18

03.2024

10:05

VIDEO | Welco alistas iluväravate abil FC Tallinna, Levadia U21 tõusis uueks Esiliiga liidriks

Nädalavahetusel toimusid Esiliiga 3. vooru kohtumised. Ainsas laupäevases vastasseisus alistas Tartu JK Welco 3:0 FC Tallinna. Pühapäeval võitis Tallinna FCI Levadia U21 samuti 3:0 seisuga FC Elvat, Paide Linnameeskond U21 sai 1:0 jagu JK Tabasalust, Harju JK Laagri oli 2:0 parem Tallinna FC Flora U21 võistkonnast ning Tallinna JK Kalev ja Viimsi JK mängisid omavahel 2:2 viiki.

Laupäeval Holm Jalgpallipargis toimunud kohtumise esimesel poolajal oli üritavam pool koduvõistkond Welco, kui meeskonna ääreründaja Mark William Mugra sai kolmel korral ohtlikult peale lüüa. Nii teisel, 25. kui ka 41. minutil jäi FC Tallinna väravavaht Artjom Jakovlev ületamatuks. 42. minutil oli hea šanss ka Tauno Tekkol, kui Jakovlev väravas ebaõnnestunult tegutses, kuid tartlaste kapten saatis palli üle värava. Esimesele poolajale mindi väravateta viigiseisul.

Ka teisel poolajal tekkisid paremad võimalused võõrustajatel ning nendest hakkasid sündima ka väravad. Markus Sossi 57. minuti soolojooksu järgsele pealelöögile sai Jakovlev käe vahele, kuid sellel oli esimesena jaol Rasmus Kala, kes viis Welco 1:0 juhtima. 20 minutit hiljem oli seis koduvõistkonna kasuks 2:0, kui taas oli täpne Kala, kelle tugev vasaku jala löök kasti joonelt jäi Jakovlevile püüdmatuks. 82. minutil oli FC Tallinn lähedal auväravale, kui meeskonna kapten Vladislav Tšurilkini löök üle puusa tabas latti. 85. minutil oli Kala lähedal kübaratrikile, kuid tema karistuslöök umbes 25 meetrilt läks napilt üle värava. Mängu lõpus sai Welco siiski kirja ka kolmanda värava, kui Tristan Saupõld keerutas 90. minutil väljaspoolt karistusala tagumisse ristnurka. 3:0 ka kohtumine lõppes ning Welco teenis oma hooaja teise võidu. Kuue punktiga ollakse tabelis teisel kohal. FC Tallinn sai võidu ja viigi kõrvale esimese kaotuse ning nemad on nelja punktiga viiendal tabelireal.

Tartu JK Welco kahe värava autor Rasmus Kala mängujärgselt: “See oli mu esimene mäng siin Holm Jalgpallipargis ja väga sürreaalne tunne on, nagu Kaspar Laur ütles üleeile.”

FC Tallinna mängija Fjodor Jekimov: “Tegime palju vigu ja peas oli paanika. Mängisime halvasti ning Welco jaoks oli see nagu tavaline trenn.”

Mängu tipphetked:

Pühapäevase Esiliiga mängupäeva avas Tallinna FCI Levadia U21 ja FC Elva vaheline mõõduvõtt, mis toimus heitlike ilmastikuolude tõttu EJL Jalgpallihallis. Mängu esimene värav sündis 24. minutil, kui Levadia U21 poole pealt oli täpne Maksim Laskov. 39. minutil suurendas Levadia duubelvõistkonna eduseisu Aleksandr Zakarliuka. Esimese poolaja lõpus oli Levadial veel paar võimalust, kuid vaheajale mindi siiski 2:0 skooriga.

Levadia surve jätkus ka teisel poolajal, kui 58. minutil sai Maksim Gussevi eeltöö järel 17-aastane Laskov kirja oma mängu teise värava. 3:0 seisuga kohtumine ka lõppes ning selle võiduga tõusis täiseduga jätkav Levadia U21 seitsme punkti peale ja ühtlasi ka tabeliliidriks. Elva sai teise järjestikuse kaotuse ja on kolme punktiga kaheksandal kohal.

FC Elva peatreener Kaido Koppel: “Täna küll kaotasime suuremalt kui eelmine nädalavahetus Flora duubli vastu, aga mäng iseenesest oli natuke parem. Selles mõttes tegime sammu edasi, aga peamine on areneda, et võimalikult palju võita. Kaks kaotust järjest ei ole kindlasti see, mille järele me Tallinnasse sõidame.”

