28

04.2024

23:50

VIDEO | Levadia jätkas Tartus kaotuseta seeriat, Paide päästis lisaminutitel Narvast viigipunkti

A. Le Coq Premium liiga kaheksas voor jätkus pühapäeval, kui Tallinna FCI Levadia alistas võõrsil Tartu JK Tammeka tulemusega 3:0 ning Paide Linnameeskond tegi JK Narva Transiga 1:1 viigi.

Kell 14.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul alanud kohtumise skoor avati juba seitsmendal minutil, kui Bourama Fomba viis nurgalöögist Levadia 1:0 juhtima. Premium liiga liidrite eduseis oli kaheväravaline 13. minutiks, kui Felipe Felicio napsas Tanel Tammiku eest palli, sööstis sellega värava suunas ning lõi palli Richard Alandi ja esiposti vahelt väravavõrku. See oli 21–aastase Brasiilia ründaja hooaja seitsmes tabamus. 25. minutil oli lähedal Felicio mängu teine värav, kuid seekord tabas tema tugev löök mõnelt meetrilt Alandi rindkere. 38. minutil tekkis Tammekal avapoolaja parim šanss ühe värava tagasi löömiseks, kui Rasmus Peetsoni ja Karl Andre Vallneri ebakõla tulemusena sai Ahmed Adebayo Basher paarilt meetrilt peaga löögile, kuid tema läks postipõrkega väravast mööda.

Teise poolaja alguses tekkisid kõige ohtlikumad olukorrad Levadia ääreründajate Joao Pedro ja Ioan Yakovlevi esitustes, kuid kumbki mängija ei saanud palli raamide vahele. 66. minutil oli Tammekal heast kohast kasutada karistuslöök, kuid Tammiku sooritus 18 meetrilt läks veidi tagapostist mööda. 76. minutil oli vahetusest sekkunud Ahmad Gero lähedal oma hooaja kolmandale väravale, kuid Nigeeria ründaja löögile jäi ette Aland, kes hoidis Tammeka kaotusseisu kaheväravalisena. 88. minutil lõi Richie Musaba siiski Levadia kolmanda värava, lahendades külmavereliselt liini taha tulnud läbisöödu. Mängu lõpus oli Basheril võimalus lüüa Tammeka auvärav, kuid Vallneri tõrje jättis tartlased täna koduväljakul tabamuseta.

Levadia kirjutas 3:0 võiduga tabelisse hooaja kaheksandad kolm punkti ning jätkab 25 silmaga esimesel kohal. Tammekal on hooaja kolmanda kaotuse järel endiselt 11 punkti, mis annab neile tabelis viienda positsiooni.

Mängu tipphetked:

Curro Torrese intervjuu:

Marti Pähna intervjuu:

Felipe Felicio intervjuu:

Kell 17.00 Narva Kalev–Fama staadionil alanud kohtumise esimene ohtlik moment tekkis külalisvõistkonnal, kui Aleksei Matrossov tõrjus 4. minutil Dimitri Jepihhini lähilöögi. 32. minutil avas mänguskoori võõrustajate ründaja Sergo Kuhhanidze, kes kasutas ära Abdul Razak Yusifi eksimuse. Sellel nädalal 25–aastaseks saanud grusiinile oli see kolmas Premium liiga värav. Esimese poolaja lõpu eel oli Kuhhianidzel ka võimalus narvalaste eduseis kahekordistada, kuid 40. minutil tabas tema löök posti.

Teisel poolajal tuli Paide viigiväravat jahtima. Tabamus oli õhus 53. minutil, kui nurgalöögi järel oli Transi karistusalas suur segadus, kuid ükski paidekas ei suutnud palli väravasse lüüa. Viis minutit hiljem oli šanss Patrik Kristalil Paide poolelt mänguskoor avada, kuid Matrossov hoidis tema ürituse korraliku tõrjega väravast eemal. 72. minutil kukutas Yusif Paide karistusalas Landry Kabore, mille järel andis mängu peakohtunik Karl Koppel Transi ääreründajale simuleerimise eest kollase kaardi. Pärast videokohtunike ülevaatust muutis Koppel otsust ning andis Transile Yusifi vea märgiks penalti. Palli taha astunud Zakaria Beglarishvili ei suutnud aga kodumeeskonda 2:0 juhtima viia, sest Ebrima Jarju tõrjus tema penalti. Mängu seitsmendal üleminutil päästis Paidele kohtumisest punkti 16–aastane Kristal, kelle tsenderdusena mõeldud kauglöögi tõrjumisega Matrossov eksis, kinkides Paidele viigivärava. 1:1 seisuga lõppenud kohtumise järel sai Trans kirja hooaja teise, Paide esimese viigi.

Trans jätkab kaheksa vooru järel viie punktiga üheksandal real, Paide 16 punktiga kolmandal kohal.

Patrik Kristali intervjuu:

Zakaria Beglarishvili intervjuu:

Paide mängijad Andre Frolov, Abdul Razak Yusif ning Siim Luts (kõik sinises) õhuvõitluses Transi ründajate Landry Kabore ja Sergo Kuhhanidzega (mõlemad punases). Foto: Sergei Stepanov