21

10.2023

17:16

Meeste neljanda liiga karika tõstis Kristiine JK

Eesti meeste neljandas liigas on selgunud tänavune võitja: kahe piirkonna liidrite finaalis teenis üldvõidu Kristiine JK.

Täna, 21. oktoobril Wismari jalgpallistaadionil peetud finaalis läksid vastamisi põhja/ida piirkonna parim Kristiine JK ja põhja/lääne piirkonna liider Tabasalu Ulasabat C.F. II. Mäng lõppes Kristiine 3:0 võiduga: avapoolaja üleminutitel avas skoori Tauri Leppik, kes lisas 50. minutil ka teise ning lõppseisu vormistas 80. minutil Jesper Talviste.

Kristiine JK sai põhihooajal kirja 18 võitu ja 2 kaotust ning teenis kokku 54 punkti. Lähim jälitaja oli Aruküla FC Vigri, kelle arvele kogunes hooaja vältel 42 punkti ning 36 punktiga mahtus esikolmikusse ka Tallinna FC Eston Villa II. Neile järgnesid FC Kose II (30 p.), Tallinna FC Maksatransport II (28 p.), FC Tallinna Gorillad (27 p.), Tallinna FC Soccernet (24 p.), Püssi SK ja Kohtla-Järve FC Järve ÜM (21 p.) ja FC Toompea (20 p.). Tabeli eelviimasel, 10. real lõpetas 18 punktiga hooaja Põhja-Tallinna JK Volta II ja JK Arsenal ÜM ning viimasele kohale paigutus 15 punkti teeninud Kohila Püsivus.

Põhja/lääne piirkonna võitnud Tabasalu Ulasabat C.F. II teenis põhihooaja lõpuks 47 punkti, neile järgnes 42 punktiga Märjamaa Kompanii ning kolmanda koha teenis 40 punktiga FCP Pärnu. Esikolmikule järgnesid mullune neljanda liiga üldvõitja Saue JK II (37 p.), Tallinna FC EstHam United (29 p.), Tallinna JK Jalgpallihaigla (28 p.), Tallinna FC Reaal (26 p.), FC Tallinna Wolves (22 p.) ning Vändra JK Vaprus II ja FC Lelle ÜM (16 p.). Kümnenda koha teenis Rumori Calcio II, kelle arvele jäi 7 punkti, viimasele reale paigutus Tallinna JK Piraaja II.

Liiga suurim väravakütt Kristjan Rattasepp tuleb üldvõitja Kristiine JK ridadest: kokku lõi ta hooaja vältel 30 väravat. Põhja/lääne piirkonnas jagavad esikohta Jako Kanter (Tallinna FC EstHam United) ja Markus Soodla (Tallinna JK Jalgpallihaigla): mõlemad panid väravavõrgud sahisema 18 korral.