02

08.2021

11:26

VIDEO│Flora alistas kindlalt Kalevi

Naiste Meistriliiga 13. voorus läksid vastamisi esikolmiku naiskonnad FC Flora ja Tallinna Kalev ning vastasseisust väljus 4:1 võiduga Flora.

Kalevi Keskstaadionil peetud kohtumises püsis seis viigiliselt kuni 40. minutini. Kohtumise esimene tabamus oli Kalevi omavärav, kui Marie Heleen Lisette Kikkas saatis palli õnnetult enda värava ristnurka. Flora nõelas ise teise poolaja alguses, kui Siret Räämet realiseeris 49. minutil penalti. Keskkaitsja Räämet tegi skoori ka 61. minutil ning lõi kindlalt sisse ka üleminutitel teenitud penalti. Kalevi auvärava autoriks oli 77. minutil Emma Treiberg. Flora asub 37 punktiga esikohal, Kalev hoiab 27 punktiga kolmandat positsiooni.

Põlva Lootos sai koduväljakul kirja väärtusliku võidu, kui Pärnu Vaprus alistati 3:1. Vaprus läks tänu Ragne Gromovi 12. minuti väravale võõrsil juhtima, kuid Kristin Kukli viigistas 20. minutil seisu. Avapoolaja lõpuks oli tablool kodunaiskonna eduseis, kui lõpuminutitel sai omavärava kirja Marie Saar. Kohtumise viimane värav sündis üleminutitel, kui Lootose poolelt sai jala valgeks Isabel Huma. Võiduga astus Lootos suure sammu Vaprusele lähemale, kui naiskondi lahutab nüüd vaid kolm punkti. Vaprus paikneb neljandal tabelireal, Lootos koht tagapool.

Tartu Tammeka suurendas 13. voorus oma punktiarvet, kui Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond alistati 1:0. Kohtumise ainukese värava lõi 16. minutil 17-aastane Anna-Martha Reino, kelle jaoks oli tegemist teise mängu ja esimese tabamusega naiste Meistriliigas. Tammeka on kogunud 10 punkti ja hoiab sellega seitsmendat kohta, ühendnaiskond on 12 punktiga kuuendal positsioonil.

Lasnamäe Ajaxi ja Saku Sportingu 13. vooru kohtumine peetakse kolmapäeval, 4. augustil kell 19.00 Ajaxi staadionil.