21

08.2011

07:25

Kuressaare kinkis Ajaxile järjekordse punkti

Meistriliiga 25. voorus ei suutnud FC Kuressaare kuidagi tekkinud võimalusi väravateks realiseerida ning koduplatsil kingiti 0:0 viigiga Lasnamäe Ajaxile hooaja neljas punkt.

Saaremaale külla sõitnud Ajax on tänavu Meistriliigas kogunud nukrad neli viigipunkti, millest koguni kolm on võetud FC Kuressaare vastu – hooaja alguses viigistati talvisel Sportland Arenal 1:1, suve keskel Lasnamäel 2:2 ning sel korral Saaremaal väravaid ei löödudki.

"Oli näha, et liigne võidukohustus pani meile pinge peale, millest tuli palju lihtsaid eksimusi," selgitas mängujärgselt FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi lisades, et sellele vaatamata tekitasid tema hoolealused palju väravavõimalusi ning üritasid lõpuvileni võidupunkte päästa.

Matši esimeste ohtlikumate olukordade eest hoolitsesid ehk veidi ootamatult külalisvõistkonna pallurid – esmalt pääses Andrei Struzkin Šamil Mussajevi söödust vabalt saarlaste trahvikastis tegutsema, kuid Riido Reiman oli viimasel hetkel mees omal kohal. Viis minutit hiljem oli  taaskord väravavaht Kuressaare päästjaks, tõrjudes Juri Gaidajenko lähilöögi.

Avapoolaja lõpp kuulus siiski juba kodumeeskonnale ning Ajaxi pallurid pidid vaid õnne tänama, et puhkama viigiseisul mindi. Esmalt ei suutnud Aleksandr Kirpu palli trahvikastist kuidagi minema lüüa, kuid Andre Ilvese löögile sai käed ette väravavaht Aleksandr Boldõrev. Poolaja päris viimasel minutil testis aga puurivahi valmisolekut Märten Pajunurm, kelle keskjoonelt teele saadetud pealelöök kipri näppudest väravalatti lendas.

Kui teisel poolajal andsid võõrustajad Ajaxile sõnaõigust veel vaid üheks šansiks, – kauglöögi tõrjumisel oli väravavaht Reiman ebakindel ning pall põrkas värava ette spurtinud Ajaxi ründajale, kes selle küljevõrku saatis – siis ka saarlased ei suutnud oma lugematuid väravavõimalusi korralikult viimistleda.

Kuldseim šanss skoor avada tekkis vahetusest sekkunud Elari Valmasel, kes trahvikastis Martti Pukilt söödu saanuna seitsmelt meetrilt täiesti vabalt palli üle värava saatis. Mängu edenedes said lisaks Valmasele ja Pukile veel õnne proovida ka Margus Rajaver ja Märt Kluge, ent tulutult.

Mornide nägudega väljakult lahkunud saarlaste juhendaja Sergei Zamogilnõi kinnitusel ei jää lõpputulemusega rahule ei tema ega ka mängijad ja sõnas, et olukorraga tuleb hetkel leppida ning nüüd vaid rahulikult edasi minna.

20. augustil kell 17:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - LASNAMÄE FC AJAX  0:0 (0:0)
Väravad
:
Hoiatused: 38. Märten Pajunurm, 90. Märt Kluge - 16. Aleksandr Kirpu

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 22-Azarov (46. 25-Viira), 4-Kluge, 26-Kivi, 8-Pajunurm, 23-Luup, 3-Saar, 14-Jäger (69. 20-Margus Rajaver), 9-Pukk, 2-Lõppe (50. 39-Valmas), 10-A. Ilves.
Varus: 11-Randmann, 25-Viira, 20-Margus Rajaver, 39-Valmas, 13-Rauno Reiman, 19-Hiiuväin.

FC Ajax: 16-Boldõrev, 3-A. Kirpu, 2-Kovtun, 21-Ljahhovetski, 19-Mussajev, 22-Papichyts, 15-J. Romanov, 17-Dugan (89. 8-Jarjomenko), 11-Starodub, 18-Struzkin, 9-Gaidajenko.
Varus: 8-Jarjomeko, 10-Tasso, 1-Mamutov.

Mänguolud: +20, vahelduv pilvisus; muruväljak rahuldavas seisukorras.