Tallinna FCI Levadia U21 kapten Sergei Mošnikov: “Ei olnud kerge vastane, nad üritasid kõrgelt pressida ja võitlesid. Tähtis on, et saime kolm punkti ja et võit on käes.”

Kell 17.00 läksid Tabasalu Arenal vastamisi JK Tabasalu ning Paide Linnameeskonna duubelvõistkond. Esimesel poolaja kõige paremad võimalused skoori avamiseks tekkisid kodumeeskonna poolkaitsja Tomi Lindel, kuid tema üritused teed väravasse ei leidnud. Poolajale mindi 0:0 viigiseisul.

Teise poolaja alguses läksid külalised kiirelt juhtima, kui Paide U21 poolelt avas 48. minutil skoori kahe hooaja vahel Linnameeskonnaga liitunud Kameruni ründaja Abega Enyang Ngu. Kuigi mängu lõpus avaldasid võõrustajad survet Paide väravale, siis sihini nad ei jõudnud ning Linnameeskonna duubelvõistkond teenis 1:0 võiduga hooaja esimesed punktid. Teenitud kolme punktiga on Paide duubel seitsmes, Tabasalu teine järjestikune kaotus jätab nad ühe punktiga tabeli lõppu viimasele kohale.

Pool tundi hiljem alanud mängus kohtusid EJL Jalgpallihallis mullune kõrgliiga võistkond Harju JK Laagri ja Tallinna FC Flora duubelmeeskond. Harju läks mängu kiirelt juhtima, kui Flora kaitseliini sööduvea kasutas 7. minutil ära Reinhard Reimaa. 1:0 seisult mindi ka poolajapausile.

Teise poolaja alguses oli Flora U21 lähedal viigivärvale, kuid Tristan Pajo eeltöö järel tabas Sander Tovstik 53. minutil posti. Üheksa minutit hiljem pidi Tovstik väljakult lahkuma, sest sai Markus Kesale tehtud vea eest teise kollase kaardi. Seejärel oli initsiatiiv Harju Laagri käes, kelle kasuks teenis Ander-Joosep Kose 84. minutil penalti. 11 meetri karistuslööki sooritama läinud Kristjan Kriis tabas aga posti. Neli minutit hiljem sai Harju siiski teise värava kätte. Flora lõpuminutite standardolukorraks oli Harju kasti läinud ka väravavaht Kristen Lapa, mistõttu oli värav temast tühjaks jäänud. Harju karistuslöögi järgsel kontrarünnakul lükkas palli tühja väravasse Ander Sikk, kes vormistas kohtumise lõppseisuks 2:0. Harju sai tabelisse kahe viigi kõrvale esimese võidu ning hoiab viie punktiga neljandat positsiooni. Flora U21 sai kahe võidu järel esimese kaotuse ning nemad on kuue punktiga kolmandal tabelieal.

Esiliiga kolmanda vooru lõpetas Rapla Jalgpallihallis mängitud vastasseis JK Tallinna Kalev U21 ja Viimsi JK. Viimsi läks kohtumist juhtima juba seitsmendal minutil, kui Johann Kõre kauglöök maandus postipõrkest Kalev U21 väravavõrgus. Poolajapausi eel tekkis ebakõla Kalevi väravavahi Sander Lepa ja keskkaitsja Enriko Kajari vahel, millest Viimsi suurendas eduseisu kaheväravaliseks. 40. minutil löödud värava autoriks oli Nevil Krimm.

Kalevi teine poolaeg oli esimesest selgelt teravam ja see avaldus ka mänguskooris. Kalevi 62. minuti madala tsenderduse suunas Viimsi kapten Karl Erich Kaljuvere omaväravaks ning seitse minutit hiljem realiseeris Silver Rasmus Kubensky Viimsi oma poolel tehtud valesöödu 2:2 väravaks. Mängu lõpp läks lahtiseks ning Gregor Lehtmetsal oli paar ohtlikku võimalust tuua Viimsile hooaja esimene võit, kuid Lepp suutis heade tõrjetega hoida mänguskoori võrdsena. 2:2 seisuga kohtumine lõppes ning mõlemad meeskonnad lisasid tabelisse ühe punkti. Kalev U21 on nelja punktiga FC Tallinna järel kuuendal kohal. Viimsi hooaja algus on läinud eeldatust kehvemini: kolme mängu järel on võiduarve avamata ning kahe punktiga ollakse eelviimasel, üheksandal positsioonil.

Mängu tipphetked:*

Pilidl Tartu JK Welco fännide ees tähistamas löödud väravat. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

*Uudis täiendatud 18.03.2024 kell 16.07.