31

10.2022

16:26

Naiste Esiliiga võitis Lasnamäe FC Ajax

Naiste Esiliigas peeti pühapäeval, 30. oktoobril viimase vooru kohtumisi, mille järel tõstis liiga võidukarika pea kohale Lasnamäe FC Ajaxi naiskond.

Ajaxi arvele jäi 20 vooru pikkusel hooajal 13 võitu, kolm viiki ja neli kaotust. Üks viikidest sündiski hooaja viimases mängus, kui vastamisi mindi kolmanda koha teeninud JK Tallinna Kalevi duubelnaiskonnaga. 2:2 seisuga lõppenud kohtumises löödi kummalisel kombel kõik neli väravat viieminutilise perioodi vältel: 21. minutil viis Ajaxi juhtima Naida Imanova, seejärel tõid Kalevi eduseisu tabloole Sandra-Henrica Saul ja Marian Jaarman ning 26. minutiks oli seis viigis, kui täpne oli Anželika Jotkina.

Naiste Esiliigas oma debüüthooajal hõbemedalid teeninud Viimsi JK lõpetas hooaja 3:1 võiduga Jõhvi Phoenix ja JK Narva Transi ühendnaiskonna üle, kes lõpetas hooaja neljandal kohal. Liiga teine koht annab Viimsile võimaluse mängida naiste Meistriliiga üleminekumänge, kus on vastaseks Põlva FC Lootos. Lisaks eelmainitud neljale naiskonnale lõpetas tabeli ülemises pooles ka FC Kuressaare, kes teenis viienda koha.

Liiga võitja Ajax teenis õiguse tõusta 2023. aastaks Meistriliigasse, teise koha saavutanud Viimsi mängib üleminekumänge Meistriliigas seitsmendal kohal lõpetanud Põlva FC Lootose vastu. Meistriliiga naiskondade duubelvõistkonnad kõrgemale tõusmisele ja üleminekumängudele ei konkureerinud.

Naiste Esiliiga kuues koht kuulub Tallinna FC Flora duubelnaiskonnale. Neile järgnevad Tartu JK Tammeka II, Saku Sporting II ning viimase koha teenis Rakvere JK Tarvas.

Liiga suurimaks väravakütiks osutus tänavu 15. sünnipäeva tähistanud Ajaxi mängija Anželika Jotkina, kes lõi hooaja peale 31 väravat. Teise koha teenis 24 väravaga Kaili Lilles ning esikolmikusse kuulus 17 tabamusega ka Kätrin Välba.