04

05.2024

20:31

VIDEO | Premium liiga laupäeva kaks esimest mängu lõppesid viigiga, Paide alistas Kalevi

A. Le Coq Premium liiga üheksanda vooru kohtumistes tegid FC Nõmme United ja FC Kuressaare 1:1 ning JK Narva Trans ja Pärnu JK Vaprus 0:0 viigid. Paide Linnameeskond oli 2:0 parem JK Tallinna Kalevist.

Kell 14.30 Sportland Arenal alanud kohtumises oli esimene poolaeg domineerivam võistkond Kuressaare. 17. minutil sai saarlaste ääremängija Karl Rudolf Õigus mööda vasakut äärt löögile, kuid Marko Meerits tõrjus tema ürituse. 31. minutil löödi mängu esimene värav, kui Joonas Soomre saatis kasti tsenderdatud palli Meeritsale püüdmatult tagumisse ristnurka. Veerandtunnisele vaheajale läksid meeskonnad siiski viigiseisul, kui Unitedi nurgalöögist tekkinud olukorras lõi Alexander Kapitan Bergman palli mõnelt meetrilt Kuressaare väravasse, saades kirja oma karjääri esimese Premium liiga värava.

Teise poolaja alguses tekkisid ohtlikud võimalused külalisvõistkonnal. Esimene märkimisväärne olukord tekkis Kuressaarel, kui Pavel Dõmovi 47. minuti karistuslöök otsajoone lähedalt maandus Unitedi värava katusel. 55. minutil tekkis Unitedi teise poolaja parim võimalus eduseis haarata, kuid Murad Velijev saatis Kaur Kivilaga silmitsi jõudes palli üle värava. 61. minutil oli Velijevil uuesti šanss kodumeeskond juhtima viia, kuid taaskord ei saanud ääreründaja palli raami – seekord läks löök tagapostist mööda. Unitedi surve jätkus 64. minutil, kui Samuel Merilai pääses karistusala tagant löögile ning Kivila pidi tõrjuma, et pall väravast eemal hoida. 82. minutil jäi Kuressaare vähemusse, kui vaid kolm minutit varem mängu sekkunud Gleb Pevtsov sai teise kollase kaardi Bergmanile tehtud vea eest. Lõpuminutitel ei suutnud United ühe mehega enamuses mängu enda poole kallutada, seega said mõlemad meeskonnad 1:1 viigiga lõppenud kohtumise järel tabelisse ühe punkti juurde.

Mõlema meeskonna jaoks oli tegu hooaja teise viigiga. United lõpetas esimese ringi viie punktiga ning tabeli viimasel real, Kuressaare on esimese ringi järel 11 punktiga viies.

Mängu tipphetked:

Alexander Kapitan Bergmani intervjuu:

Sander Alex Liidu intervjuu:

Kell 17.00 läksid Narva Kalev–Fama staadionil vastamisi JK Narva Trans ja Pärnu JK Vaprus. Mängu esimene šanss tekkis võõrustajatel, kuid Landry Kabore varbalöök läks otse Ott Nõmmele sülle. 22. minutil oli külalistel topeltvõimalus, kui Virgo Valliku pealöök nõudis Aleksei Matrossovilt Transi väravasuul tõrjet ning jätkuolukorras pidi väravavaht ka Magnus Villota käärlöökidele näpud vahele panema. Esimese poolaja lähim üritus mänguskoori avamisele sündis 44. minutil, kui Kabore kauglöök läks latist üle värava.

Teisel poolajal omas paremaid võimalusi koduvõistkond. 55. minutil proovis Leonardo Rolon karistusala tagant õnne, kuid tema löök läks veidi üle värava. Mängu lõpus olid võimalused nii Kaborel kui Sergo Kuhhianidzel, kuid kumbki Transi ründemängija ei suutnud palli väravasse saata. Vaprusel eriti ohtlikke momente teisel poolajal ei tekkinud, mistõttu lõppes kohtumine väravateta viigiga.

Transi jaoks oli tegu hooaja kolmanda viigiga. Piirilinlased kogusid esimeses ringis kuus punkti, millega ollakse tabelis üheksandal kohal. Vaprus tegi hooaja teise viigi ning nende arvele jäi esimese ringi järel kaheksa punkti, mis annab neile tabelis Transi ees kaheksanda koha.

Martin Käose intervjuu:

German Šleini intervjuu:

Kell 19.00 panid Paide kunstmuruväljakul palli mängu Paide Linnameeskond ja JK Tallinna Kalev. 6. minutil oli oht Paide värava ees, kuid karistusalas markeerimata jäetud Ats Purje ei saanud pealöögile jõudu taha. 24. minutil tekkis esimene ohtlik olukord ka Paidel, kui Andre Frolovi vasaku jala löök karistusala tagant läks veidi üle värava. Neli minutit hiljem pääses Dimitri Jepihhin mööda kodumeeskonna paremat äärt karistusalasse, kuid tema terav sööt värava ette ei leidnud meeskonnakaaslaseid. 38. minutil jäi külalisvõistkond vähemusse, kui Taavi Jürisoo viga Gerdo Juhkamile päädis punase kaardiga. 43. minutil läks Paide kohtumist juhtima, kui Robi Saarma nurgalöögi suunas Juhkam peaga väravasse, tehes mänguseisuks 1:0.

Teine poolaeg möödus enamuses mänginud Paide kontrolli all. 60. minutil oli Saarmal suurepärane võimalus viia kodumeeskond kahe väravaga juhtima, kuid umbes 10 meetrilt sooritatud löök ei läinud raamide vahele. Minut hiljem heastas Saarma eelmise olukorra, kui Herol Riibergiga paremal äärel kokku mängides murdis ründaja karistusalasse, mängis end osavalt mööda Kaspar Laurist ja saatis palli väravasse. See oli Saarma tänavuse hooaja Premium liiga kaheksas tabamus. 64. minutil oli Daniel Luts lähedal, et Paide 3:0 juhtima viia, kuid tema löögile sai Oskari Forsman näpud vahele, mistõttu veeres pall napilt väravast mööda. Olukorrale järgnenud nurgalöögist kujutas ohtu taas Juhkam, kuid seekord läks kaitsja löök väravast mööda. 76. minutil pääses Paide kombinatsiooni tulemusena löögile Herol, kuid ka tema jalast ei tulnud Paide kolmandat väravat, saates palli napilt Forsmani värava tagapostist mööda.

2:0 tulemusega lõppenud kohtumisest teenis Paide hooaja kuuenda võidu, Kalev kuuenda kaotuse. Paidel on 11 mänguga koos 19 ja Kalevil 9 punkti, mis annab meeskondadele tabelis vastavalt kolmanda ja seitsmenda koha.