26

02.2017

15:28

Superkarikas kuulub tänavu FCI Tallinnale

Sportland Arenal toimunud Superkarikafinaalis triumfeeris mullune Premium liiga võitja FCI Tallinn, kes oli 5:0 üle valitsevast karikavõitjast Tallinna FC Florast.

FCI asus matši juhtima 18. minutil, kui Sergey Tumasyan tsenderdas paremalt äärelt karistuslöögist palli kasti ning Vladimir Avilov mänguvahendi kauni löögiga väravasse suunas. Lasnamäe meeskond kahekordistas oma edu viis minutit hiljem, kui Vladimir Voskoboinikovi söödust oli täpne Roman Sobtšenko. Poolaja lõpus tekkis veel hea võimalus Floral, kuid Märten Kuusk tabas esmalt posti ning tagasi põrkunud palli ei suutnud Mihkel Ainsalu väravasse toimetada, kui pall väravajoonelt puhtaks löödi.

55. minutil asus FCI matši juhtima 3:0, kui Aleksandr Kulinitši sööt leidis värava alt üles tähelepanuta jäetud Tumasyani, kes palli Richard Alandi seljataha lõi. Mängu lõpus lõi kaks väravat vahetusest sekkunud Albert Prosa, kelle 84. ja 86. minuti tabamustest võitis FCI lõpuks mängu tulemusega 5:0.

FCI Tallinna jaoks oli tegu klubi ajaloo esimese Superkarikavõiduga.