18

06.2023

21:41

VIDEO | Saku Sporting tunnistas Šiauliai Gintra kaheväravalist paremust

Pühapäeval, 18. juunil peetud Balti liiga 4. voorus tuli Saku Sportingul võtta Šiauliai Gintra ees vastu 1:3 kaotus.

Saku staadionil toimunud kohtumises haarasid külalised mängus kontrolli enda kätte juba esimestel minutitel. Ka oli Gintra naiskond see, kes esimesena väravavõrku sahistas. 27. minutil pääses Juliet Sunday keskjoone juurest jooksma, jättis Sportingu kaitsjad enda selja taha ning lükkas palli väravavahi alt läbi otse võrku.

31. minutil riivas pall karistusalas Sportingu mängija kätt ja Gintra kasuks määrati penalti. Väravavaht Katriin Saulus tõrjus leedulanna 11 meetrise karistuslöögi. Gintra kasvatas eduseisu eestlannade ees aga kuus minutit hiljem, kui täpse jalaga oli Juliet Bassey, kes karistusala joone juurest palli kauge kaarega võrku virutas. Saulus sai küll Bassey löödud pallile käed vahele, kuid sellest ei piisanud, et leedulannade teist väravat takistada.

Teise poolaja alguses lõi Gintra naiskond oma kolmanda värava, mis olemuselt sarnanes leedulannade eelmisele väravale. Erika Šupelyte pani Sportingu väljaku poole keskosast värava suunas teele tugeva palli, milleni Saulus ei ulatunud. Pall lõpetas ristnurgas ning jättis eestlannad kolmeväravalisse kaotusseisu.

Kohtumise viimase ning eestlaste esimese värava kirjutas 55. mänguminutil enda nimele Kristina Bannikova. Emma Treiberg võitis paremal äärel palli enda valdusesse, jõudis karistusalasse ning söötis palli tahaposti, mille Bannikova ühe puutega väravasse kõksas.

Vaata mängu tipphetki siit:

Saku Sportingu peatreeneri Jan Harendi intervjuu:

3:1 võit kergitas Šiauliai Gintra tabelis teisele positsioonile. Leedulannadel on kolme mänguga kirjas kolm võitu ja kogutud üheksa punkti. Sportingu jaoks oli tegu kahe võidu kõrval kolmanda kaotusega ning teenitud kuue punktiga paiknetakse neljandal real.

Balti liiga jätkub 22. juulil, mil Leedu naiskonnad peavad omavahel edasilükatud 1. vooru kohtumise. Eesti naiskondadest on Tallinna FC Flora Šiauliai FK Gintra vastu võistlustules 30. juulil.