08.2023

12:11

VIDEO | Levadia jätkab tabelis liidrina, Flora naases võidusoonele

Premium liiga 22. voorust väljusid võidukalt Tallinna FC Flora, Nõmme Kalju FC, Paide Linnameeskond ja Tallinna FCI Levadia. Viigipunktid jagasid omavahel JK Tallinna Kalev ja Tartu JK Tammeka.

Tallinna FC Flora alistas vooru avakohtumises koduväljakul FC Kuressaare 4:0. Viimati sai Flora liigas võitu nautida seejuures juulikuu alguses. Kohtumisest oli mängitud umbkaudu 30 minutit, kui Flora avas mänguskoori ning otsustas kohtumise saatuse järgnenud 3 minutiga. Juhtvärava eest kandis 34. minutil hoolt vahetusest mängu sekkunud Rauno Alliku, kellele tähistas see 120. väravat Premium liigas. Vaid loetud minutid hiljem duubeldas seisu Konstantin Vassiljev, kes Milleri oskusliku söödu järel vormistas seisuks 2:0. Teist poolaega oli mängitud vaid mõned sekundid, kui Märten Pajunurme vea tõttu teeniti penalti, mille vormistas oma liiga 100. tabamuseks Vassiljev. 75. minutil kandis Flora neljanda värava eest hoolt mängu sekkunud Sergei Zenjov. Minut hiljem jäi Kuressaare platsil vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Pajunurm. 23 mängu järel on Flora teeninud tabelisse 51 punkti. Uuel nädalal ootab meeskonda ees Konverentsiliiga kolmanda eelringi kohtumine, kui võõrsil minnakse vastamisi Rumeenia meistri FCV Farul Constantaga. Kuressaare on 22 mängu järel teeninud tabelisse 28 punkti, mis paigutab nad 7. kohale.

Vaata kohtumise tipphetki:

Laupäevases avakohtumises alistas Nõmme Kalju FC koduväljakul JK Narva Transi seisuga 4:0. Kaljukatel kulus Transi värava lahti muukimiseks 33 minutit. Nikita Ivanov leidis hea sööduga Andre Sherman Fortune II, kes olukorra 1:0 eduseisuks vormistas. 40. minutil jäi võõrsilmeeskond Bi Sehi Elysee Irie teise kollase kaardi tõttu väljakul vähemusse ning vaid neli minutit hiljem vormistas Kaljule 2:0 eduseisu Igor Subbotin. Kohtumise normaalaja lisaminutitel lõi oma debüütvärava kaks Kalju mängijat: esmalt sai oma debüütmängus jala valgeks 16-aastane Marlon Liivaru, kaks minut hiljem sai värava oma nimele liigas kuuendat mängu mänginud Rommi Siht. 22 mängu järel on Kalju teeninud 30 punkti, mis paigutab nad 5. kohale. Trans on sama arv mängude järel teeninud 22 silma ning asub tabelis 8. kohal.

JK Tallinna Kalev leppis teist korda sel hooajal 1:1 viiki Tartu JK Tammekaga. Kadrioru staadionil avapoolajal väravaid ei nähtud, kuigi väga hea šanss kohtumist juhtima asuda kerkis Tammekal 22. minutil: Kevin Mätase sooritatud penaltilöök tabas latti ning jätkuolukorras avanes võimalus Devid Lehteril, ent ka tema löök tabas latti. 61. minutil läks Tammeka juhtima, kui Ahmed Adebayo Basher lõi 11-meetri karistuslöögist oma teises Premium liiga mängus debüütvärava. 73. minutil jäi Tammeka vähemusse, kui teise kollase kaardi tõttu pidi väljakult lahkuma Tanel Tammik. Kalevil kasutas enamuse ära ning 76. minutil lõi viigivärava Daniil Sheviakov. Kalev asub 30 punktiga tabelis neljandal positsioonil, Tammeka on kogunud 22 mänguga 18 punkti, mis paigutab nad eelviimasele kohale.

Paide Linnameeskond alistas pühapäeval võõrsil kolmandat korda sel hooajal Harju JK Laagri tulemusega 1:0. Võimalustevaeselt ja kinniselt kulgenud avapoolajal väravaid ei löödud. Mängu otsustanud hetk leidis aset 67. minutil, kui kuus minutit varem mängu sekkunud Karl Mööl pääses Ivans Baturinsi tõrje järel peaga löögile. Olukorra algatas Thomas Agyepong, kes pääses äärel kahest Harju mängijast mööda ning tsenderdas palli värava ette. Harju väravavaht Baturins tõrjus palli õhku, ent see langes ette Möölile, kes suunas selle meisterlikult värava paremasse nurka. Paide on 22 mängu järel teeninud 28 punkti, mis paigutab nad 6. kohale. Harju jätkab tabelis 14 punktiga viimasel real.

Tallinna FCI Levadia alistas võõrsil kindlalt Pärnu JK Vapruse 3:0 ning jätkab tabelis liidrina. Uku Kõrre 18. minuti omavärav viis Levadia Pärnu rannastaadionil juhtima. 40. minutil kasvatas eduseisu Bourama Fomba ning vaheajale mindi 2:0 seisult. 80. minutil jäi Levadia platsil arvulisse vähemusse, kui Michael Schjönning-Larsenile näidati teist kollast kaarti. See aga Levadiat ei pidurdanud, sest vaid kolm minutit hiljem vormistas 3:0 võiduvärava Ioan Yakovlev. Premium liiga tabelis jätkab Levadia 51 punktiga liidripositsioonil. Teisel kohal paikneval FC Floral on sama arv punkte, ent on mänginud ühe kohtumise enam. Vaprus jätkab pärast 23 mängu tabelis 31 silmaga kolmandal positsioonil.