27

06.2012

06:59

Karl Mööl murdis Viljandi. Peaga

Kui Karl Mööl Flora 3. minutil FC Viljandi vastu 2:0 juhtima viis, oli mulkide mängurong juba Rapla jaamast mööda sõitnud.

Ei kulunud minutitki, kui Mööl lõi peaga Siim-Sten Palmi selja taha Gert Kamsi tsenderdusest tulnud palli. Napp paar minutit hiljem oli Mööl taaskord peaga täpne, seekord Karl-Eerik Luigendi vasakult tulnud tsenderdusest. Viljandi ei jõudnud tuuregi koguma hakata, kui Flora juba püüdmatus hoos oli.

„Poisid olid täna tublid. Mängisid väga innukalt esimestest sekunditest peale ja momentide tekitamisega olen rahul,“ ütles Flora peatreener Martin Reim. „Kahjuks rahuneti mängu lõpupoole liialt maha ning sellega ma rahul pole. Eks meil on nüüd mõtteainet, keda ründes edaspidi kasutada.“

Mõistagi viitas Reim tänavu Florat kimbutanud resultatiivsusprobleemile, sest Rauno Alliku parima ründajana on meeskondlikus väravaküttide edetabelis alles kuues. On ju ka Mööli kasutatud pigem poolkaitsja kui ründajana.

Aga Flora jätkas isukalt. 25. minutil vahetas Kams palli vasakule äärele Luigendile, kes selle keskele Andre Frolovile suunas. Viimane pääses 10 meetrilt löögile ja ei eksinud.

"Mäng oli esimestest minutist väga hea. Viis minutit peale avavile oli seisuks juba 2:0. Peame igat mängu nii mängima minema,“ lausus Flora poolkaitsja Valeri Minkenen. „Sellest mängust on õppida, et iga mängu tuleb hoida nii lihtsana. Üldiselt võib öelda, et mäng oli väga hea. "

3:0 eduseisus lasi Flora tempo alla, kuid hoidis initsiatiivi. 54. minutil tegi Frolov seisuks 4:0 ja 82. minutil Zakaria Beglarishvili 5:0. Üksikuid šansse omas ka Viljandi, kuid Stanislav Pedõk seisis ülesannete kõrgusel.

„Kohe alguses löi Flora kaks kiiret väravat ja eks see võttis mängutuju ära kohe,“ ütles Viljandi ründaja Sander Lepik. „Võib öelda, et meeskond polnud õigesti valmistunud. Me ei kohanenud sellise tempoga ja kokkuvõtteks võib öelda, et tegemist oli väga halva mänguga."

Flora jätkab tabelis 40 punktiga kolmandal kohal, Viljandi jätkab eelviimasel üheksandal positsioonil.

26. juunil kell 18:45 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - FC VILJANDI  5:0 (3:0)
Väravad: 1., 3. Karl Mööl, 25., 54. Andre Frolov, 82. Zakaria Beglarišvili
Hoiatus: 28. Elvis Liivamägi

FC Flora: 1-Pedõk, 22-Baranov, 19-Kams (75. 4-Jahhimovitš), 41-Minkenen, 24-Palatu (61. 13-Laabus), 6-Mets, 73-Luigend, 5-Peitre, 7-Beglarišvili, 33-Mööl (61. 9-Alliku), 25-Frolov.
Varus: 12-Toom, 4-Jahhimovitš, 13-Laabus, 18-Mashichev, 9-Alliku, 99-Prosa, 10-Pukk.

FC Viljandi: 25-Palm, 17-Karu (64. 11-Brauer), 22-Mütt, 33-Klemmer (46. 45-Munskind), 80-Tšegodajev, 16-Ottis, 8-Sinilaid, 26-Liivamägi, 10-Laht, 9-Lepik (46. 18-Junolainen), 7-Leimann.
Varus: 1-Ventsel, 15-Metsa, 18-Junolainen, 45-Munskind, 11-Brauer, 21-Gull.

Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.