30

04.2011

18:55

Kuressaare hävis esimeses päris kodumängus Levadiale

FC Kuressaare pidi esimeses päris kodumängus Saaremaa pealinnas tunnistama Tallinna FC Levadia 1:5 paremust.

Saarlased jäid kaotusseisu juba 4. minutil, kui vasakult äärelt tulnud tsenderduse realiseeris peaga Vitali Leitan. 32. minutil kordus sama stsenaarium, kuid pall anti paremalt ja värava lööjaks Taijo Teniste.

220-pealise publiku ees mänginud Kuressaare sellest aga ei murdunud ning lõi seitse minutit hiljem ühe tagasi. Elari Valmas röövis Levadia tagasisöödu, tõmbas väravavaht Roman Smiškost mööda ning saatis palli terava nurga alt tühja väravasse.

Kaks minutit varem oli saarlaste peatreener Sergei Zamogilnõi väljakule toonud Andre Ilvese ja läinud viiemeheliselt kaitseliinilt üle neljasele. See muutis võõrsutajad ka oluliselt aktiivsemaks.

Kuressaaret jätkus aga vaid 56. minutini, kui Aleksandr Volodin lõi 3:1 Levadiale. 63. minutil tegi sama mees 4:1 ja 78. minutil Nikita Koljajev juba 5:1. Must päev oli võõrustajate väravas seisnud Priit Pikkeril, kes oli Levadia löökide pareerimisel suurtes raskustes.

“Tegemist oli meie esimese murumänguga. Muru väga hea polnud ja nii oli mäng üsna võitluslik,” sõnas väravaautor Taijo Teniste. “Suutsime vastased siiski surve alla panna ja neid väsitada. Minu meelest polnud võitjas kahtlustki. Kui me 3:1 lõime, oli võit juba kindel.”

Kuressaare kapteni Martti Puki sõnul võttis Levadia seekord jõuga oma, pannes oma kogemused ja oskused eeldatavalt nõrgema vastu selgelt maksma.

“Kõik meie eksimused karistati ära. Neil oli 7 või 8 pealelööki, millest viis läks sisse,” kahetses Pukk. “Esimese poolaja lõpus mängisime hästi ja teise alguses samuti. Kuni kolmanda väravani olime mängus sees, kuid äärelt anti keskele praaksööt ning tuleb tunnistada, et ka väravavahil polnud täna parim päev.”

Puki sõnul ei jää ta Kuressaare esimese ringi tulemustega rahule, sest kahe viigi kõrval ei ole ühtegi võitu. “Lootsime saada paar võitu sinna kõrvale ning viikide asemele hoopis võita. Kolm mängu oleme kaotanud vaid ühe väravaga,” ütles Pukk. “Täna ja Narva vastu ei paistnud midagi, aga Paidelt saime ka paraku suure kaotuse.”

Võit tõstis Levadia avaringi lõpuks liider Florast vaid ühe punkti kaugusele. Kuressaare hoiab kahe punktiga endiselt üheksandat ehk eelviimast positsiooni.

Levadia ja Kuressaare kohtuvad ka järgmisel laupäeval, kui kell 17.00 minnakse vastamisi Maarjamäe staadionil.

30. aprillil kell 17:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - TALLINNA FC LEVADIA  1:5 (1:2)
Väravad
: 39. Elari Valmas - 3. Vitali Leitan, 32. Taijo Teniste, 56., 61. Aleksandr Volodin, 76. Nikita Kolyaev
Hoiatused: 88. Elari Valmas - 45.+2. Aleksandr Kulinitš, 51. Nikita Kolyaev, 58. Igor Subbotin

FC Kuressaare: 1-Pikker, 15-U. Rajaver, 3-K. Saar, 13-Rauno Reiman, 4-Kluge, 22-Azarov (36. 10-A. Ilves), 18-Aljas (64. 19-Seeman), 23-Luup, 39-Valmas, 9-Pukk, 14-Jäger (81. 7-Hiiuväin).
Varus: 12-Riido Reiman, 7-Hiiuväin, 20-Margus Rajaver, 10-A. Ilves, 19-Seeman.

FC Levadia: 1-Smiško, 2-Kalimullin, 14-Šarunas, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš (60. 20-Pebre), 27-Teniste, 28-Subbotin (64. 9-Rättel), 24-Novikov, 7-Volodin (80. 18-Taar), 11-Kolyaev, 5-Leitan.
Varus: 30-Matrossov, 9-Rättel, 20-Pebre, 25-Elhi, 18-Taar, 6-Toomet, 21-Holst.

Mänguolud: +14, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.