21

06.2022

15:30

VIDEO | Esiliiga tabeliliidrid võtsid suured võidud

Esiliiga 17. mänguvoorus toimus viis mängu. Suured võidud võtsid Levadia ja Paide U21 võistkonnad.

Võõrsil mänginud FCI Levadia U21 võitis linnarivaali Nõmme Unitedi vastu avapoolaja 2:0. United proovis poolajal kahe vahetusega mängu kulgu muuta, kuid teisel poolajal lõi Levadia duubelmeeskond veel neli väravat ning võitis mängu 6:0. Esiliiga debüüdi tegi FCI Levadia noorte eest lootustandev väravavaht Daniil Pareiko.

Paide Linnameeskond U21 oli võõral väljakul suurelt üle Pärnu Jalgpalliklubist, võites pühapäeval, 19. juunil peetud kohtumise 6:1. Kübaratrikiga säras võitjate poolelt Bubacarr Tambedou, ühe väravaga panustasid Matrix Einer, Siim Aer ja Sander Soo. Pärnakate auvärava eest hoolitses Eke Tormis Pikk.

Tabelis vastavalt kolmandal ning neljandal kohal asuvate Harju JK Laagri ja Viimsi JK vaheline kohtumine kujunes oodatult põnevaks. Esimene poolaeg möödus küll väravateta, kuid teisel kolmveerandtunnil asus Harju juhtima, kui 67. minutil skooris Magnar Vainumäe. Viimsi vastas sellele aga juba järgmisel minutil, kui väravavõrku sahistas Ken-Marten Tammeveski. 74. minutil suutis Roman Sobtšenko Harju taas juhtima viia, Viimsile päästis 90. minuti väravaga viigipunkti Martin Jälle.

Kohtla-Järvel peetud kohtumises tuli FC Alliance’il koduväljakul tunnistada Flora U21 paremust. Flora võitis avapoolaja 1:0 ning lõi teisel veel kaks väravat, vastukaaluks jättis koduvõistkond teise poolaja alguses penalti realiseerimata. Lõppseis jäi 3:0 Flora duubelmeeskonna kasuks, väravate eest kandsid hoolt Gregor Rõivassepp, Sten Marten Viira ja Valter Vahemets.

17. vooru Soccernet TV otsemängus võõrustas FC Elva koduväljakul Viljandi JK Tulevikku. Johannes Metsmaa õnnetu omavärav viis Elva 45. minutil juhtima, 67. minutil duubeldas Karl Tammeorg nurgalöögi järgsest olukorrast koduvõistkonna edu. Rohkem väravaid mängus ei löödud ning Viljandi pidi koju sõitma 0:2 kaotusega.

Järgmised Esiliiga mängud leiavad aset 30. juunil.