24

03.2012

18:57

Flora purustas Tammeka 4:0 ja kerkis ainuliidriks

FC Flora õigustas kodusel Sportland Arenal favoriidikoormat, purustades Tartu Tammeka 4:0. Et Tallinna Kalev kaotas Nõmme Kaljule, jätkab Flora nüüd ainuliidrina.

Terve esimese poolaja vältel üritavamaks pooleks olnud Flora jõudis sihile 10. ja 43. minutil. Esmalt realiseeris Valeri Minkeneni karistuslöögi väravaks Karol Mets, poolaja lõpus lõi võõrustajate teise värava Andre Frolov, kasutades ära Meelis Peitre suurepärase eeltöö.

Kuigi hoolealused lõid avapoolajal kaks väravat, ei näinud peatreener Martin Reim põhjust rahuloluks. „Suhteliselt kahvatu esimese poolaja järel on hea meel, et meeskond ärkas,“ sõnas Reim. „Teisel poolajal oli mängus rohkem energiat ja elu, aga tööd tuleb teha võimaluste realiseerimisega.“

Sama meelt oli ka viimastel aastatel Tammeka ründeteravuse eest hoolitsenud Albert Prosa, kes tänavusest esindab Flora värve. „Esimene poolaeg oli rabe, õnneks suutsime kaks väravat ära lüüa,“ ütles Prosa. „Teine poolaeg oli palju parem, liikumised ja avanemised olid paremad ja suutsime rohkem olukordi luua.“

Valitsev meister kasutas ka teisel poolajal edukalt ära standardolukorra. 80. minutil suunas Minkeneni nurgalöögist palli väravasse Frolov. Viis minutit enne lõpuvilet sai vahetusest sekkunud Aleksei Belov sisuliselt tühja puuri lükata Nikolai Mašitševi tsenderduse.

Tammeka keskkaitsja Rauno Tutk kahetses oma meeskonna võimetust standardolukordi realiseerida. „Esimesel poolajal magasime oma standardolukorrad maha ja teisel poolajal oli Flora meist füüsiliselt üle,“ ütles Tutk.

„Poisid andsin maksimumi, ega neile pole midagi ette heita. Standardolukordade kaitsmist peame harjutama, nendega tehti ära,“ nentis treener Martin Hurt.

Järgmisel laupäeval kell 14.00 kohtub FC Flora telemängus FC Kuressaarega Sportland Arenal ja Tammeka võõrustab Annelinna kunstmurul kell 17.00 Tallinna Levadiat.

24.03. kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - TARTU JK TAMMEKA  4:0