28

10.2017

18:17

Saalijalgpalli Superkarika võitis SK Augur Enemat

Saalijalgpalli Superkarika võitis Tallinna SK Augur Enemat, kes alistas Narva Spordikeskuses pärast 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaega penaltiseerias Narva United FC.

Kohtumise neljandal minutil on Narva lähedal omaväravale, kui pall põrkus värava ees ohtlikult vastu Sergei Aleksandrovit ja sealt võttis veel põrke väravavahist Valeri Smelkovist, kuid Unitedi õnneks pall siiski väravasse ei läinud.

Seitsmendal minutil ohustas Aleksandr Gluhno Auguri väravat, kuid puurilukk Nikolai Pulkkinen oli ülesannete kõrgusel ja tegi esipostis tõrje. Järgnenud nurgalöögist pääses löögile Aleksandrov, kuid pall raami ei jõudnud.

Seejärel oli Auguri kord vastase väravat ohustada – Marten Saarlas pääses väravavahiga silmitsi, kuid välja tulnud Smelkov suutis hea tõrje teha. Narva siiski liigselt kaitsesse ei langenud ja meeskonnal tekkis omakorda võimalusi, kuid lühikese aja jooksul suutis Auguri kaitsja ja seejärel väravavaht nende üritused nurjata.

Augur läks juhtima üheksandal minutil, kui vasakule äärele tulnud söödu realiseeris Andrei Antonov, kes lõi mänguvahendi täpselt tagumisse nurka postist sisse. Kolm minutit hiljem oli Antonov lähedal ka oma teisele tabamusele, kui õnneliku põrke järel pall temani jõudis, kuid siis suutis Smelkov tema soorituse väravast eemal hoida.

Järgmisena oli Narva kord oma mängu peale suruda. Vitaly Kutuzov lõi tugeva löögi vastase värava suunas, kuid Pulkkinen jäi oma positsioonile ja tõrjus üsna keskele tulnud palli ära. Energiliselt sekkus mängu ka Renat Osmanov, kes sai löögile, kuid rikošetist läks pall vaid nurgalöögiks.

Seejärel oli mitmeid võimalusi Auguril, kui prooviti vastast üle mängida karistuslöögist, vasakult ja paremat, siis Narvat teistkordselt avapoolajal üle mängida ei suudetud. Hoopis Narval olid poolaja lõpus paremad võimalused, kuid esmalt tabas Aleksandrov latti. Siis oli Narva veelkord lähedal viigiväravale, kuid Gluhno ei ulatanud tagumises postis Osmanovi sööduni, kui vastaste kaitsjad ja väravavaht olid juba üle mängitud. Poolaja viimane võimalus kuulus aga Augurile, kuid Antonovi löögi suutis Smelkov tõrjuda.

Teise poolaja algus oli rahulik ning kumbki meeskond väravale väga lähedale ei jõudnud. Auguri kapten Ian-Erik Valge pääses nurgalöögi järel löögile, kuid Smelkov suutis tema soorituse tõrjuda. Siis oli võimalus Narval, aga Roman Vedehhov löök võttis rikošeti ja lendas väravast mööda. Seejärel oli taas ärev moment Auguri värava all, kui Andrei Panteleevi sööt paremalt äärelt veeres väravajoone ja väravavahi Pulkkineni vahelt läbi. Pulkkinenil oli teisel poolajal küll vähem tööd, kuid Sergey Šilkov soorituseks minut hiljem oli ta valmis.

Kui seejärel korra Narva mäng lagunes, siis suutis koduväljakul mänginud United end siiski kokku võtta. Korra suutis Pulkkinen Šilkovi löögi tõrjuda, järgnenud olukorras näitas head kaitsetööd Auguri mängija Indrek Rist. Seejärel olid võimalused nii Kutuzovil kui ka Aleksandrovil, kuid väravalukku lahti ei suudetud murda.

Kui lõpuni jäi 2.56 võttis Narva aja maha ning jätkati lendava väravavahiga. Taktika kandis vilja 1.15 enne normaalaja lõppu, kui paremalt äärelt jõudis sööt värava alla, Kutuzov lükkas selle efetkselt edasi ning lendav väravavaht Panteleev lükkas palli võrku. Rohkem väravaid normaalajal ei nähtud ning mäng läks lisaajale.

Lisaajal oli üritavamaks pooleks Narva. Kuigi esimesel viiel minutil oli neil võimalusi vähem, siis lisaaja lõpus oldi korduvalt lähedal võiduväravale. Standardolukorra järgselt sai löögile Kutuzov, kuid tema sooritus maandus Auguri postis. Kahel korral sai ohtlikult löögile veel Panteleev ning korra Šilkov, kuid täpsusest jäi vajaka. Narval tekkis veel suurepärane võimalus lüüa otsustavatel momentidel võiduvärav, kuid 3-2 ülekaalu ei suudetud pärast Auguri pallikaotust kontrarünnakul realiseerida ning superkarikavõitja selgus penaltiseerias.

Mõlema meeskonna jaoks algas penaltiseeria ebaõnnestunult, kui esimesena lööma läinud Robert Veskimäe (Augur) ega ka Panteleev ei suutnud oma penalteid realiseerida. Esimesena tabas Augur, kui Indrek Rist mänguvahendi kindlalt Smelkovi seljataha lõi. Seejärel lõi Andrei Gornev posti ning Aleksandr Starodubi täpne penalti andis Augurile penaltiseerias 2:0 võidu.