12

11.2023

18:16

VIDEO | Tammeka kindlustas pronksmedalid, Kalev ja Tabasalu heitlevad neljanda koha eest

Naiste Meistriliiga 24. voor pakkus üllatusi ja emotsioone igale maitsele: Tammeka alistas Sportingu ja kindlustas võiduga oma ajaloo esimesed medalid Meistriliigas, Tabasalu ja Kalev mängisid omavahel esimest korda viiki ning jätkavad heitlust tabeli neljanda koha eest.

Avamängus kohtunud Saku Sportingu ja Tartu JK Tammeka selleaastaste omavaheliste kohtumiste ajalugu kaldus kindlalt Sportingu kasuks, kuid 24. voor mängis kaardid ümber ning tõi Tammekale 5:1 võidu. Kohtumises kübaratriki kirja saanud Liisa Merisalu lõi esimese tabamuse 17. minutil, kui kauglöögist nahkkera võrku saatis. 10 minutit hiljem duubeldas Merisalu tartlannade eduseisu: Sporting lubas endale karistusalas eksimuse, mille järel Merisalu palli enda valdusesse sai ning olukorra väravaks vormistas. Teisel poolajal lõi Tammeka kolmanda tabamuse Carola Erik, kes puuriluku üle kavaldas ning palli tema selja taha mängis. Mängu neljas ja Merisalu kolmas värav sündis 82. minutil, kui taas üllatas ta vastast kauglöögiga. Erik oli teistkordselt täpne normaalaja viimasel minutil. Sportingu auvärava kirjutas esimesel üleminutil enda nimele Merily Toom, kes tsenderduse järel palli peaga väravasse suunata sai.

Teenitud võiduga käristas kolmandal kohal paiknev Tammeka kaks vooru enne hooaja lõppu vahe oma lähima jälitaja JK Tallinna Kaleviga 11-punktiliseks. Kuigi Kalevil on veel üks mäng varuks, on vahe piisavalt suur, et Tammeka naiskonna kolmandat kohta enam ohustada ei õnnestu: nii on Tammeka kindlustanud ajaloo esimesed medalid naiste Meistriliigas.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Vooru keskses kohtumises vastamisi läinud tabelinaabrid JK Tabasalu ja JK Tallinna Kalev leppisid 90 minuti järel 0:0 viigiga. Tegu on naiskondade esimese viigimänguga omavaheliste kohtumiste ajaloos. Mõlema võistkonna jaoks oli palju laual: võidu korral oleks Kalevil olnud matemaatiline võimalus ohustada kolmandat positsiooni, Tabasalu oleks kerkinud lähemale võimalusele napsata hooaja lõpuks neljas koht endale. Tabasalu on 24 vooru järel kogunud 30 punkti, mis paigutab nad viiendale kohale, ühe vooru vähem mänginud ning koht eespool paiknev Kalev on enda nime taha kirjutanud 33 silma.

Pühapäeval andsid voorule lõppakordi Tallinna FC Flora ja Viimsi JK, kelle kohtumine lõppes tulemusega 5:1 Flora kasuks. 26 sekundil kirjutas avavärava enda nimele Liselle Palts, esimesel poolajal näitas resultatiivsust veel Helina Tarkmeel. Vaheajale läksid naiskonnad Flora kaheväravalises eduseisus. Teise kolmveerandtunni alguses läks Viimsile kirja omavärav, 59. minutil hoolitses Flora täpse tabamuse eest Kaili Lilles. 84. minutil eksis Viimsi enda karistusalas reeglite vastu ning Flora kasuks määrati penalti: seda realiseerima läinud Mari Liis Lillemäe oli kindel ning vormistas naiskonna viienda tabamuse. Viimsi sai enda auvärava kirja normaalaja viimasel minutil, kui väravavaht Liisa Liimets näitas täpsust 11 meetri karistuslöögist.

Järgmine naiste Meistriliigas mäng toimub kolmapäeval, 15. novembril, kui JK Tallinna Kalev võõrustab edasilükkunud 22. vooru kohtumises Saku Sportingut. Avavile kõlab Sportland Arenal kell 19.