29

03.2024

20:50

VIDEO | Kuressaare alistas Kalevi ning avas tänavuse hooaja punktiarve

A. Le Coq Premium liiga neljas voor algas täna, 29. märtsil, kui FC Kuressaare alistas koduväljakul 3:0 seisuga JK Tallinna Kalevi. Ühtlasi sai Kuressaare võiduga kirja hooaja esimesed punktid.

Mängu alustas elavamalt Kuressaare, kelle pealelöögid täna Kalevi väravat kaitsnud Sander Lepale suurt pinget ei pakkunud. Esimene ohtlik olukord tekkis hoopis külalisvõistkonnal, kui 25. minutil sai Kalevi ääreründaja Taavi Jürisoo karistusala nurgast löögile. Kaur Kivila värava tagumise posti suunas lennanud pall tabas latti ning mänguseis püsis 0:0. Esimese poolaja lõpus tekis 41. minutil karistuslöök kodumeeskonnal, mille Pavel Dõmov kiiresti Aleksander Iljiniga lahti mängis. Iljini terav läbisööt värava ette leidis Kuressaare kapten Märten Pajunurme, kes saatis palli paarilt meetrilt väravasse. Kuigi väljakukohtunikud fikseerisid Iljinile esialgu suluseisu, siis videokohtunikud tunnistasid värava määrustepäraseks. 1:0 Kuressaare eduseisust läksid meeskonnad ka veerandtunnisele vaheajale.

Mängu teine kolmveerandtund algas tempokalt. Mõni minut pärast teise poolaja algust oli Kalevi soomlasel Onni Suutaril suurepärane võimalus mänguseis viigistada, kuid poolajal vahetusest sekkunud ründaja ei suutnud Ats Purje eeltöö järel palli raami suunata. Seejärel tekkis mitu võimalust Kuressaarele, kuid nendest väravat ei sündinud. Kalevi viigivärava otsingud said tagasilöögi 72. minutil, kui Kuressaare poolkaitsja Artjom Jermatšenko jäi külalisvõistkonna karistusala taga valveta ning tema madal löök maandus Kalevi väravas. 12 minutit hiljem vormistas mängu lõppseisu Joonas Soomre, kes lõi 84. minutil mänguseisuks 3:0.

Kuressaare tõusis hooaja esimese kolme punktiga Kalevi ette seitsmendale tabelireale, tänased külalised jätkavad nelja vooru järel kahe punktiga kaheksandal kohal.

JK Tallinna Kalevi kapten Tristan Toomas Teeväli 0:3 kaotuse järel: "Meil oli palju võimalusi, kuid pall ei läinud täna sisse ning nemad [Kuressaare] karistasid meie vead ära. Saame ainult iseennast süüdistada, tegime väga palju vigu nii individuaalselt kui meeskondlikult. Ei olnud üldse meie mäng."

FC Kuressaare kapten Märten Pajunurm hooaja esimese võidu kohta: "Väga hea tunne on, saime võidu kätte. Hooaja algus oli väga raske, aga mingit paanikat meeskonnas ei olnud. Tegime korralikku tööd pausi ajal ja õhkkond riietusruumis on väga meeldiv. Täna oli juba soojendusel tunne, et siit võiks tulla ja platsil näitasime seda."