18

09.2023

14:01

VIDEO | Premium liigas vahetus viimase ringi eel tabeliliider

Nädalavahetusel mängitud Premium liiga 27. vooru järel tõusis liidripositsioonile Tallinna FCI Levadia, senine liider Tallinna FC Flora jätkab tabeli teisel real. Võidukalt lahkusid väljakult Tartu JK Tammeka, JK Tallinna Kalev ja Pärnu JK Vaprus. Viigipunktiga leppisid Nõmme Kalju FC ja Tallinna FC Flora.

Mänguvooru avakohtumises lõpetas Tartu JK Tammeka 101 päeva pikkuseks veninud võitudeta seeria, kui koduväljakul alistati JK Narva Trans tulemusega 3:0. Avapoolaeg kulges Tartu Tamme staadionil võimalustevaeselt mõlema meeskonna jaoks. Muutuse tõi mängu 50. minut, kui Narva Trans Mark Maksimkini punase kaardi järel ühemehelisse vähemusse jäi. Olukorra ära kasutanud Tammeka saavutas esmalt edu 54. minutil, kui läbijooksule pääses Kevin Mätas. Innustust juurde saanud Tammeka asus uuesti rünnakule ning Ahmed Adebayo Basheri tabamus kasvatas eduseisu kaheväravaliseks. Kohtumise kolmandal üleminutil kandis kodumeeskonna 3:0 võidutabamuse eest taaskord hoolt Basher. 24 punktiga jätkab Tammeka tabelis eelviimasel positsioonil, jäädes kaheksandal kohal paiknevast Transist maha kaheksa silmaga.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

JK Tallinna Kalev tegi laupäeval toimunud klubi taasasutamise 21. sünnipäeval kingituse, kui alistas koduväljakul Harju JK Laagri 2:1. Selle tulemusega sai Kalev kirja Premium liiga hooaja esimese koduvõidu. Mängu initsiatiivi haaras enda kätte Harju, kes Kristjan Kiisi liiga debüütväravast 41. minutil juhtima asus. Vaheaja järel vahetusest mängu sekkunud Ats Purje otsustas kohtumise saatuse vaid viie minutiga – kogenud ründaja tüüris esmalt kohtumise 75. minutil viigisadamasse, 80. minutil lisas Purje aga 2:1 võiduvärava. Võidu toel tõusis Kalev kuuendalt positsioonilt neljandale, olles 27 mängu järel teeninud 36 punkti. Sama arv punkte on koos ka viiendal kohal paikneval Paide Linnameeskonnal ning positsioon madalamal Nõmme Kalju FC-l. Harju jätkab tabeli viimasel positsioonil, olles 27 mängu järel teeninud 15 silma.

16. septembri teises mängus alistas Tallinna FCI Levadia 1482 pealise kodupubliku ees hilisest väravast Paide Linnameeskonna tulemusega 1:0. A. Le Coq Arenal lahti rullunud võitluslik ja lahtine avapoolaeg väravaid ei toonud, kuigi mõlemale meeskonnale jagus omajagu häid võimalusi edu haaramiseks. Sarnases rütmis jätkus ka teine poolaeg, kus mäng kulges ühelt meeskonnalt teisele. Mida aeg edasi, seda enam kandus initsiatiiv Levadiale, mis tõi ka 81. minutil edu, kui Bourama Fomba vormistas kohtumise ainsa ja ühtlasi Levadia võiduvärava. Järgneva kümne minuti jooksul püüdsid mõlemad meeskonnad tuliselt väravaid otsida, ent kumbagi kaitsemüüri lahti ei suudetud muukida. Võidu toel tõusis FCI Levadia tabelis taas liidripositsioonile, jättes selja taha sama arv punkte kogunud FC Flora. Paide Linnameeskond langes neljandalt positsioonilt viiendale.

Pühapäeva, 17. septembri avamängus leppisid Nõmme Kalju FC ja Tallinna FC Flora TNTK jalgpalliväljakul 0:0 viigiga. Kahe meeskonna poolajad kulgesid erinevalt: avapoolaega domineeris Kalju, teisel kolmveerandil oli initsiatiiv Flora käes, ent kumbki meeskond ei suutnud vastaste kaitsemüüri korralikult lahti muukida. 84. minutil käis pall küll korra Flora väravas, ent VARi värava ülevaatus tuvastas rikkumise ründefaasis. Nii pidid meeskonnad leppima võitluslikus kohtumises väravateta viigiga. Viigi tulemusel loovutas Flora liidripositsiooni Levadiale. Kalju langes viiendalt kohalt kuuendale, olles 27 mängu järel kogunud 36 punkti.

Voor kulmineerus Pärnu Rannastaadionil, kus Pärnu JK Vaprus jätkas oma head seeriat, alistades külla sõitnud FC Kuressaare tulemusega 3:1. Vaprus pääses juhtima 30. minutil, kui Henri Välja söödu järel jõudis väravani Martin Käos. Teise poolaja alguses kasvatas eduseisu Sander Kapper, kes Kevin Kauberi söödust läbijooksule pääses. Seejärel saarlaste kätte kandunud mäng sai karistatud 75. minutil, kui Otto Robert Lipp ühe tagasi lõi. Vaid minut hiljem taastas kodumeeskonna kaheväravalise eduseisu Enrico Veensalu. Vaprus jätkab 39 punktiga tabeli kolmandal positsioonil, edestades lähimaid jälitajaid JK Tallinna Kalevit, Paide Linnameeskonda ja Nõmme Kalju FC-d kolme silmaga. Kuressaare jätkab 32 punktiga tabeli seitsmendal real.

Premium liiga 28. vooru kohtumised mängitakse 22. ja 23. septembril.