29

06.2023

17:41

VIDEO | Premium liigas sündis uus publikurekord

Premium liiga jõudis eile, 28. juunil hooaja keskpunkti, kui 36 voorust sai mängitud täpselt pool. Tallinnas A. Le Coq Arenal toimunud FCI Levadia ja FC Flora vahelises vastasseisus püstitati läbi aegade Premium liiga publiku rekord – kohtumisele elas kaasa 3510 pealtvaatajat.

Premium liiga 18. voorust lahkusid võidupunktidega FC Kuressaare ja Pärnu JK Vaprus, viigipunktid jagasid Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju FC, JK Tallinna Kalev ja Harju JK Laagri ning Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora.

Teisipäeval, 27. juunil mängiti liigas kolm kohtumist. FC Kuressaare alistas koduväljakul külla sõitnud JK Narva Transi 3:0 ning naases peale kaheksat vooru taas võidulainele. Tormihoiatuse andis Kuressaare koduväljakul juba kohtumise 11. minutil, kui Artjom Jermatšenko kauglöök jäi Transi väravavahile Aleksei Matrossovile püüdmatuks. Teisel poolajal oli Kuressaare täpne veel kahel korras: 49. minutil vormistas Karl Rudolf Õigus nurgalöögi järgselt seisuks 2:0 ning 6 minutit andis Mark Anders Lepik madala tsenderduse Mattias Männilaanele, kes palli narvakate võrku suunas. Selle võiduga tõusis Kuressaare Premium liiga tabelis kuuendale positsioonile, olles 17 mängu järel teeninud 6 võitu, 3 viiki ja 8 kaotust. Trans langes 19 punktiga tabelis kaheksandale kohale.

Vaata kohtumise tipphetki:

Pärnu JK Vaprus pööras võõrsil kaotuse võiduks, alistades Tartu JK Tammeka 3:2. Vaprus haaras kohtumise initsiatiivi mängu 12. minutil, kui karistuslöögi järgsest olukorrast viis Uku Kõrre ligi 30 meetrilt pärnakad 1:0 juhtima. Edu saadi nautida vaid kolm minutit, kui Patrick Genro Veelma lõi Tammeka poolt seisuks 1:1. Viigiseis püsis 60. minutini, mil Kevin Mätas viis Artur Uljanovi tsenderduse osavalt Tammeka 2:1 juhtima. Vaprusel kulus taas viigini jõudmiseks 21 minutit, kui tartlased suunasid palli õnnetult oma väravasse. Pärnakate võiduvärava eest kandis hoolt 90. minutil Kristjan Kask, kelle tabamus vormistas lõppseisuks 3.2. Peale 18. mänguvooru on Vaprus teeninud tabelisse 7 võitu, 4 viiki ja 7 kaotust, mis annab neile 25 punktiga tabelis 4. koha. Ühe mängu vähem pidanud Tammeka asub tabelis 3 võidu, 7 viigi ja 7 kaotusega eelviimasel positsioonil.

Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju FC lõpetasid kohtumise viigiga, mis on sel hooajal juba teine kord, kui omavaheliselt mängult lahkuti ühe punktiga. Kohtumist alustas kontrollivama poolena Paide, teisel poolajal tekitas selgelt ohtlikke võimalusi ka Kalju. Lõpuvile kõlades lepiti omavahel 0:0 viigiga. Paide asub 20 punktiga 7. kohal, olles teeninud 4 võitu, 8 viiki ja 6 kaotust. 24 punkti teeninud Kalju, kes on 18 vooru järel teeninud 6 võitu, 6 kaotust ja 6 viiki langes tabelis 4. positsioonilt 5. kohale.

Kadriorus peetud kohtumises mängis kodumeeskond JK Tallinna Kalev pikalt püsinud eduseisu maha ning leppis 1:1 viiki Harju JK Laagriga. Kalevi avavärav ei lasknud end kaua oodata – 10. minutil toimetas Kaspar Laur pealöögist palli väravasse. Harju viigivärav leidis aset 85. minutil, kui täpne oli Andre Järva. Kalev jätkab 18 vooru järel 3. kohal olles teeninud 7 võidu, 4 viigi ja 7 kaotusega 25 punkti. Harju jätkab tabelis 10 punkti, 2 võidu, 4 viigi ja 12 kaotuse järel viimasel positsioonil.

Voorule pani punkti neljapäeva õhtul A Le Coq Arenal Premium liiga rekordpubliku – 3510 silmapaari ees väravateta viiki mänginud Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora. Nii Levadial kui Floral tekkisid avapoolajal võimalus kohtumist juhtima minna, kuid mõlema meeskonna väravavahid olid kaitsetöös ülesannete kõrgustel. Teisel poolajal mängisid meeskonnad vähemuses ning võrdsete lahingus jäid väravad sel korral löömata. Kohtumine lõppes 0:0 seisuga. 41 punktiga asub Levadia teisel kohal, Flora jätkab 43 silmaga tabeliliidri positsioonil.

Premium liiga rekordpublik A. Le Coq Arenal Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora vahelisel kohtumisel. Foto: Steiv Silm/S-Film