07

07.2023

15:45

Tallinna Kalevi 500. kõrgliigamängu vastaseks on Kuressaare

JK Tallinna Kalev mängib laupäeval, 8. juulil oma kõrgliiga 500. kohtumise, kui vastamisi minnakse FC Kuressaarega.

Liigatabelis hetkel kolmandal kohal paikneval 2002. aastal taasasutatud Tallinna Kalevil on käsil üheteistkümnes hooaeg Premium liigas, ent ajalugu ulatub tagasi palju pikemasse aega. Oma esimese ametliku mängu pidas Kalev kõrgliigas 1921. aasta 2. oktoobril, kui toonase nimega Tallinna Kalev ESS kohtus Tallinna VS Spordiga ning mäng lõppes seisul 1:1. Mäng on erakordne, sest pärast normaalaja lõppu mängiti 30-minutiline lisaaeg, mis väravaid ei toonud. Võitja selgitamiseks jätkati mängimist esimese väravani, kuid 130. minutil katkestati kohtumine liigse pimeduse tõttu. Mängule järgnes korduskohtumine, mille Tallinna Kalev ESS kaotas 0:3.

Klubi ajaloo esimese värava lõi maratonmängu 68. minutil Alfred Prunn (aastast 1931 Alfred Tammiko). Täiskoosseis kohtumisest puudub, kuid ajaloolased on tuvastanud sellest kaheksa kalevlase osavõtu: Alfred Prunn-Tammiko, August Lass, Arnold Pihlak, Hugo Eugen Väli, Harald Kaarmann-Kaarma, Eduard Ellmann-Eelma, Herbert Friedrich Dunkel, Helmuth "Emmu" Põder.

Tallinna Kalevil on käimas klubi ajaloo 29. hooaeg Eesti kõrgliigas. Seni peetud 499 mänguga on Kalev teeninud liigas 129 võitu, 79 viiki ning 291 kaotust. Toimunud kohtumistes on löödud 603 väravat ja lastud endale lüüa 1121, punkte on kõigi mängude peale kogutud 466.

FC Kuressaarega on Kalev kohtunud sel hooajal kaks korda – esimeses omavahelise kohtumises tuli Kalevil vastu võtta praeguse hooaja suurim kaotus, kui Kuressaare võitis mängu tulemusega 3:0. Teises kohtumises pöörasid kalevlased võõrsil kaotuse võiduks alistades Kuressaare 2:1. Sellega murti Kalevi toonane kuuemänguline võiduta seeria FC Kuressaare vastu, mis pärines 2020. aasta kolmanda ringi kohtumisest. Laupäevase võidu korral lõpetab Kalev võitudeta seeria kodumängudes ning haarab üle nelja aasta taas kaks võitu järjest Kuressaare vastu.

Avavile Tallinna Kalevi ja Kuressaare vahelisele kohtumisele antakse laupäeval, 8. juulil kell 19.30 Kadrioru staadionil.