13

09.2023

21:49

Väikeste karikavõistluste võitjaks krooniti Saue JK

Täna, 13. septembril peeti A. Le Coq Arenal väikeste karikavõistluste finaalmäng, kus kohtusid Tallinna FC Zapoos ja Saue JK. Teise poolaja tabamuste toel võitis Saue mängu 2:0 ning tõstis teist korda ajaloos pea kohale võidukarika.

Mäng algas väga tasavägiselt ning avapoolajal kumbki meeskond sihile ei jõudnud: Saue valdas palli ja Zapoos proovis nõelata vasturünnakutega, ent kumbki tekkinud momente resultatiivselt lõpetada ei suutnud. Sarnaselt algas ka teine poolaeg, kuniks Saue 56. minutil juhtima asus: Zapoosi karistusalas tekkinud segaduse järel leidis Joosep Juha sööduga Aare Avila, kes saatis palli kauni kauglöögiga vastase puurilukule püüdmatult väravasse.

60. mänguminutitel hakkasid mõlemad meeskonnad mängutempot kasvatama: Saue soovis eduseisu kindlustada ning Zapoos viigiseisu taastada. Väga lubav Zapoosi rünnak leidis aset 66. minutil, kui kapten Hugo Rebane pääses väravavahiga silmitsi ning sai lausa kahel korral löögile, ent esimese tõrjus Saue puurilukk Kaspar Kotter ning teine katse läks üle raamide. Kolm minutit hiljem näitas rünnakul teravust Saue, kui avavärava autor Avila konksutas end kastis mitmest kaitsjast mööda ning pääses ka löögile, ent pall tabas posti. Zapoosi teine vägagi lubav moment sündis 77. minutil, kui mööda vasakut äärt karistusala lähistele purjetanud Mark-Rene Väljas lõpetas olukorra terava löögiga, ent Kotter tõrjus taas. Mängu lõppseisu otsustas üleminutitel Janar Pajo, kes mängis Zapoosi karistusalas hästi kokku Ott Ottise ja Rauno Nõmmikuga ning saatis seejärel palli võrku.

Väikeste karikavõistluste võitjaks krooniti Saue JK teist korda: 2018. aastal alistati finaalis Raasiku FC Joker 2:0, kusjuures ka toona sai jala valgeks tänase teise värava autor Janar Pajo.

A. Le Coq Arenal toimunud finaalmängule elas tribüünil kaasa 1374 pealtvaatajat, mis tähistab selle võistlussarja finaalide ajaloo suurimat publikunumbrit.