15

12.2023

11:56

Saalijalgpalli karikavõistluste viimane veerandfinalist on Jõgeva Wolves

Neljapäeval, 14. detsembril toimus saalijalgpalli karikavõistluste viimane 1/8-finaalkohtumine, kui omavahel läksid vastamisi FC Jõgeva Wolves ja FC Otepää. Pääsu veerandfinaali tagas endale lisaaja järel Wolves, kes alistas vastase tulemusega 6:5.

Kohtumise normaalajal mängis Wolves maha oma kolmeväravalise edu ning meeskonnad lõpetasid 4:4 viigiga. Lisaajal edu taastanud Wolves suutis vastasest üle olla ning pääses edasi minimaalse 6:5 võiduga. Wolvesi eest olid täpsed Margus Rosin, Brein Agu, Mihkel Kaasik ja Lauri-Robert Indus. Otepää väravate eest kandsid hoolt Gen Alev, Sten Teemant, Tormi Säärits, Hardi Häelme ja Alari Mark.

4:4 viigiseisult läksid lisaajale ka esimeses 1/8-finaalis kohtunud Rummu Dünamo ja Saku Sporting. Dünamo oli kohtumise juhtrollis viimase normaalaja minutini, kuid Rauno Tutki tabamus neli sekundit enne lõpuvilet saatis meeskonnad lisaajale, millest väljus edukalt Sporting – taskus 6:5 võit ja pääse veerandfinaali. Dünamo eest skoorisid Stanislav Hmeljov, Dmitri Sui, Emil Butkevitšus ja Kermo Muraveiski. Võitjameeskonnas said jala valgeks Tutk, Ardi Bogdanov, Carl Kalju, Madis Nurmik, Sten Mattias Oksaar ja Jaan-Kristjan Kaalma.

1/8-finaalide suureskoorilisemad võidud said kirja Sillamäe FC NPM Silmet II ja Tallinna FC Bunker Partner. Silmeti duubelmeeskond võõrustas koduväljakul FC Äksi Wolvesi, kelle võrku sahistati 11 vastuseta korral. Kolme tabamusega oli täpne Andrei Gaidai, kahega Maksim Sidorov ja ühe lisasid Anton Sirotkin, Grigori Bõstrov, Ilja Šmigelski, Igor Pavlov, Mihhail Kulik ja Artem Andreev.

Tallinna Bunker Partnerile sõitis külla AFC Eyjafjallajökull feat. Maccabi, kohtumine lõppes Bunkeri 13:2 paremusega. Kohtumine otsustati juba esimesel poolajal, kui vaheajale mingi seisul 7:2, Eyjafjallajökull feat. Maccabi meeskonna väravate eest kandsid hoolt Semen Turok ja David Šterenberg. Kohtumise suurim väravakütt oli viie tabamusega Denis Vnukov, kaks lisas Bunkeri saldosse Igor Vassiljev, ühe korra olid resultatiivsed Mark Ivanov, Marek Naal, Albert Taal ja Jevgeni Skamnitski.

Ka Kopli City FC sahistas FC Piratese võistkonna võrku lausa 19 korral, kuid mängu tulemus tühistati, kuna Piratese koosseisus osalesid mänguõigust mitteomavad mängijad.

Sillamäe FC NPM Silmet ja Tartu vald Ravens Futsali kohtumine lõppes seisul 8:1. Ravens Futsali auvärava eest kandis hoolt Rustam Tadzhybaiev. Silmeti eest skooris kolmel korral Yurii Kidanov, kahel korral Stanislav Gussev ja ühel korral Daniil Dikopavlenko, kaks tabamust sai Silmet kirja Ravensi omaväravatest.

Kaheksa palli saatis vastase võrku ka Jõhvi FC Phoenix, kes võttis 8:5 võidu Raasiku FC Jokeri üle. Phoenix haaras neljaväravalise edu juba esimese viie minutiga, kuid Joker lõi kaks tagasi ning vähendas vaheajaks vahe kolmele. Kuigi teisel poolajal panid mõlemad meeskonnad käiku juurde, suutis ühemehelises ülekaalus Phoenix oma edu säilitada lõpuvileni. Võitjameeskonna väravate eest kandsid hoolt Nikolai Martšuk, Artur Salmus, Ivan Radionov, Nikita Volkov, Matvei Minajev ja Deniss Vender. Raasiku eest skoorisid Marko Nahkor, Aleksandr Bardovski, Andre Ilves, Egert Otsalt ja Oskar Karu.

Ainus kõrgliigaklubide omavaheline mõõduvõtt toimus Narva spordikeskuses, kus Narva United FC jäi 1:4 alla Viimsi FC SMSrahale. Esimese kaheksa minutiga olid Viimsi eest täpsed Ervin Stüf, Artur Bõstrov ja Nikita Dronov. Enne vaheajale minekut hoolitses Narva auvärva eest Sergei Aleksandrov. Teisel poolajal otsustas Viimsi poolt lõppseisu ning kindla edasipääsu Vitalii Katerynin.

Saalijalgpalli karikavõistluste veerandfinaalid:

Kopli City FC (EL) – Silmet FC NPM Silmet II (EL)
Jõhvi FC Phoenix (CSL) – FC Jõgeva Wolves (CSL)
Tallinna FC Bunker Partner (CSL) – Saku Sporting (EL)
Viimsi FC Smsraha (CSL) – Silmet FC NPM Silmet (CSL)

Saalijalgpalli karikavõistluste veerandfinaalide esialgne toimumisaeg on 17. jaanuar, ent lõplikud mänguajad selguvad võistkondade kokkuleppel. Täpsemad mänguajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.