20

05.2024

11:17

Tabasalu seljatas kolmeväravalise kaotusseisu ja viigistas Araratiga, võidu teenisid Tammeka ja Viimsi

Möödunud laupäeval, 18. mail mängiti naiste Meistriliigas kolm 7. vooru kohtumist. Voor oli edukas Tartu Tammekale ja Viimsile. Viigipunktiga lahkusid väljakult Tallinna Ararat ja Tabasalu.

Tartu JK Tammeka teenis võõrsil 3:2 võidu JK Tallinna Kalevi üle ning kerkis liigatabelis viiendalt positsioonilt kolmandale. Juba kohtumise 8. minutiks oli Tammeka teeninud kaheväravalise eduseisu: täpsust näitasid Liisa Merisalu ja Marie Kiivit. 31. minutil lõi Kari-Ann Valgeväli Kalevi eest ühe tabamuse tagasi, ent esimese poolaja viimasel minutil taastas Merisalu naiskonna kaheväravalise edu. Teisel poolajal teenis Kalev penaltilöögi, mille realiseeris Vanessa Grutop. Kuigi Kalevil õnnestus kohtumises kahel korral Tammekale kannule rebida, tuli lõpuvile kõlades tunnistada vastase paremust. Liigatabelis tõusis Tammeka kolmandale kohale, olles seitsme vooruga kogunud 12 punkti, Kalev seevastu langes kolmandalt realt viiendale, jäädes Tammekast kahe silma kaugusele.

Viimsi JK alistas kodumurul Põlva FC Lootose naiskonna tulemusega 2:0. Mõlemad väravad löödi kohtumise teisel poolajal, kui võrgu panid sahisema Liis Getter Saar ja Gerli Israel. Viimsi on sel hooajal kogunud kolm võitu ning teenitud üheksa punkti paigutavad nad kuuendale reale, lähim jälitatav on naiskonnast punkti kaugusel. Lootosel on vastu näidata üks viigitulemus, millega naiskond asetseb tabeli viimasel ehk kaheksandal positsioonil.

Laupäevase ainsa viigitulemusega (3:3) leppisid Tallinna FC Ararat ja JK Tabasalu. Araratil õnnestus juba esimesel poolajal kolmeväravaline eduseis haarata, kui värava said kirja Darina Kudjavnina, Jelizaveta Južaninova ja Luiza Ghazaryan. 44. minutil lõi Tabasalu eest ühe värava tagasi Anne-Grethe Pajuviidik ning vaheajale läksid naiskonnad seisul 3:1. Tabasalu tegi normaalaja viimase kuue minutiga tugeva lõpuspurdi, kui kohtumine viigistati 3:3. Penaltipunktilt näitas täpsust Mia-Lisette Sarapik ning viigitabamuse vormistas Anette Salei. Tabasalu jaoks oli tegemist hooaja teise viigitulemusega, selle kõrval on naiskonnal ette näidata kolm võitu – teenitud 11 punkti paigutavad nad liigatabeli neljandal reale. Ararat teenis ühe võidutulemuse kõrvale oma esimese viigi ning nelja punktiga asetseb naiskond tabeli seitsmendal kohal.

Tallinna FC Flora ja Saku Sporting mängivad oma 7. vooru kohtumise pärast koondisepausi, 4. juunil.

Pildil Veronika Asatryan (Tallinna FC Ararat) ja Keidy Pööra (JK Tabasalu). Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee