27

04.2024

22:38

VIDEO | Kalju alistas Kalevi ja tõusis teiseks, Flora loovutas Kuressaares punkte

A. Le Coq Premium liiga kaheksas voor jätkus laupäeval, kui toimus kaks kohtumist. Nõmme Kalju FC alistas JK Tallinna Kalevi 2:0 ning FC Kuressaare ja Tallinna FC Flora leppisid 2:2 viiki.

Kell 14.30 Sportland Arenal alanud kohtumises oli kalevlastel 8. minutil soodne võimalus mängu juhtima minna, kui Aleksander Švedovski kruttis karistusala tagant palli vastu Kalju värava posti. 19. minutil lõi palli posti ka Kalju, kui Alex Matthias Tamm oli lähedal mänguskoori avamisele. Seejärel olid nõmmekad initsiatiivi haaranud ning selle tulemusena läks Kalju mängu 25. minutil juhtima, kui Promise David lõi oma hooaja kuuenda liigavärava. Kalju taktikepi all jätkus ka ülejäänud esimene poolaeg ja veerandtunnisele vaheajale mindi Nõmme klubi 1:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses oli Kalev sentimeetrite kaugusel viigiväravast, kuid Sander Sinilaiu 52. minuti löök läks latti. Kolm minutit hiljem läks Kalju mängu kahe väravaga juhtima, kui Tamm lõi Rommi Sihi söödust oma liigahooaja seitsmenda värava. Kalju 2:0 eduseisus oli mitmel puhul õhus ka mängu kolmas värav, kuid nii Henri Perk kui Oskari Forsman hoidsid oma tõrjetega mänguseisu muutumatuna. Kalju ründeduo Tamm–David mõlemad osapooled olid vastavalt 82. ja 85. minutil lähedal oma kohtumise teisele väravale, kuid nende üritused läksid napilt väravaraamist mööda. Mängu lõpuhetkedel oli Tammel kasutada ka 11 meetri karistuslöök, kuid Forsman säras väravasuul penaltitõrjega. Seega lõppes mäng Kalju 2:0 võiduga.

Nõmme klubi sai hooaja viienda võidu ning tõusis enne homset 17 punkti peale ning Paidest mööda teisele kohale. Kalevi jaoks oli tegu hooaja neljanda kaotusega ning nemad jätkavad üheksa punktiga seitsmendal real.

Mängu tipphetked:

Alex Matthias Tamme intervjuu:

Tristan Toomas Teevälja intervjuu:

Kell 17.00 läksid Kuressaare kunstmurustaadionil vastamisi FC Kuressaare ja Tallinna FC Flora. Mängu esimeste ohtlike olukordade autor oli valitseva meistri äärekaitsja Kristo Hussar, kelle kahest märkimisväärsest üritusest teine riivas ka latti. Seejärel ohustas Flora veel paaril korral Kuressaare väravat, kuid Kaur Kivila tõrjed hoidsid kodumeeskonna värava puhtana. 30. minutil viis Kuressaare kapten Märten Pajunurm saarlased hoopis ise mängu juhtima, saates karistusalas lahtiseks jäänud palli mõnelt meetrilt võrku. Kuressaare 1:0 eduseisus läksid meeskonnad ka 15–minutilisele mõttepausile.

Juba teise poolaja esimestel sekunditel oli õhus viigivärav, kui Rauno Alliku sööt leidis Kuressaare karistusalas vabaks jäänud Mark Anders Lepiku, kuid tema löögi blokeeris väravajoonelt Karl Rudolf Õigus. Seitse minutit hiljem pääses Alliku ise löögile ning siis tegi vahetusest sekkunud ründaja mänguseisuks 1:1. See oli Alliku teine värav tänavusel hooajal. Kuressaare haaras eduseisu taas 72. minutil, kui mängu peakohtunik Tanel Üprus määras videokohtunike abiga saarlastele penalti. Palli taha astunud Kuressaare kapten Pajunurm ei eksinud penaltipunktilt ning viis kodumeeskonna 2:1 mängu juhtima. Kuressaare eduseis ei püsinud tablool kaua, kuna seitse minutit hiljem viigistas Mihhail Kolobov nurgalöögi järgses olukorras mänguseisu. See episood jäi ka kohtumise viimaseks märkimisväärseks olukorraks ning 2:2 viigiga said nii Kuressaare kui Flora tabelisse ühe punkti juurde.

Laupäevane viik oli Kuressaare selle hooaja esimene ning nad on kaheksa vooru järel 10 punktiga kuuendal real. Valitsev meister Flora tegi hooaja neljanda viigi ning nemad on 13 punktiga neljandal kohal.

Märten Pajunurme intervjuu:

Kristen Lapa intervjuu:

Pildil Nõmme Kalju FC mängijad Promise David (vasakul) ja Aleksandr Nikolajev (paremal). Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee