26

11.2023

17:33

Tipneri karikavõistluste põnevusmängude järel on selgunud 7 veerandfinalisti

Evald Tipneri karikavõistluste 1/8-finaalid on jõudnud lõpusirgele ning selgunud on pea kõik veerandfinalistid. Viimane kaheksa parima hulka kuuluv meeskond selgub 3. detsembril.

Täna, 26. novembril seljatas JK Tallinna Kalev kaotusseisu ning sammus FC Nõmme Unitedi vastu saadud 3:1 võidu toel veerandfinaali. Premium liiga uustulnuka viis 8. mänguminutil juhtima meeskonna kapten Jevgeni Demidov ning vaheajapausile mindi Nõmme Unitedi üheväravalises eduseisus. Kalev tuli aga teisele poolajale vastu uue hingamisega: 52. minutil tõi viigi tabloole Arseni Kovaltšuk ning lõpuminutitel tagasid meeskonnale 3:1 võidu Tristan Toomas Teeväli ja Aleksandr Šapovalovi tabamused.

Koha veerandfinaalis on taganud ka FC Kuressaare, kes alistas laupäeval, 25. novembril 4:2 Tallinna FC Flora duubemeeskonna. Mängu kuuest väravast viis sündisid avapoolajal: veerandtunni täitudes oli Kuressaare edu kolmeväravaline, 29. minutil avas Flora U21 väravate arve Ott Oskar Valdaru ning kolm minutit hiljem lõi Kuressaare neljanda värava Mattias Männilaan. Mängu viimane värav sündis teise poolaja teisel minutil, kui täpne oli Flora U21 äärepoolkaitsja Gregor Rõivassepp.

Sama skooriga pääses reedel, 24. novembril veerandfinaali ka Tallinna FCI Levadia, kes lõpetas Tartu JK Tammeka karikateekonna. Mängu asus seejuures esmalt juhtima Tammeka, kui 18. minutil oli täpne Ahmed Adebayo Basher, ent Robert Kirsi, Mihkel Ainsalu ja Mark Oliver Roosnupu tabamused tagasid Levadiale vaheajapausiks 3:1 eduseisu. Teisel poolajal lõi kumbki meeskond ühe värava, mis tähendas, et 4:2 võidu sai kirja FCI Levadia.

24. novembril kohtusid 1/8-finaalis ka Paide Linnameeskond ja JK Tallinna Kalev U21 ning ülekaaluka 4:0 võidu sai kirja Paide. Võidumeeskonna skoori avas 11. minutil Abdul Razak Yusif ning 15. minutiks oli seis 3:0, sest 12. minutil jõudis pall väravasse Kalev U21 omaväravana ning kolm minutit hiljem realiseeris penalti Robi Saarma. 4:0 lõppseisu tõi 65. mänguminutil tabloole Dimitri Jeppihini tabamus.

Lisaks JK Tallinna Kalevile, FC Kuressaarele, Tallinna FCI Levadiale ja Paide Linnameeskonnale on veerandfinaalis koha taganud veel kolm meeskonda. Esiliigas teise koha teeninud ja peagi Premium liiga üleminekumänge pidav Viimsi JK lülitas 1:0 võiduga konkurentsist karikakaitsja JK Narva Transi, Läänemaa JK võttis 9:1 võidu Aruküla FC Vigri üle ning Nõmme Kalju FC alistas 3:1 Harju JK Laagri.

Tipneri karikavõistluste viimane veerandfinalist selgub 3. detsembril, kui vastamisi lähevad Tallinna FC Flora ja FC Elva.

Pildil karikavõistluste 1/8-finaalis Levadia neljanda värava löönud 15-aastane ründaja Maksimilian Skvortsov. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee