23

08.2022

16:40

Tammeka U21 sai üle pika aja võidulainele, Tabasalu pidi tulises mängus leppima viigipunktiga

Esiliiga B 24. mänguvoorus peeti viis kohtumist. Tartu JK Tammeka U21 sai üle pika aja kätte võidu Nõmme Kalju FC U21 üle.

Tammeka U21 suutis võõrsil pärast neljamängulist kaotusteseeiat Kalju U21 vastu võidulainele naasta. Tammeka noorte grusiinist täiendus Akaki Gvineria viis tartlased 25. minutil 1:0 juhtima, kuid 63. minutil suutis Kaur Georg Maksimovski viigiseisu jalule seada. Kaks väravat mängu lõpus Kevin Burovilt ja Lui Henri Kiidjärvelt tõid Tammekale võõrsilt magusa 3:1 võidu.

Tabeli viimaste lahingus kohtusid Raplamaa JK ja Läänemaa JKKuigi tabeli viimasel kohal paiknev Raplamaa suutis 8. minutil mängu juhtima minna ja poolajani eduseisu hoida, toimus neil teisel poolajal täielik lagunemine. Martin Salfi neli väravat ja üks tabamus Hargo Liivingu poolt tegid lõppseisuks 5:1 Läänemaa kasuks.

Vooru kõige tulisem kohtumine leidis aset Tartus, kui Annelinna kunstmurustaadionile sõitis Tartu JK Welcole külla JK Tabasalu. Mäng algas kodumeeskonna jaoks väga hästi, kui 4. minutil viis Mark William Mugra Welco juhtima. Peeter Kleini ja Tristan Pajo väravatest suutis Tabasalu aga mänguseisu enda kasuks pöörata ning Welco jaoks läksid asjad eriti keeruliseks 68. minutil, kui teise kollase kaardi teenis nende keskväljamees Joonas Luts. Mängu viimasel üleminutil teenis enda kastis tehtud vea eest teise kollase kaardi ka Tabasalu poolkaitsja Oskar Hõim, mis tagas Welcole ka penalti. Selle realiseeris Tauno Tekko, mis tegi lõppseisuks 2:2.

Tallinna JK Legion U21 ei saanud koduväljakul vastu FC Tallinna võimsale ründetegevusele. Mihhail Jumankini, Maksim Kalimullini ja Tihhon Šišovi väravatest oli FC Tallinn poolajaks 4:0 eduseisus. Teisel poolajal lisati veel ning Legion U21 sai kirja ka auvärava, kui täpne oli Nikita Kondratski, ent lõppseisuks jäi 8:1 FC Tallinna kasuks.

Kahe Kalevi nime kandva klubi omavahelises kohtumises lepiti 1:1 viiki. JK Tallinna Kalev U21 läks mängu küll 18. minutil Taavi Jürisoo väravast juhtima ning eduseisu suudeti hoida pikalt, kuid FA Tartu Kalev sai siiski koduväljakult 77. minuti Martin Aasmäe väravast viigipunkti kätte.