20

04.2024

23:20

VIDEO | Üllatusterohke Premium liiga laupäev tõi Levadiale hooaja esimese punktikaotuse

A. Le Coq Premium liiga seitsmes voor algas täna, kui JK Tallinna Kalev võidutses päeva esimeses mängus FC Nõmme Unitedi üle 2:0 seisuga. Tartu JK Tammeka alistas Paide Linnameeskonna tulemusega 1:0 ning Tallinna FCI Levadia ei suutnud Pärnu JK Vapruse vastu enamat 1:1 viigist.

Kell 12.30 Sportland Arenal toimunud mängu läksid juba 2. minutil juhtima kalevlased, kui Vadim Mihhailovi parema ääre kaudu tehtud jooks lõppes löögiga otsajoone lähedalt, mis läks Unitedi väravasse. Ka ülejäänud poolaja jooksul oli üritavam pool Kalev, kes osutas mitmel korral ohtu Marko Meeritsa väravale. 37. minutil töötas edukalt taas mulluse pronksimeeskonna parem äär, kui audisisseviskele järgnenud kombinatsioon lõppes väravaga. Hugo Palutaja karistusala tagant sooritatud madal vasaku jala löök jäi Meeritsale püüdmatuks ning nii sai Kalevi noor äärekaitsja kirja oma karjääri teise Premium liiga värava.

Teisel poolajal oli United tagaajaja rollis ning tekitas esimese poolajaga võrreldes rohkem võimalusi kaotusseisu vähendamiseks. Mykhailo Plokhotniuk oli 65. minutil nurgalöögist lähedal Unitedi skoori avamisele, kuid tema pealöök tabas latti. Seitse minutit hiljem jättis Ukraina ründaja Unitedi veelgi keerulisemasse olukorda, kui sai Daniil Sõtšugovile tehtud vea eest teise kollase kaardi. Mängu lõpetasid siiski mõlemad meeskonnad kümnekesi, kui mängu neljandal üleminutil sai punase kaardi ka Georg Pank, kes võttis viimase mehena maha Murad Velijevi. Vaatamata hilisele punasele kaardile teenis Kalev tulemusega 2:0 hooaja teise võidu, mille järel ollakse kuuendal kohal. United jätkab pärast laupäeva nelja punktiga viimasel kohal.

Mängu tipphetked:

Tristan Toomas Teevälja intervjuu:

Marko Meeritsa intervjuu:

Kell 14.30 läksid Paide kunstmuruväljakul vastamisi kohalik Linnameeskond ja Tartu JK Tammeka. Mõlemapoolsete võimalustega alanud kohtumise esimesed märkimisväärsed üritused tekkisid võõrleegionäridel. Kaheksandal minutil läks Tammeka ründaja Ahmed Adebayo Basheri peaga sooritatud lähilöök napilt väravast mööda. Paar minutit hiljem oli Paide ääreründaja Thomas Agyepong lähedal skoori avamisele, kuid tema löök ei tabanud samuti raami. Poolaja lõpus pidi Richard Aland Robi Saarma 41. minuti karistuslöögi puhul tõrjetööd tegema, et hoida mänguseis 0:0. Sellele järgnenud nurgalöögist tekkis Henrik Ojamaal šanss Paide juhtima viia, kuid olukorda sekkus taas Aland.

Teisel poolaajal haarasid külalised kiirelt eduseisu, kui Paide rünnaku ülesehitusel tehtud eksimuse kasutas ära Basher, kelle varbalöök viis Tammeka 47. minutil juhtima. Seejärel muutus kaotusseisu jäänud Paide üritavamaks pooleks ning hakkas viigiväravat jahtima. Saarma oli 69. minutil lähedal oma hooaja kaheksandale liigaväravale, kuid järjekordselt tõrjus Aland tema ürituse. 85. minutil ei suutnud ka Ojamaa 1:1 viigiväravat lüüa, tabades nurgalöögi järel latti. Viimane ohtlik võimlus viigiväravaks oli 89. minutil Karl Möölil, kuid ka tema ürituse tõrjus Aland. 1:0 Tammeka võiduga lõppenud kohtumise järel said tartlased hooaja kolmanda võidu ja tõusid 11 punkti peale. Mängu enam pidanud Paide on praegu 15 punktiga teine.

Hindrek Ojamaa intervjuu:

Tanel Langi intervjuu:

Premium liiga laupäeva lõpetasid Tallinna FCI Levadia ja Pärnu JK Vaprus. 23. minutil sai Levadia penalti, kui Reimo Madissoo kukutas karistusalas Michael Schjønning-Larseni. Ioan Yakovlev lõi aga 11 meetri karistuslöögi posti, kuid jätkuolukorras tegi Magnus Villota Robert Kirsile vea, mille eest sai Levadia veel ühe penalti. Seekord läks palli taha Mihkel Ainsalu, kes viis Levadia 27. minutil oma hooaja viiendast väravast juhtima. Vaheajapausile mindi Levadia 1:0 eduseisust.

Teist poolaega alustasid teravamalt pärnakad, kui 49. minutil viigistas Kevin Aloe mänguseisu. Vapruse äärekaitsja jõudis esimesena jaole karistusalas lahtiseks jäänud pallini, rammides selle väravasse. 80. minutil oli Kristjan Kasel võimalus Vaprus ka juhtima viia, kuid keskpoolkaitsja ei suutnud mõnelt meetrilt palli raamide vahele suunata. Teisel poolajal jäi Levadia mängupilt ümmarguseks, kuid vaatamata sellele tekkis neil lõpus võimalus taaskord kolm punkti endale napsata. Mängu esimesel üleminutil tabas aga Ahmad Gero Richie Musaba eeltöö järel posti. 1:1 viigiga lõppenud kohtumise järel pidi Tallinna klubi esimest korda see hooaeg punkte loovutama. Levadia jätkab pärast hooaja esimest viiki endiselt tabeliliidrina. Nad on kogunud 22 punkti, millest jääb teisel kohal olev Paide maha seitsme silmaga. Pärnu tõusis viigipunktiga nelja silma peale ning kaheksandale tabelireale.

Rasmus Peetsoni intervjuu:

Kevin Aloe intervjuu:

Pildil Tallinna FCI Levadia ründaja Robert Kirss (vasakul) ja Pärnu JK Vapruse kaitsja Magnus Villota (paremal). Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee