo tõrjus Lillemäe löögi enda ette ning seal oli esimesena jaol Getter Saar. Oma kübaratriki vormistas Lillemäe viiendal lisaminutil ning tõi sellega Florale ka 4:2 võidu. Tabelis jätkab Flora 51 punktiga liidrikohal, Kalev on 34 punktiga kolmandal positsioonil.

Flora lähim jälitaja Saku Sporting kaotas samal ajal punkte, kui võõrsil tehti neljandat kohta hoidva Tabasaluga 3:3 viik. Avapoolaja järel oli Sportingu jaoks seis väga soodne, kui vaheajapausile mindi Emma Treibergi ja Lisandra Rannasto tabamuste toel kaheväravalises eduseisus. Tabasalu suutis 61. minutil kaotusseisu vähendada, kui täpne oli 15-aastane Egle-Eliise Kurg. Kõigest neli minutit hiljem taastas Treiberg Sportingu eduseisu. Mängu lõpp kaldus siiski kodunaiskonna poole, kui Kurg oli täpne nii 67. kui ka 73. minutil ja vormistas sellega viigi. Kurg on ka tänavuse hooaja noorim väravakütt, kui lõi augustis Lootose võrku oma Meistriliiga esimese värava 15 aasta ja 3 kuu vanusena.

Pärnu Vaprus ja Põlva Lootos lõid samuti ohtralt väravaid, ent võitjat ei õnnestunud samuti välja selgitada, kui lõpuvile kõlades oli tablool 4:4 viik. Lootose poolt olid heas hoos Ave-Lii Laas ja Kärt Hüdsi, kes olid mõlemad täpsed kahel korral. Vapruse eest lõi kaks väravat Laura Usta, ühe tabamuse lisasid Marve Bessmertnõi ja Kristina Bannikova. Vaprus hoiab liigatabelis 17 punktiga kuuendat kohta, Lootos parandas veidi oma seisu, kui edu viimasel kohal oleva Tuleviku ja Suure-Jaani Ühendnaiskonna ees on nüüd kaks punkti.

Tartu Tammeka sai viimati kirja suure võidu, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond alistati võõrsil 5:0. Kahe väravaga särasid Renate-Ly Mehevets ja Aleksandra Orlova, ühe tabamuse sai kirja Kirkeliis Lillemets. Tabelis hoiab Tammeka survet peal neljandal kohal paikneval Tabasalul, kui võistkondi lahutab vaid üks punkt. Pärast 21. vooru poolitatakse naiste Meistriliiga tabel ning neli esimest naiskonda asuvad omavahel heitlema medalite eest ja neli alumist mängivad liigasse püsimajäämise nimel.