20

04.2024

12:13

VIDEO | Tallinna Kalev avas Meistriliigas võiduarve, punkte teenisid ka Tammeka ja Flora

Sel nädalal peeti naiste Meistriliigas kolm kolmanda vooru kohtumist. Voor oli märkimisväärne JK Tallinna Kalevi naiskonnale, kes avas tasavägise kohtumise järel hooaja võidu- ja punktiarve.

Tallinna Kalevi ja JK Tabasalu kohtumisest oli oodata võrdsete lahingut ning seda näitas ka mängupilt ja -tulemus. Kuigi Tabasalu läks 30. minutil Marie Heleen Lisette Kikkase väravast juhtima, oli juba kaks minutit hiljem tablool viigiseis. Vanessa Grutopi täpne tabamus aitas Kalevil seljatada kaotusseisu ning saata naiskonnad vaheajale 1:1 viigiseisul. Teise poolaja alguses näitas Kalevi eest täpsust Johanna Marie Link ning tasavägise mängu järel sai Linki tabamus otsustavaks. 2:1 tulemusega teenis Kalevi naiskond hooaja esimese võidu ning avas liigas punktiarve. Mõlemad naiskonnad on liigatabelisse teeninud kolm punkti: Kalev paigutus kahe mängu järel kuuendale, Tabasalu kolme mänguga seitsmendale kohale.

Voor oli võidukas ka Tartu JK Tammeka naiskonnale, kes alistas võõrsil Viimsi tulemusega 2:1. Mõlemad naiskonnad olid juba kohtumise kaheksandaks minutiks väravavõrku sahistanud: 5. minutil haaras Tammeka Annegret Kala tabamuse järel juhtpositsiooni, kolm minutit hiljem viigistas seisu Gerli Iisrael. Viimasel oli 60. minutil suurepärane võimalus Viimsi eduseisu viia, kui naiskonna kasuks määrati penalti, kuid Iisraeli löögi tõrjus Tammeka väravasuul seisnud Lisette Teder ära. Mäng oli vaikselt tüürimas viigisadama poole, kuid otsustava võidutabamuse vormistas Tammeka eest Katriin Rodi kohtumise 85. minutil. Rodi jaoks oli tegemist esimese väravaga naiste Meistriliigas. Hooaja teine võit kergitas Tammeka naiskonna kolme vooru järel liigatabeli teisele reale, Viimsi on kogutud kolme punktiga tabeli viies.

Vaata Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK kohtumise tipphetki siit:

Tallinna FC Flora sai Põlva FC Lootose vastu kirja hooaja kolmanda järjestikuse viieväravalise võidu, kui vastase võrku sahistati viiel vastuseta korral. Esimesel poolajal näitasid täpsust Kristina Teern ja Anastasia Ivanova. Teerni jaoks oli tegemist hooaja neljanda väravaga ning selle tulemusega tõusis ta liiga parimate väravaküttide edetabelis jagama esikohta klubikaaslase Lisette Tammikuga. Teisel poolajal kasvatasid Flora eduseisu Liselle Palts, Dajana Smirnova ja Maarja Saulep. Liigatabelis jätkab Flora täiseduga ning paikneb liidripositsioonil, Lootos pole seni peetud kolme vooruga punktiarvet avanud ning paigutub tabeli kaheksandale ehk viimasele kohale.

Saku Sporting ja Tallinna FC Ararat peavad oma 3. vooru kohtumise 30. aprillil kell 19.00 Saku kunstmuruväljakul.

Pildil Meistriliigas debüütvärava löönud Tammeka mängija Katriin Rodi ja Viimsi mängija Karoly Kasuk. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee