29

04.2024

00:21

VIDEO | Esiliiga kaheksas voor tõi kaks viieväravalist võitu

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga kaheksanda vooru kohtumised. Viimsi JK võitis 5:0 Paide Linnameeskonna duubelvõistkonda, Harju JK Laagri alistas 5:0 FC Elva, Tallinna FCI Levadia U21 oli 4:3 parem FC Tallinnast, Tartu JK Welco võitis 3:0 JK Tallinna Kalevi ning JK Tabasalu jäi 2:0 peale Tallinna FC Flora U21 vastu.

Laupäeval kell 12.30 Viimsi staadionil alanud kohtumises haarasid võõrustajad Paide U21 vastu eduseisu juba neljandal minutil, kui skoori tegi Gregor Lehtmets. Viimsi mängu teisele väravale tegi Lehtmets eeltöö, kui tema söödu realiseeris Nevil Krimm, kes viis väljaku peremehed 2:0 juhtima. Poolaja lõpus oli Lehtmetsal suurepärane võimalus Viimsi 3:0 eduseisus vaheajale viia, kuid tema löök mõnelt meetrilt ebaõnnestus. Mis jäi tegemata esimese poolaja lõpus, sai tehtud teisel kolmveerandtunnil, kui 75. minuti karistuslöögist lõi Lehtmets oma mängu teise värava. Paide väravavaht Rando Isakarile sülle lennanud pall lipsas käte vahelt väravavõrku ning Viimsi läks kohtumist 3:0 juhtima. Viimasel veerandtunnil lõpetas Paide väravas veel kaks palli, kui esmalt vormistas Lehtmets 80. minutil kübaratriki ja 89. minutil sai Martin Mõttus kirja omavärava. 5:0 tulemusega saadud kolm punkti oli Viimsi teine järjestikune võit, Paide pidi vastu võtma kolmanda järjestikuse kaotuse.

Mängu tipphetked:

Samaaegselt nägi ka Laagri kunstmurustaadionil ühepoolset väravatesadu. Mängu alguses initsiatiivi hoidnud kodumeeskond Harju sahistas Elva väravavõrku esimest korda 29. minutil, kui Ander–Joosep Kose sai kirja oma hooaja kolmanda värava. Kolm minutit hiljem oli pall teist korda Elva väravas, kui vasakut äärt kasutades leiti karistusalast vaba mängijana Karel Eerme, kes lõi pöörde pealt palli Karl Kruusile püüdmatult Elva võrku. Mõni minut hiljem oli Eermel hea võimalus lüüa oma mängu teine tabamus, kuid siis ei tabanud Harju ründaja peaga korralikult palli. Teisel poolajal oli Kristjan Kriisil suurepärane šanss kodumeeskond penaltipunktilt 3:0 juhtima viia, kuid duellis Kruusiga jäi peale Elva väravavaht. Minut hiljem oli Elval võimalus kaotusseis minimaalseks vähendada, kuid Ruuben Jaagant ei kasutanud ära Harju oma karistusalas tehtud söödueksimust. Kaks minutit hiljem oli ohtlik olukord taas Elva värava all, mis lõppes ka väravaga, kui Kriisi eeltöö lõpetas vahetusest sekkunud Ander Sikk. 75. minutil sai Harju oma mängu teise 11 meetri karistuslöögi ning Kriisi ja Kruusi vastasseisus rullus lahti teine vaatus. Seekord oli parem Harju ründaja, kes tegi oma hooaja viienda väravaga mänguseisuks 4:0. Mängule pani võimsa punkti Joonas Beilmann, kes vormistas kauglöögist kohtumise lõppseisuks 5:0. Harju jätkab kaheksa vooru järel endiselt kaotuseta, olles kogunud viis võitu ja kolm viiki. Elvale oli tegemist hooaja kolmanda allajäämisega.

Esiliiga väravaterohke laupäeva lõpetasid Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil FC Tallinn ja Tallinna FCI Levadia U21. Lahtise iseloomuga mängu esimene värav sündis 39. minutil, kui Tallinna kapten Albert Taari söödu lükkas paarilt meetrilt väravasse Aleksandr Volkov. Poolajapausi eel suurendas Kirill Nesterov kodumeeskonna eduseisu kaheväravaliseks, kui kogenud kasutas ära Levadia väravavaht Dmitri Pjatajevi ebaõnnestunud väljatuleku. Teise poolaja alguses keerutas Henri Järvelaid palli karistuslöögist väravasse, vähendades Levadia kaotusseisu üheväravaliseks. 61. minutil oli Tallinna eduseis taas kaheväravaline, kui Levadia audisisseviske järel tehtud eksimusest lõi Volkov oma mängu teise ja hooaja kaheksanda värava. 65. minutil algas aga Levadia tagasitulek, kui Hubert Liiv lõi nurgalöögist kaotusseisu taas minimaalseks. Kuus minutit hiljem viigistas Maksim Gussev penaltipunktilt mänguseisu ning mängu esimesel üleminutil tõi Nikita Kondratski tabamus Levadiale kolm punkti. Levadia sai kirja hooaja neljanda võidu, Tallinn kolmanda kaotuse.

Pühapäeval algasid järelejäänud kaks kohtumist kell 12.30. JK Tallinna Kalev U21 mängis Sportland Arenal Tartu JK Welcoga. Külalised läksid mängu juhtima varakult juhtima, kui Marko Mägi lõi 9. minutil oma hooaja teise värava. 19. minutil oli mänguseis 2:0, kui Mihkel Penu löögitõrjele jõudis esimesena jaole Erki Mõttus, kes pani palli paarilt meetrilt väravasse. Neli minutit hiljem lõi Welco kolmanda värava Penu, kelle tabamus oli sarnane eelnevale. Seekord tabas Mõttus posti ning jätkuolukorras oli kiireim mees pallini Penu, kes esmalt tabas peaga latti ning seejärel rammis palli võrku. Juba esimese pooltunniga mängu saatuse otsustanud Welco sai Tallinnast kindla 3:0 võidu, mis tähendas neile hooaja viiendat kolme punkti. Kalev pidi vastu võtma hooaja neljanda kaotuse.

Tabasalu Arenal kohtusid samal ajal JK Tabasalu ning Tallinna FC Flora U21. Kodumeeskond läks mängu juhtima 8. minutil, kui Flora oma väljakupoolel tehtud pallikaotus päädis Peeter Kleini hooaja esimese väravaga. Kuigi ülejäänud poolajal oli üritavam pool Flora, siis väravat nende olukordadest ei sündinud. Teise poolaja alguses sähvatas taas Tabasalu, kui Art Albert Anepaio ja Raivo Saare kombinatsiooni tulemusena pääses löögile Sander Salei, kes tegi mänguseisuks 2:0. 72. minutil oli lähedal Flora mängu esimene värav, kui Tristan Pajo sai mööda Tabasalu väravavaht Kaupo Koortist. Väravasse teel olnud palli klaaris väravajoonelt Joel Kokla, hoides mänguseisu Tabasalu eduseisu kaheväravalisena. 2:0 tulemusega teenis Tabasalu oma hooaja esimese võidu, Flora pidi leppima hooaja kolmanda kaotusega.

Kaheksanda vooru järel on Esiliiga liider 18 punktiga endiselt Harju JK Laagri, kellele järgnevad 16 punktiga Tartu JK Welco ja 15 punktiga Tallinna FC Flora U21. Neljandal ja viiendal kohal on 11 punktiga Tallinna FCI Levadia U21 ja Viimsi JK. Kuuendal ja seitsmendal real on vastavalt FC Tallinn 11 ja FC Elva üheksa silmaga. Tabeli lõpus on Tallinna JK Kalev U21, JK Tabasalu ja Paide Linnameeskond U21, kes on kogunud vastavalt kuus, viis ja neli punkti.

Viimsi JK lõi kaheksandas voorus viis vastuseta väravat. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee