26

10.2023

15:32

Naiste karikavõistlustel selgus viimane veerandfinalist

Naiste karikavõistlustel peeti kolmapäeval, 25. oktoobril viimane 1/8-finaalkohtumine, kui pääsu kaheksa parima sekka tagas Tallinna FC Flora duubelnaiskond.

Igapäevaselt naiste Esiliigas võistleva Flora II ja Meistriliiga naiskonna Põlva FC Lootose vahelise otsustava kohtumise võitsid tallinlased seisuga 2:0. Mõlemad väravad löödi teisel poolajal ning nende eest kandis kaheminutilise vahega hoolt Simona Põlismäe, kes sai esmalt jala valgeks 67. ning seejärel 69. mänguminutil. Võõrsil teenitud võiduga tagas Flora duubelnaiskond koha veerandfinaalis, mullu piirduti karikavõistlustel 1/16-finaaliga.

Flora II kõrval on 1/8-finaalis edu saatnud kolme Meistriliiga võistkonda. Viimsi JK alistas septembri lõpus 5:1 FC Elva, Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskond oli 2:1 üle JK Tallinna Kalevi duubelnaiskonnast ning Tartu JK Tammeka pääses Lasnamäe FC Ajaxi loobumise tõttu kaheksa parima hulka ilma mänguta. Alates veerandfinaalidest alustab karikasarjas mängimist ka möödunud hooaja Meistriliiga esinelik Tallinna FC Flora, Saku Sporting, JK Tallinna Kalev ja JK Tabasalu.

Naiste karikavõistluste veerandfinaalid on planeeritud toimuma 2024. aasta aprillikuus.