18

07.2021

20:56

VIDEO│FCI Levadia alistas kindlalt Kalju ja Paide viigistas Tammekaga

Premium liigas peeti täna kaks kohtumist. Vooru keskses mängus kohtusid A. Le Coq Arenal Tallinna FCI Levadia – Nõmme Kalju FC, kui tabeliliider FCI Levadia võttis pärast 2:0 lõppenud avapoolaega 4:1 võidu.

Frank Liivak viis 25. minutil Levadia penaltist juhtima ning avapoolaja lõpus oli oma endise koduklubi vastu täpne Maximiliano Ugge (pildil), kui Levadia nurgalöögi järel lõi suutis Marko Meerits tõrjuda Brent Lepistu soorituse, kuid esimesena reageeris Ugge.

Kalju tuli mängu tagasi 54. minutil, kui värava lõi Aleksandr Ivanjusin söödust Vladyslav Khomutov, kuid Robert Kirss taastas kõigest minut hiljem Levadia kaheväravalise eduseisu. Väravasöödu andis Bogdan Vaštšuk, kes teenis Levadia avavärava puhul ka penalti. Kui Levadia kolmandas väravas oli omajagu süüd Kaljul, kes palli lohakalt ära andis, siis neljanda värava puhul oli eksimus ilmselge. Mõned minutid varem mängu sekkunud Rasmus Peetson võttis palli Mikhail Babichault ning Kirss suutis tekkinud võimalusest kinni haarata, kui Meerits pidi taas palli oma võrgust noppima.

Vooru lõpetas Paide Linnameeskonna ja Tartu Tammeka vaheline heitlus, mis lõppes 1:1 viigiga.

Kodupubliku rõõmuks asus mängu juhtima Linnameeskond, kui 26. minutil leidis Abdul Razak Yusif väga hea pika sööduga Deabeas Nii Klu Owusu Sekyere, kes mängis esmalt üle Karl Johan Pechteri ja lõi seejärel palli väravasse. Paide sai eduseisu nautida kuus minutit, sest Mihkel Järviste suutis mänguseisu viigistada. Järviste karistuslöök võttis Paide müürist rikošeti ning seetõttu polnud Mihkel Aksalul, kes liikus teises suunas, palli enam tõrjuda. Kuigi kaasahaarav kohtumise lõpus oleks mõlemad meeskonnad võinud mängu võita, siis rohkem väravavõrke ei sahistanud ning matš lõppes viigiga.

Levadia – Kalju väravaid saab vaadata ERRi spordiportaalist. Paide – Tartu kohtumine on järelvaadatav Soccernet TV-st.

Premium liigas on seitse meeskonda väljakul käinud 17 korral, Tartu Tammekal ja FC Kuressaarel on peetud 16 matši ja Flora on seni kirja saanud 15 kohtumist. Liider FCI Levadia on kogunud 43 punkti ning kaks mängu vähem pidanud Flora on 39 punktiga üheksas. Paide on 35 punktiga kolmas.

Neljandal kohal on 26 punkti kogunud Nõmme Kalju, kelle edu TJK Legioni ees on kahepunktiline. Üle pika aja võidurõõmu tundunud Narva Trans on 20 punktiga kuues ja Viljandi Tulevik, keda Trans viimati võitis, on 14 punktiga seitsmes. Tabeli lõpp on ääretut tihe, sest Viljandist kõigest punkti kaugusel on Tammeka, kes edestab kahe punktiga Kuressaaret ja Pärnu Vaprust.

Järgmisel nädalal mängivad Flora ja Levadia euromänge ning nädalavahetusel peetakse arvukalt Tipneri karikavõistluste mänge. Liiga jätkub mängudega 30. juulist 1. augustini, kui vastamisi on Kalju – Legion, Viljandi – Tartu, Pärnu – Kuressaare, Paide – Flora ning Narva – Levadia.